Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 6, 2022

Mikkelin mestaruus pariysit

9-Ball
Add teams

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Joonatan Kurppa & Antti Tyyskä
5 (5/0) 43 (30/13)
70%
2 Otto Olkkonen & Kata Palm
7 (5/2) 64 (36/28)
56%
3 Vili Kokkonen & Samu Kivinen
4 (3/1) 41 (23/18)
56%
3 MK&MK
6 (4/2) 56 (31/25)
55%
5 Pylkkänen&Salomaa
4 (2/2) 32 (14/18)
44%
5 Mikrosiru & Kisu
4 (2/2) 37 (20/17)
54%
7 Pasanen/Hokkanen
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
7 Häkkinen&Immonen
4 (2/2) 36 (17/19)
47%
9 Tyrväinen&Markevitsch
4 (2/2) 31 (15/16)
48%
Show more
9 Ikonen & Pöyry
3 (1/2) 30 (16/14)
53%
9 Iivonen&Halinen
3 (1/2) 28 (16/12)
57%
9 Lifländer&Huotari
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
13 Ukkonen&Santanen
2 (0/2) 14 (2/12)
14%
13 Ahtiainen&Loponen
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
13 Suhonen&Liukkonen
2 (0/2) 16 (4/12)
25%
13 Särkkä&Thure
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
17 Loponen&Loponen
2 (0/2) 17 (5/12)
29%
Entry deadline Aug 5, 2022, 6:00 PM (local time)
Starts Aug 6, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (17 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Keilakukko
Contact Mika Ukkonen (twistedsanity19@gmail.com) and Kalle Tyrväinen (Kalle-99@wippies.fi)
More info
Tervetuloa pelaamaan Mikkelin ensimmäisiin parimestaruuskisoihin! Kisat alkaa lauantaina 6.8 klo 10.

Osallistumismaksu 40e/pari
Pelimuotona on ysipallo ja pelataan viiteen voittoon voittaja-aloituksella
Voitonjako: Rahat jaetaan neljälle parhaalle seuraavasti,
Voittajaparille 50% ja pokaali
Finalistipari 25%
Sijat 3-4 12,5%

Kaavio arvotaan torstain ja perjantain välisenä aikana.
Tervetuloa mukaan pelailemaan!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Tyrväinen&Markevitsch
R1
Ahtiainen&Loponen
Sat 10:09  Table 1
2   
Särkkä&Thure
Walk Over
 
3   
Walk Over
Mikrosiru & Kisu
 
4   
Häkkinen&Immonen
Walk Over
 
5   
Walk Over
Suhonen&Liukkonen
 
6   
Joonatan Kurppa & Antti Tyyskä
Walk Over
 
7   
Walk Over
Lifländer&Huotari
 
8   
Pylkkänen&Salomaa
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 6
9   
Ikonen & Pöyry
Tyrväinen&Markevitsch
Sat 11:40  Table 4
10   
Särkkä&Thure
Vili Kokkonen & Samu Kivinen
Sat 10:10  Table 2
11   
Ukkonen&Santanen
Mikrosiru & Kisu
Sat 10:10  Table 3
12   
Häkkinen&Immonen
Pasanen/Hokkanen
Sat 10:10  Table 4
13   
Otto Olkkonen & Kata Palm
Suhonen&Liukkonen
Sat 10:10  Table 5
14   
Joonatan Kurppa & Antti Tyyskä
R2
Finland
MK&MK
Sat 10:10  Table 6
15   
Iivonen&Halinen
Lifländer&Huotari
Sat 11:40  Table 7
16   
Pylkkänen&Salomaa
Loponen&Loponen
Sat 10:10  Table 7

Loser round 1

Race to 6
17   
Ahtiainen&Loponen
Loponen&Loponen
Sat 11:44  Table 5
18   
Walk Over
Lifländer&Huotari
 
19   
Walk Over
Finland
MK&MK
 
20   
Walk Over
Suhonen&Liukkonen
 
21   
Walk Over
Häkkinen&Immonen
 
22   
Walk Over
Ukkonen&Santanen
 
23   
Walk Over
Särkkä&Thure
 
24   
Walk Over
Tyrväinen&Markevitsch
 

Loser round 2

Race to 6
25   
Ahtiainen&Loponen
Lifländer&Huotari
Sat 13:05  Table 4
26   
Finland
MK&MK
Suhonen&Liukkonen
Sat 11:38  Table 2
27   
Häkkinen&Immonen
Ukkonen&Santanen
Sat 11:44  Table 3
28   
Särkkä&Thure
Tyrväinen&Markevitsch
Sat 12:59  Table 2

Winner round 2

Race to 6
29   
Ikonen & Pöyry
Vili Kokkonen & Samu Kivinen
Sat 12:57  Table 3
30   
Mikrosiru & Kisu
Pasanen/Hokkanen
Sat 11:50  Table 6
31   
Otto Olkkonen & Kata Palm
Joonatan Kurppa & Antti Tyyskä
R2
Sat 11:38  Table 1
32   
Iivonen&Halinen
Pylkkänen&Salomaa
Sat 13:00  Table 7

Loser round 3

Race to 6
33   
Lifländer&Huotari
Pasanen/Hokkanen
Sat 14:43  Table 5
34   
Finland
MK&MK
Ikonen & Pöyry
Sat 14:13  Table 3
35   
Häkkinen&Immonen
Iivonen&Halinen
Sat 15:41  Table 4
36   
Tyrväinen&Markevitsch
Otto Olkkonen & Kata Palm
Sat 14:26  Table 2

Loser round 4

Race to 6
37   
Pasanen/Hokkanen
Finland
MK&MK
Sat 16:14  Table 1
38   
Häkkinen&Immonen
Otto Olkkonen & Kata Palm
Sat 18:01  Table 3

Winners qualification

Race to 6
39   
Vili Kokkonen & Samu Kivinen
Mikrosiru & Kisu
Sat 14:25  Table 1
40   
Joonatan Kurppa & Antti Tyyskä
R1
Pylkkänen&Salomaa
Sat 15:41  Table 7

Losers qualification

Race to 6
41   
Finland
MK&MK
R1
Pylkkänen&Salomaa
Sat 18:02  Table 1
42   
Otto Olkkonen & Kata Palm
Mikrosiru & Kisu
Sat 19:10  Table 3

Semi final

Race to 6
43   
Vili Kokkonen & Samu Kivinen
Otto Olkkonen & Kata Palm
Sat 21:35  Table 1
44   
Joonatan Kurppa & Antti Tyyskä
Finland
MK&MK
Sat 21:35  Table 2

Final

Race to 6
45   
Otto Olkkonen & Kata Palm
Joonatan Kurppa & Antti Tyyskä
Sat 23:15  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants