Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 11, 2016

NK Pool 2016: 8-Ball -- Hoofdronde A

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Arya Sohrabi
4 (4/0) 35 (24/11)
69%
1 Jelle Kijlstra
4 (4/0) 34 (24/10)
71%
1 Marco Teutscher
4 (4/0) 34 (24/10)
71%
1 Ching Lai
4 (4/0) 35 (24/11)
69%
5 Gilliano Smit
5 (4/1) 42 (28/14)
67%
5 Marc Bijsterbosch
5 (4/1) 42 (26/16)
62%
9 Tim De Ruyter
5 (3/2) 43 (25/18)
58%
9 Nick van den Berg
Plan B
7 (5/2) 54 (36/18)
67%
9 Goran Kobas
5 (3/2) 41 (23/18)
56%
Show more
9 Marvin Abdul
7 (5/2) 60 (34/26)
57%
13 Bas Verwijmeren
6 (4/2) 59 (34/25)
58%
13 Rogier Werle
5 (3/2) 37 (21/16)
57%
13 Tim Jonkman
4 (2/2) 38 (16/22)
42%
13 Sonny van den Bosch
House of Billiards Weert Org
5 (3/2) 39 (20/19)
51%
17 Mark Gerritzen
5 (3/2) 41 (18/23)
44%
17 Jan Rempe
Boven 't IJ
4 (2/2) 36 (21/15)
58%
17 Remco Wijnen
4 (2/2) 38 (17/21)
45%
17 Navin Ramkhelawan
5 (3/2) 47 (26/21)
55%
17 Gerrie Kuik
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
17 Cyriel Ledoux
5 (3/2) 33 (18/15)
55%
17 Joey Haegmans
3 (1/2) 23 (8/15)
35%
17 Sandrino File
4 (2/2) 33 (18/15)
55%
25 Eltjo Boss
4 (2/2) 30 (16/14)
53%
25 Mario Martokarijo
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
25 Chaka Sanichar
Boven 't IJ
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
25 Bas Klaasen
4 (2/2) 39 (21/18)
54%
25 Lennaert Speijker
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
25 Johan Palé
4 (2/2) 38 (20/18)
53%
25 Howard Holwijn
4 (2/2) 39 (17/22)
44%
25 Ka Kit Kong
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
33 Mirjam Alfons
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
33 Patrick Berkenpas
Poolcentrum Keus
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
33 Arco Van Der Velden
3 (1/2) 30 (15/15)
50%
33 William Giraldo Orozco
3 (1/2) 28 (15/13)
54%
33 Mitch van den Bergh
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
33 Chi-kin Chong
2 (1/1) 19 (8/11)
42%
33 Joram Hensens
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
33 Jeffrey Brands
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
33 Maikel Rackz On Rackz
2 (0/2) 12 (0/12)
0%
33 William (Billy) Kelly
3 (1/2) 24 (12/12)
50%
33 Ben Zaza
3 (1/2) 25 (8/17)
32%
33 Willy Tse
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
33 Xander Driessen
3 (1/2) 21 (7/14)
33%
33 Bob van Putten
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
33 Dylan ten Brinke
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
33 Nigel Sloot
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
49 Erwin Okken
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
49 Anand Sjambar
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
49 Tjerk ter Veen
Pool West 2
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
49 Ho Bang Tang
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
49 Chris van der Heijden
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
49 Kevin Liu
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
49 Dominic Groot Bruinderink
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
49 Simon Chen
2 (0/2) 15 (3/12)
20%
49 Roy Al Ayoubi
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
49 Brian Yuk Shouw Chung
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
49 Emma Sophia van Dijk
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
Entry deadline Nov 11, 2016, 9:30 AM (local time)
Starts Nov 11, 2016, 9:00 AM (local time)
Format Double elimination qualifier (59 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Dresscode

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Netherlands
Dylan ten Brinke
Walk Over
 
2   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Mario Martokarijo
Fri 09:58 
3   
Netherlands
Sonny van den Bosch
Netherlands
Patrick Berkenpas
Fri 09:57 
4   
Netherlands
Xander Driessen
Netherlands
Kevin Liu
Fri 09:57 
5   
Netherlands
Tjerk ter Veen
Netherlands
Mark Gerritzen
Fri 09:57 
6   
Netherlands
William Giraldo Orozco
Netherlands
Jelle Kijlstra
Fri 11:06 
7   
Netherlands
Sandrino File
Netherlands
Jeffrey Brands
Fri 09:57 
8   
Netherlands
Bob van Putten
Netherlands
Ho Bang Tang
Fri 09:57 
9   
Netherlands
Tim Jonkman
Walk Over
 
10   
Netherlands
Bas Verwijmeren
Vietnam
Maikel Do
Fri 09:57 
11   
Netherlands
Brian Yuk Shouw Chung
Netherlands
Nigel Sloot
Fri 09:57 
12   
Netherlands
Eltjo Bosselaar
Netherlands
Chinglong Lai
Fri 11:03 
13   
Croatia
Goran Kobas
Netherlands
Johan Palé
Fri 09:57 
14   
Netherlands
Chris van der Heijden
Netherlands
Lennaert Speijker
Fri 09:57 
15   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Marvin Abdul
Fri 09:57 
16   
Walk Over
Netherlands
Joey Haegmans
 
17   
Netherlands
Remco Wijnen
Walk Over
 
18   
Netherlands
Arya Sohrabi
Netherlands
Joram Hensens
Fri 11:08 
19   
Netherlands
Jan van Lierop
Netherlands
Chi-kin Chong
Fri 10:48 
20   
Ireland
William Kelly
Netherlands
Erwin Okken
Fri 09:57 
21   
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Netherlands
Ben Zaza Cicek
Fri 09:57 
22   
Netherlands
Rogier Werle
Netherlands
Bas Klaasen
Fri 09:58 
23   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Willy Tse
Fri 11:13 
24   
Netherlands
Emma Sophia van Dijk
Netherlands
Nick van den Berg
Fri 11:16 
25   
Netherlands
Anand Sjambar
Netherlands
Jan Rempe
Fri 11:01 
26   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Netherlands
Ka Kit Kong
Fri 09:57 
27   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Netherlands
Simon Chen
Fri 11:17 
28   
Netherlands
Arco Van Der Velden
Netherlands
Howard Holwijn
Fri 09:57 
29   
Netherlands
Dominic Groot Bruinderink
Netherlands
Marco Teutscher
Fri 11:18 
30   
Uganda
Cyriel Ledoux
Netherlands
Ivar Saris
Fri 09:58 
31   
Netherlands
Mitch van den Bergh
Netherlands
Chaka Sanichar
Fri 09:58 
32   
Walk Over
Netherlands
Gerrie Kuik
 

Winner round 1

Race to 6
33   
Netherlands
Dylan ten Brinke
Netherlands
Gilliano Smit
Fri 11:39 
34   
Netherlands
Sonny van den Bosch
Netherlands
Xander Driessen
Fri 11:55 
35   
Netherlands
Mark Gerritzen
Netherlands
Jelle Kijlstra
Fri 12:42 
36   
Netherlands
Sandrino File
Netherlands
Bob van Putten
Fri 11:58 
37   
Netherlands
Tim Jonkman
Netherlands
Bas Verwijmeren
Fri 11:21 
38   
Netherlands
Nigel Sloot
Netherlands
Chinglong Lai
Fri 12:43 
39   
Croatia
Goran Kobas
Netherlands
Lennaert Speijker
Fri 12:15 
40   
Netherlands
Marvin Abdul
Netherlands
Joey Haegmans
Fri 11:23 
41   
Netherlands
Remco Wijnen
Netherlands
Arya Sohrabi
Fri 12:23 
42   
Netherlands
Jan van Lierop
Ireland
William Kelly
Fri 12:44 
43   
Netherlands
Ben Zaza Cicek
Netherlands
Rogier Werle
Fri 12:58 
44   
Netherlands
Tim De Ruyter
Netherlands
Nick van den Berg
Fri 13:09 
45   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Fri 11:49 
46   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Netherlands
Howard Holwijn
Fri 12:58 
47   
Netherlands
Marco Teutscher
Netherlands
Ivar Saris
Fri 12:59 
48   
Netherlands
Mitch van den Bergh
Netherlands
Gerrie Kuik
Fri 11:26 

Loser round 1

Race to 6
49   
Walk Over
Netherlands
Mario Martokarijo
 
50   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Kevin Liu
Fri 11:32 
51   
Netherlands
Tjerk ter Veen
Netherlands
William Giraldo Orozco
Fri 12:24 
52   
Netherlands
Jeffrey Brands
Netherlands
Ho Bang Tang
Fri 11:34 
53   
Walk Over
Vietnam
Maikel Do
 
54   
Netherlands
Brian Yuk Shouw Chung
Netherlands
Eltjo Bosselaar
Fri 12:21 
55   
Netherlands
Johan Palé
Netherlands
Chris van der Heijden
Fri 11:44 
56   
Netherlands
Mirjam Alfons
Walk Over
 
57   
Walk Over
Netherlands
Joram Hensens
 
58   
Netherlands
Chi-kin Chong
Netherlands
Erwin Okken
Fri 11:53 
59   
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Netherlands
Bas Klaasen
Fri 11:42 
60   
Netherlands
Willy Tse
Netherlands
Emma Sophia van Dijk
Fri 12:31 
61   
Netherlands
Anand Sjambar
Netherlands
Ka Kit Kong
Fri 11:53 
62   
Netherlands
Simon Chen
Netherlands
Arco Van Der Velden
Fri 12:00 
63   
Netherlands
Dominic Groot Bruinderink
Uganda
Cyriel Ledoux
Fri 12:18 
64   
Netherlands
Chaka Sanichar
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
65   
Netherlands
Mario Martokarijo
Netherlands
Mitch van den Bergh
Fri 13:06 
66   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Ivar Saris
Fri 14:20 
67   
Netherlands
William Giraldo Orozco
Netherlands
Howard Holwijn
Fri 13:50 
68   
Netherlands
Jeffrey Brands
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Fri 13:25 
69   
Vietnam
Maikel Do
Netherlands
Nick van den Berg
Fri 13:54 
70   
Netherlands
Eltjo Bosselaar
Netherlands
Ben Zaza Cicek
Fri 13:44 
71   
Netherlands
Johan Palé
Ireland
William Kelly
Fri 13:29 
72   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Remco Wijnen
Fri 13:18 
73   
Netherlands
Joram Hensens
Netherlands
Marvin Abdul
Fri 13:01 
74   
Netherlands
Chi-kin Chong
Netherlands
Lennaert Speijker
Fri 13:43 
75   
Netherlands
Bas Klaasen
Netherlands
Nigel Sloot
Fri 13:33 
76   
Netherlands
Willy Tse
Netherlands
Bas Verwijmeren
Fri 13:51 
77   
Netherlands
Ka Kit Kong
Netherlands
Bob van Putten
Fri 13:06 
78   
Netherlands
Arco Van Der Velden
Netherlands
Mark Gerritzen
Fri 13:26 
79   
Uganda
Cyriel Ledoux
Netherlands
Xander Driessen
Fri 13:23 
80   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Dylan ten Brinke
Fri 13:19 

Winner round 2

Race to 6
81   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Sonny van den Bosch
Fri 13:34 
82   
Netherlands
Jelle Kijlstra
Netherlands
Sandrino File
Fri 13:58 
83   
Netherlands
Tim Jonkman
Netherlands
Chinglong Lai
Fri 13:59 
84   
Croatia
Goran Kobas
Netherlands
Joey Haegmans
Fri 13:34 
85   
Netherlands
Arya Sohrabi
Netherlands
Jan van Lierop
Fri 14:02 
86   
Netherlands
Rogier Werle
Netherlands
Tim De Ruyter
Fri 14:31 
87   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Fri 14:32 
88   
Netherlands
Marco Teutscher
Netherlands
Gerrie Kuik
Fri 14:37 

Loser round 3

Race to 6
89   
Netherlands
Mario Martokarijo
Netherlands
Ivar Saris
Fri 14:59 
90   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Fri 15:39 
91   
Netherlands
Nick van den Berg
Netherlands
Eltjo Bosselaar
Fri 15:05 
92   
Netherlands
Johan Palé
Netherlands
Remco Wijnen
Fri 15:39 
93   
Netherlands
Marvin Abdul
Netherlands
Lennaert Speijker
Fri 14:37 
94   
Netherlands
Bas Klaasen
Netherlands
Bas Verwijmeren
Fri 15:42 
95   
Netherlands
Ka Kit Kong
Netherlands
Mark Gerritzen
Fri 14:57 
96   
Uganda
Cyriel Ledoux
Netherlands
Chaka Sanichar
Fri 14:48 

Loser round 4

Race to 6
97   
Netherlands
Ivar Saris
Netherlands
Joey Haegmans
Fri 15:56 
98   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Netherlands
Tim Jonkman
Fri 17:17 
99   
Netherlands
Nick van den Berg
Netherlands
Sandrino File
Fri 15:58 
100   
Netherlands
Remco Wijnen
Netherlands
Sonny van den Bosch
Fri 17:50 
101   
Netherlands
Marvin Abdul
Netherlands
Gerrie Kuik
Fri 16:06 
102   
Netherlands
Bas Verwijmeren
Netherlands
Jan Rempe
Fri 17:05 
103   
Netherlands
Mark Gerritzen
Netherlands
Rogier Werle
Fri 16:34 
104   
Uganda
Cyriel Ledoux
Netherlands
Jan van Lierop
Fri 15:43 

Winners qualification

Race to 6
105   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Jelle Kijlstra
Fri 16:37 
106   
Netherlands
Chinglong Lai
Croatia
Goran Kobas
Fri 16:21 
107   
Netherlands
Arya Sohrabi
Netherlands
Tim De Ruyter
Fri 16:52 
108   
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Netherlands
Marco Teutscher
Fri 16:46 

Loser round 5

Race to 6
109   
Netherlands
Ivar Saris
Netherlands
Tim Jonkman
Fri 18:54 
110   
Netherlands
Nick van den Berg
Netherlands
Sonny van den Bosch
Fri 19:23 
111   
Netherlands
Marvin Abdul
Netherlands
Bas Verwijmeren
Fri 18:31 
112   
Netherlands
Rogier Werle
Netherlands
Jan van Lierop
Fri 17:52 

Losers qualification

Race to 6
113   
Netherlands
Ivar Saris
Netherlands
Tim De Ruyter
Fri 19:35 
114   
Netherlands
Nick van den Berg
Netherlands
Marc Bijsterbosch
Fri 19:55 
115   
Netherlands
Marvin Abdul
Netherlands
Gilliano Smit
Fri 19:59 
116   
Netherlands
Jan van Lierop
Croatia
Goran Kobas
Fri 18:46 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants