Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 17, 2016

NK Pool 2016: 9-Ball -- Hoofdronde B

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Patrick Lie Kiauw
4 (4/0) 43 (28/15)
65%
1 Michel Drenth
4 (4/0) 43 (28/15)
65%
1 Hugo Duivenvoorden
4 (4/0) 40 (28/12)
70%
1 Marc Bijsterbosch
4 (4/0) 36 (28/8)
78%
5 Jan Rempe
Boven 't IJ
6 (5/1) 64 (40/24)
63%
5 Richard Eijmberts
5 (4/1) 53 (34/19)
64%
5 Jur Kous
Plan B
7 (6/1) 69 (47/22)
68%
5 Gijs van Westenbrugge
5 (4/1) 51 (32/19)
63%
9 F.T. Fennema
5 (3/2) 55 (26/29)
47%
Show more
9 Nomen Nescio
5 (3/2) 51 (26/25)
51%
9 Pascal Meulenhoff
House of Billiards Weert Org
6 (4/2) 69 (39/30)
57%
9 Robin Hospers
5 (3/2) 51 (27/24)
53%
13 Raymond Meuldijk
6 (4/2) 63 (34/29)
54%
13 Roy van der Plas
Plan B
5 (3/2) 46 (25/21)
54%
13 Kevin Beun
6 (4/2) 57 (33/24)
58%
13 Lennaert Speijker
6 (4/2) 63 (36/27)
57%
17 Hoa Nguyen
4 (2/2) 46 (22/24)
48%
17 Ronald van Adrichem
4 (2/2) 44 (24/20)
55%
17 Feng Chen
4 (2/2) 36 (17/19)
47%
17 Casper Verstegen
Plan B
5 (3/2) 55 (30/25)
55%
17 Tim Jonkman
5 (3/2) 49 (29/20)
59%
17 Elise Qiu
5 (3/2) 56 (29/27)
52%
17 Xander Driessen
4 (2/2) 45 (21/24)
47%
17 Kakit Kong
Thurston Rotterdam
4 (2/2) 40 (19/21)
48%
25 Peter Bron
Pool and Billiards Delft
4 (2/2) 40 (19/21)
48%
25 Arthur Mooibroek
Hague 5
4 (2/2) 48 (24/24)
50%
25 Navin Ramkhelawan
4 (2/2) 44 (25/19)
57%
25 Michael Verbeek
Plan B
4 (2/2) 46 (21/25)
46%
25 Jozef Wolters
4 (2/2) 44 (23/21)
52%
25 Kevin Thierry
4 (2/2) 43 (22/21)
51%
25 Johan Palé
4 (2/2) 43 (20/23)
47%
25 Howard Holwijn
4 (2/2) 45 (24/21)
53%
33 Arno Hartman
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
33 Awin Sewgobind
Pool and Billiards Delft
2 (1/1) 21 (9/12)
43%
33 Marius Schiphof
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
33 Patrick Berkenpas
Poolcentrum Keus
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
33 Xavier Karis
3 (1/2) 36 (18/18)
50%
33 Jacco Wieringa
3 (1/2) 33 (13/20)
39%
33 Geordie Sahilatua
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
33 Djay Latuputty
Kings & Queens Assen
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
33 Chaka Sanichar
Boven 't IJ
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
33 Bas Klaasen
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
33 David Uljee
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
33 Csabi Honffy
3 (1/2) 30 (13/17)
43%
33 Takie Cheung
3 (1/2) 26 (8/18)
31%
33 Aidan Mauricio
Pool and Billiards Delft
3 (1/2) 32 (16/16)
50%
33 Dylan ten Brinke
3 (1/2) 33 (15/18)
45%
33 Antonie Nguyen
Thurston Rotterdam
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
49 Mike van Doornik
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Adam Kiernicki
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
49 Arco Van Der Velden
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
49 Anna Huang
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Janice van Gastel
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
49 Saskia Brussé
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
49 Otman Acharrat
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
49 Hugo Leung
Thurston Rotterdam
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
49 Su Wong
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
49 Derk Wenzel
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
49 Hindrik de Haan
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
49 Nathalie Slagboom
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Karan Ramdjanamsingh
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Brian Chung
2 (0/2) 19 (5/14)
26%
49 Indy de Waard
2 (0/2) 17 (3/14)
18%
Entry deadline Dec 17, 2016, 11:59 PM (local time)
Starts Dec 17, 2016, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination qualifier (63 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Nepal
Richard Eijmberts
Walk Over
 
2   
Netherlands
Tim Jonkman
Netherlands
Chaka Sanichar
Sat 11:03 
3   
Netherlands
Otman Acharrat
Netherlands
Howard Holwijn
Sat 11:07 
4   
Netherlands
Frank Fennema
Netherlands
Marius Schiphof
Sat 09:58 
5   
Netherlands
Kevin Beun
Netherlands
Hindrik de Haan
Sat 09:58 
6   
Vietnam
Hoa Nguyen
Netherlands
Johan Palé
Sat 09:58 
7   
Netherlands
Geordie Sahilatua
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sat 09:58 
8   
Netherlands
Su Wong
Netherlands
Arno Hartman
Sat 09:58 
9   
Netherlands
Ronald van Adrichem
Netherlands
Mike van Doornik
Sat 09:58 
10   
Netherlands
Xavier Karis
Netherlands
Jur Kous
Sat 10:30 
11   
Netherlands
Lennaert Speijker
Netherlands
Michel Drenth
Sat 09:58 
12   
Hungary
Csabi Honffy
Netherlands
Arco van der Velden
Sat 10:59 
13   
Netherlands
Hugo Leung
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sat 11:00 
14   
Netherlands
Jozef Wolters
China
Ka Kong
Sat 09:57 
15   
Netherlands
Nathalie Slagboom
Netherlands
Peter Bron
Sat 09:57 
16   
Netherlands
Robin Hospers
Samoa
Djay Latuputty
Sat 10:00 
17   
Netherlands
Casper Verstegen
Vietnam
Antonie Nguyen
Sat 09:57 
18   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Brian Chung
Sat 09:59 
19   
Netherlands
Saskia Brussé
Netherlands
Bas Klaasen
Sat 09:56 
20   
Netherlands
Awin Sewgobind
Netherlands
Hugo Duivenvoorden
Sat 10:00 
21   
China
Feng Chen
Netherlands
Karan Ramdjanamsingh
Sat 09:56 
22   
Netherlands
Kevin Thierry
Netherlands
Jacco Wieringa
Sat 11:08 
23   
Netherlands
Indy de Waard
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sat 11:08 
24   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
David Uljee
Sat 11:12 
25   
Netherlands
Raymond Meuldijk
Netherlands
Arthur Mooibroek
Sat 11:17 
26   
Netherlands
Patrick Lie-Kiauw
Poland
Adam Kiernicki
Sat 10:46 
27   
Netherlands
Derk Wenzel
Netherlands
Aidan Mauricio
Sat 09:56 
28   
Netherlands
Xander Driessen
Netherlands
Dylan ten Brinke
Sat 11:21 
29   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Nomen Nescio
Sat 11:23 
30   
Netherlands
Janice van Gastel
Netherlands
Elise Qiu
Sat 09:56 
31   
Netherlands
Roy van der Plas
Netherlands
Kim lok Cheung
Sat 11:23 
32   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Netherlands
Anna Huang
Sat 09:56 

Winner round 1

Race to 7
33   
Nepal
Richard Eijmberts
Netherlands
Tim Jonkman
Sat 12:09 
34   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
Frank Fennema
Sat 12:22 
35   
Netherlands
Kevin Beun
Vietnam
Hoa Nguyen
Sat 12:07 
36   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Netherlands
Arno Hartman
Sat 13:26 
37   
Netherlands
Ronald van Adrichem
Netherlands
Jur Kous
Sat 13:13 
38   
Netherlands
Michel Drenth
Hungary
Csabi Honffy
Sat 13:31 
39   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
China
Ka Kong
Sat 13:28 
40   
Netherlands
Peter Bron
Netherlands
Robin Hospers
Sat 13:13 
41   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
Jan Rempe
Sat 13:32 
42   
Netherlands
Bas Klaasen
Netherlands
Hugo Duivenvoorden
Sat 13:32 
43   
China
Feng Chen
Netherlands
Jacco Wieringa
Sat 13:34 
44   
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Netherlands
Michael Verbeek
Sat 12:21 
45   
Netherlands
Raymond Meuldijk
Netherlands
Patrick Lie-Kiauw
Sat 13:36 
46   
Netherlands
Aidan Mauricio
Netherlands
Xander Driessen
Sat 12:59 
47   
Netherlands
Nomen Nescio
Netherlands
Elise Qiu
Sat 13:30 
48   
Netherlands
Roy van der Plas
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Sat 12:12 

Loser round 1

Race to 7
49   
Walk Over
Netherlands
Chaka Sanichar
 
50   
Netherlands
Otman Acharrat
Netherlands
Marius Schiphof
Sat 12:20 
51   
Netherlands
Hindrik de Haan
Netherlands
Johan Palé
Sat 12:01 
52   
Netherlands
Geordie Sahilatua
Netherlands
Su Wong
Sat 11:30 
53   
Netherlands
Mike van Doornik
Netherlands
Xavier Karis
Sat 12:17 
54   
Netherlands
Lennaert Speijker
Netherlands
Arco van der Velden
Sat 12:14 
55   
Netherlands
Hugo Leung
Netherlands
Jozef Wolters
Sat 12:32 
56   
Netherlands
Nathalie Slagboom
Samoa
Djay Latuputty
Sat 11:35 
57   
Vietnam
Antonie Nguyen
Netherlands
Brian Chung
Sat 11:31 
58   
Netherlands
Saskia Brussé
Netherlands
Awin Sewgobind
Sat 11:49 
59   
Netherlands
Karan Ramdjanamsingh
Netherlands
Kevin Thierry
Sat 12:50 
60   
Netherlands
Indy de Waard
Netherlands
David Uljee
Sat 12:15 
61   
Netherlands
Arthur Mooibroek
Poland
Adam Kiernicki
Sat 12:24 
62   
Netherlands
Derk Wenzel
Netherlands
Dylan ten Brinke
Sat 12:45 
63   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Janice van Gastel
Sat 12:35 
64   
Netherlands
Kim lok Cheung
Netherlands
Anna Huang
Sat 12:05 

Loser round 2

Race to 7
65   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Sat 13:41 
66   
Netherlands
Marius Schiphof
Netherlands
Elise Qiu
Sat 15:15 
67   
Netherlands
Johan Palé
Netherlands
Aidan Mauricio
Sat 14:29 
68   
Netherlands
Geordie Sahilatua
Netherlands
Raymond Meuldijk
Sat 14:25 
69   
Netherlands
Xavier Karis
Netherlands
Michael Verbeek
Sat 13:47 
70   
Netherlands
Lennaert Speijker
Netherlands
Jacco Wieringa
Sat 14:40 
71   
Netherlands
Jozef Wolters
Netherlands
Bas Klaasen
Sat 14:23 
72   
Samoa
Djay Latuputty
Netherlands
Casper Verstegen
Sat 14:59 
73   
Vietnam
Antonie Nguyen
Netherlands
Peter Bron
Sat 14:15 
74   
Netherlands
Awin Sewgobind
China
Ka Kong
 
75   
Netherlands
Kevin Thierry
Hungary
Csabi Honffy
Sat 14:31 
76   
Netherlands
David Uljee
Netherlands
Jur Kous
Sat 14:21 
77   
Netherlands
Arthur Mooibroek
Netherlands
Arno Hartman
Sat 14:06 
78   
Netherlands
Dylan ten Brinke
Netherlands
Kevin Beun
Sat 13:50 
79   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Howard Holwijn
Sat 13:58 
80   
Netherlands
Kim lok Cheung
Netherlands
Tim Jonkman
Sat 13:39 

Winner round 2

Race to 7
81   
Nepal
Richard Eijmberts
Netherlands
Frank Fennema
Sat 15:03 
82   
Vietnam
Hoa Nguyen
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sat 15:13 
83   
Netherlands
Ronald van Adrichem
Netherlands
Michel Drenth
Sat 15:04 
84   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Robin Hospers
Sat 15:19 
85   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Hugo Duivenvoorden
Sat 15:21 
86   
China
Feng Chen
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sat 15:11 
87   
Netherlands
Patrick Lie-Kiauw
Netherlands
Xander Driessen
Sat 15:11 
88   
Netherlands
Nomen Nescio
Netherlands
Roy van der Plas
Sat 15:19 

Loser round 3

Race to 7
89   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Netherlands
Elise Qiu
Sat 16:57 
90   
Netherlands
Johan Palé
Netherlands
Raymond Meuldijk
Sat 16:00 
91   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Lennaert Speijker
Sat 15:39 
92   
Netherlands
Jozef Wolters
Netherlands
Casper Verstegen
Sat 15:55 
93   
Netherlands
Peter Bron
China
Ka Kong
Sat 15:23 
94   
Netherlands
Kevin Thierry
Netherlands
Jur Kous
Sat 15:44 
95   
Netherlands
Arthur Mooibroek
Netherlands
Kevin Beun
Sat 15:25 
96   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
Tim Jonkman
Sat 15:28 

Loser round 4

Race to 7
97   
Netherlands
Elise Qiu
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Sat 18:32 
98   
Netherlands
Raymond Meuldijk
Netherlands
Ronald van Adrichem
Sat 16:53 
99   
Netherlands
Lennaert Speijker
Vietnam
Hoa Nguyen
Sat 16:44 
100   
Netherlands
Casper Verstegen
Nepal
Richard Eijmberts
Sat 17:06 
101   
China
Kakit Kong
Netherlands
Roy van der Plas
Sat 16:31 
102   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Xander Driessen
Sat 16:33 
103   
Netherlands
Kevin Beun
China
Feng Chen
Sat 16:53 
104   
Netherlands
Tim Jonkman
Netherlands
Jan Rempe
Sat 16:53 

Winners qualification

Race to 7
105   
Netherlands
Frank Fennema
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Sat 17:00 
106   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Robin Hospers
Sat 17:00 
107   
Netherlands
Hugo Duivenvoorden
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sat 17:00 
108   
Netherlands
Patrick Lie-kiauw
Netherlands
Nomen Nescio
Sat 17:00 

Loser round 5

Race to 7
109   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Raymond Meuldijk
Sat 19:51 
110   
Netherlands
Lennaert Speijker
Nepal
Richard Eijmberts
Sat 18:09 
111   
Netherlands
Roy van der Plas
Netherlands
Jur Kous
Sat 17:18 
112   
Netherlands
Kevin Beun
Netherlands
Jan Rempe
Sat 18:01 

Losers qualification

Race to 7
113   
Netherlands
Pascal Meulenhoff
Netherlands
Gijs van Westenbrugge
Sat 21:27 
114   
Nepal
Richard Eijmberts
Netherlands
Nomen Nescio
Sat 19:31 
115   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
F.T. Fennema
Sat 18:25 
116   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Robin Hospers
Sat 18:43 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants