Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 29 - October 30, 2022

NC2 Åpen

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break Points
1 John christian Vespestad
Stord Snookerklubb
7 (6/1) 21 (16/5)
76%
40, 36, 32, 27, 26, 25, 25 100
2 Harald Helberg
Stord Snookerklubb
8 (6/2) 25 (16/9)
64%
39, 28, 27 87
3 Audun Risan Heimsjø
Trondheim Snooker
7 (5/2) 23 (14/9)
61%
96, 54, 39, 38, 38, 34, 34, 33, 32, 29, 25 77
3 Kåre Valde
Stord Snookerklubb
6 (5/1) 18 (14/4)
78%
28 77
5 Erik Dullerud
Trondheim Snooker
6 (4/2) 16 (10/6)
63%
37, 25, 25 64
5 Geir Bentzen
Os Biljard og Snookerklubb
5 (4/1) 16 (10/6)
63%
64
5 Reidar Rundsveen
Os Biljard og Snookerklubb
6 (4/2) 17 (11/6)
65%
48, 43, 31, 31, 25 64
5 Runar Røsand
Stord Snookerklubb
5 (2/3) 13 (6/7)
46%
64
9 Frode Vikebø
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
44
Show more
9 Oddbjørn Bolkan
Stord Snookerklubb
5 (3/2) 13 (6/7)
46%
25 44
9 Trond Johan Eeg Nielsen
Os Biljard og Snookerklubb
4 (2/2) 11 (5/6)
45%
44
9 Magnus Martinsen Melien
Trondheim Snooker
4 (2/2) 11 (5/6)
45%
31, 31 44
9 Kim Kristensen
Oslo Snooker
5 (3/2) 13 (8/5)
62%
32 44
9 Vegar Hammer Olsen
Oslo Snooker
5 (3/2) 12 (6/6)
50%
44
9 Asle Valvatne
Stord Snookerklubb
5 (2/3) 13 (6/7)
46%
44
9 Jason Hawker
Os Biljard og Snookerklubb
4 (1/3) 12 (4/8)
33%
31 44
17 Simen Hatlevik
Stord Snookerklubb
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
27 16
17 Kjell Henriksen
Os Biljard og Snookerklubb
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
16
19 Roald Pettersen
Trondheim Snooker
4 (1/3) 9 (2/7)
22%
16
19 Arnfinn Saue
Stord Snookerklubb
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
32 16
19 Håkon Tverderøy
Stord Snookerklubb
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
16
19 Sondre Sundt
Trondheim Snooker
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
33, 25 16
19 Espen Nymark
Stord Snookerklubb
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
16
19 Tore Nilsen
Stord Snookerklubb
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
16
25 Atle Sponberg
Oslo Snooker
4 (0/4) 9 (1/8)
11%
13
25 Nassim Sekat
Trondheim Snooker
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
25 Douglas McGaw
Stord Snookerklubb
4 (0/4) 9 (1/8)
11%
13
25 Felix Aanderaa
Stord Snookerklubb
4 (0/4) 8 (0/8)
0%
13
Entry deadline Oct 24, 2022, 5:59 PM (local time)
Starts Oct 29, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Round robin (28 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Dresscode Kleskode B
Rankings Snooker 22/23
Organizer Norges Biljardforbund and Stord Snookerklubb
Contact Harald Helberg (haraldhelberg@hotmail.com, 98673058)
More info
Velkommen til ein ny Noregscup hos oss på Stord, NC2. Turneringa blir arrangert i dei flotte lokala til Stord Snookerklubb i Podlen i Sagvåg på Stord.

Me har åtte spelebord. Puljespelet blir i hovudsak spelt laurdag 29. oktober. Kampar mellom lokale spelarar eller andre som har moglegheit blir om nødvendig unnagjort fredag 28. oktober. Sluttspel er søndag 30. oktober.

Oppmøte på laurdag er kl. 08.30. Spelestart kl. 09.00. Speleskjema blir sett opp etter at påmeldingsfristen er gått ut. Fristen er måndag 24. oktober kl. 17.59.

Kleskode er B. Sjå http://www.biljardforbundet.no/info/6_6_1_generelle_regler_for_turnering.htmfor meir informasjon.

REISE
Stord lufthamn (Sørstokken) ligg få minutt med køyring fra Stord Snookerklubb. Stordflyet har to daglege avgangar frå Gardermoen. I tillegg er det mogleg å fly anten til Bergen eller Haugesund.

OVERNATTING
Almaas Hotell og Stord Hotell er aktuelle alternativ. Begge hotella ligg 10 minutt med køyring unna lokalet.

Det blir kiosksal med god mat under heile turneringa. Det er gratis entré for publikum som vil komma og sjå på.
Vel møtt!

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Oddbjørn Bolkan 4 3 0 1 6 4 2 0 0 0 0.6 3
2 Audun Risan Heimsjø 4 3 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 3
3 Asle Valvatne 4 2 0 2 6 4 2 0 0 0 0.6 2
4 Arnfinn Saue 4 2 0 2 4 4 0 0 0 0 0.5 2
5 Felix Aanderaa 4 0 0 4 0 8 -8 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Magnus Martinsen Melien 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
2 Frode Vikebø 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Jason Hawker 3 1 0 2 3 5 -2 0 0 0 0.375 1
4 Håkon Tverderøy 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kåre Valde 3 3 0 0 6 0 6 0 0 0 1 3
2 Trond Johan Eeg Nielsen 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Runar Røsand 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Tore Nilsen 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
5 Nassim Sekat 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Reidar Rundsveen 4 3 0 1 6 3 3 0 0 0 0.667 3
2 Harald Helberg 4 3 0 1 6 4 2 0 0 0 0.6 3
3 Simen Hatlevik 4 2 0 2 5 4 1 0 0 0 0.556 2
4 Sondre Sundt 4 2 0 2 5 4 1 0 0 0 0.556 2
5 Douglas McGaw 4 0 0 4 1 8 -7 0 0 0 0.111 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Geir Bentzen 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 John christian Vespestad 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Kjell Henriksen 3 1 0 2 3 5 -2 0 0 0 0.375 1
4 Espen Nymark 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Erik Dullerud 4 3 0 1 7 2 5 0 0 0 0.778 3
2 Kim Kristensen 4 3 0 1 6 2 4 0 0 0 0.75 3
3 Vegar Hammer Olsen 4 3 0 1 6 3 3 0 0 0 0.667 3
4 Roald Pettersen 4 1 0 3 2 7 -5 0 0 0 0.222 1
5 Atle Sponberg 4 0 0 4 1 8 -7 0 0 0 0.111 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Audun Risan Heimsjø
Oddbjørn Bolkan
Sat 08:56  Table 1
2-A   
Arnfinn Saue
Felix Aanderaa
Sat 08:56  Table 8
3-B   
Magnus Martinsen Melien
Frode Vikebø
Sat 08:56  Table 3
4-B   
Jason Hawker
Håkon Tverderøy
Sat 08:56  Table 4
5-C   
Nassim Sekat
Runar Røsand
Sat 09:00 
6-C   
Kåre Valde
Trond Johan Eeg Nielsen
Sat 08:56  Table 2
7-D   
Reidar Rundsveen
Douglas McGaw
Sat 08:56  Table 6
8-D   
Sondre Sundt
Harald Helberg
Sat 08:56  Table 7
9-E   
John christian Vespestad
Kjell Henriksen
Sat 10:06  Table 2
10-E   
Geir Bentzen
Espen Nymark
Sat 10:06  Table 6
11-F   
Erik Dullerud
Vegar Hammer Olsen
Sat 10:30  Table 1
12-F   
Kim Kristensen
Roald Pettersen
Sat 10:09  Table 8

Round 2

Race to 2
13-A   
Oddbjørn Bolkan
Felix Aanderaa
Sat 10:36  Table 3
14-A   
Audun Risan Heimsjø
Asle Valvatne
Sat 10:36  Table 5
15-B   
Magnus Martinsen Melien
Håkon Tverderøy
Sat 11:48  Table 4
16-B   
Frode Vikebø
Jason Hawker
Sat 11:48  Table 8
17-C   
Runar Røsand
Trond Johan Eeg Nielsen
Sat 10:50  Table 7
18-C   
Nassim Sekat
Tore Nilsen
Sat 12:00 
19-D   
Douglas McGaw
Harald Helberg
Sat 10:59  Table 6
20-D   
Reidar Rundsveen
Simen Hatlevik
Sat 11:17  Table 2
21-E   
John christian Vespestad
Espen Nymark
Sat 11:55  Table 6
22-E   
Kjell Henriksen
Geir Bentzen
Sat 11:55  Table 5
23-F   
Vegar Hammer Olsen
Roald Pettersen
Sat 13:05  Table 7
24-F   
Erik Dullerud
Atle Sponberg
Sat 12:52  Table 1

Round 3

Race to 2
25-A   
Felix Aanderaa
Asle Valvatne
Sat 12:11  Table 3
26-A   
Oddbjørn Bolkan
Arnfinn Saue
Sat 12:19  Table 2
27-B   
Magnus Martinsen Melien
Jason Hawker
Sat 13:37  Table 4
28-B   
Håkon Tverderøy
Frode Vikebø
Sat 14:38  Table 8
29-C   
Trond Johan Eeg Nielsen
Tore Nilsen
Sat 15:22  Table 3
30-C   
Runar Røsand
Kåre Valde
Sat 13:05  Table 6
31-D   
Harald Helberg
Simen Hatlevik
Sat 13:23  Table 5
32-D   
Douglas McGaw
Sondre Sundt
Sat 13:24  Table 3
33-E   
John christian Vespestad
Geir Bentzen
Sat 13:37  Table 8
34-E   
Espen Nymark
Kjell Henriksen
Sat 14:09  Table 2
35-F   
Roald Pettersen
Atle Sponberg
Sat 15:29  Table 5
36-F   
Vegar Hammer Olsen
Kim Kristensen
Sat 15:18  Table 4

Round 4

Race to 2
37-A   
Asle Valvatne
Arnfinn Saue
Sat 15:21  Table 6
38-A   
Felix Aanderaa
Audun Risan Heimsjø
Sat 14:13  Table 6
39-C   
Tore Nilsen
Kåre Valde
Sat 14:32  Table 3
40-C   
Trond Johan Eeg Nielsen
Nassim Sekat
Sat 15:00 
41-D   
Simen Hatlevik
Sondre Sundt
Sat 15:21  Table 2
42-D   
Harald Helberg
Reidar Rundsveen
Sat 15:18  Table 1
43-F   
Atle Sponberg
Kim Kristensen
Sat 14:09  Table 1
44-F   
Roald Pettersen
Erik Dullerud
Sat 14:39  Table 7

Round 5

Race to 2
45-A   
Arnfinn Saue
Audun Risan Heimsjø
Sat 16:07  Table 8
46-A   
Asle Valvatne
Oddbjørn Bolkan
Sat 16:08  Table 6
47-C   
Kåre Valde
Nassim Sekat
Sat 16:30 
48-C   
Tore Nilsen
Runar Røsand
Sat 08:56  Table 5
49-D   
Sondre Sundt
Reidar Rundsveen
Sat 16:40  Table 1
50-D   
Simen Hatlevik
Douglas McGaw
Sat 16:40  Table 2
51-F   
Kim Kristensen
Erik Dullerud
Sat 17:01  Table 8
52-F   
Atle Sponberg
Vegar Hammer Olsen
Sat 17:52  Table 2

Last sixteen

Race to 3
53   
Oddbjørn Bolkan
Runar Røsand
Sat 19:05  Table 1
54   
Frode Vikebø
Harald Helberg
Sat 19:08  Table 3
55   
Geir Bentzen
Kim Kristensen
Sat 19:06  Table 7
56   
Kåre Valde
Vegar Hammer Olsen
Sat 19:04  Table 8
57   
Reidar Rundsveen
Asle Valvatne
Sat 19:05  Table 6
58   
Magnus Martinsen Melien
Audun Risan Heimsjø
Sat 19:05  Table 2
59   
John christian Vespestad
Trond Johan Eeg Nielsen
Sat 19:05  Table 5
60   
Erik Dullerud
Jason Hawker
Sat 19:05  Table 4

Quarter final

Race to 3
61   
Runar Røsand
Harald Helberg
Sun 10:02  Table 8
62   
Geir Bentzen
Kåre Valde
Sun 09:57  Table 5
63   
Reidar Rundsveen
Audun Risan Heimsjø
Sun 09:59  Table 1
64   
John christian Vespestad
Erik Dullerud
Sun 09:59  Table 2

Semi final

Race to 3
65   
Harald Helberg
Kåre Valde
Sun 12:30 
66   
Audun Risan Heimsjø
John christian Vespestad
Sun 12:30 

Final

Race to 3
67   
Harald Helberg
John christian Vespestad
Sun 15:49  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants

    Sponsorer