Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 20 - May 21, 2020

Lille-Lördag

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Lukas Andersson
Malmö Biljardklubb
6 (5/1) 45 (28/17)
62%
2 Roger Olsson
Malmö Biljardklubb
7 (5/2) 56 (30/26)
54%
3 Patric Vursen
Malmö Biljardklubb
6 (4/2) 46 (27/19)
59%
3 Tim Larsson
Malmö Biljardklubb
6 (4/2) 49 (26/23)
53%
5 Almin Salkic
Malmö Biljardklubb
4 (3/1) 30 (15/15)
50%
5 Niclas Winterlin
Malmö Biljardklubb
3 (2/1) 25 (13/12)
52%
5 Patrik Berglund
3 (2/1) 24 (13/11)
54%
5 Peter Zohlen
3 (2/1) 26 (14/12)
54%
9 Fuad Dzin
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 26 (12/14)
46%
Show more
9 Luqman Malik
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
9 Jonny Liljedahl
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
9 eryk skonieczny
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
13 Stephan Andersson
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
13 Ioan Chirica
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
13 Stefan Werngren
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
13 Castor Carlbom
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
17 Tom Eksell
Malmö Biljardklubb
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
17 Robert Markis Olsson
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
17 Jim Lindell
Malmö Biljardklubb
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
17 Rie Sundman
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
Entry deadline May 20, 2020, 6:19 PM (local time)
Starts May 20, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (20 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Organizer Malmö Biljardklubb
Contact Roger Olsson (rogols68@gmail.com, 0762641706)
More info
Biljardfest. 150 kr per deltagare.
Detta är inte en Onsdagscup.
Max deltagare 24 st. Öppen för alla. Först till kvarn.
Vi spelar dubbelcup i nineball till fem med handikapp.
Winner breaks. Nian på prick, ingen kitchenrule och goldenbreak gälls.
Ingen seedning, inga rankingpoäng. Just for fun
150 kronor i anmälningsavgift. 100 till priser och 50 till hallen.
Var vänliga och ta med jämna pengar. Det underlättar mycket.

Hallen bjuder på Pasta Bolognese och ett glas rött under kvällen.

För de som åker ut finns möjlighet att starta upp en trebenstävling på ett bord.

Extra genomgång om vad som gäller angående hygien etc. pga coronan.
Minsta förkylningssymtom: Stanna hemma!

Välkomna! Malmö BK och Royal PoolHall

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Sweden
Patric Vursen
0
Sweden
Robert Olsson
2
Wed 18:17  Table 4
2   
Sweden
Stefan Werngren
Walk Over
 
3   
Walk Over
Sweden
eryk skonieczny
 
4   
Sweden
Roger Olsson
1
Sweden
Almin Salkic
-2
R1
Wed 18:17  Table 6
5   
Sweden
Jim R. Lindell
1
Sweden
Rie Sundman
3
Wed 18:17  Table 7
6   
Sweden
Fuad Dzin
Walk Over
 
7   
Walk Over
United States
Peter Zohlen
 
8   
Sweden
Tom Eksell
-1
Sweden
Tim Larsson
2
Wed 18:17  Table 8

Winner round 1

Race to 5
9   
Sweden
Jonny Liljedahl
1
Sweden
Robert Olsson
2
Wed 19:12  Table 15
10   
Sweden
Stefan Werngren
2
Sweden
Patrik Berglund
3
Wed 18:19  Table 9
11   
Sweden
Luqman Malik
1
Sweden
eryk skonieczny
2
Wed 18:19  Table 10
12   
Sweden
Almin Salkic
-2
R1
Sweden
Stephan Andersson
1
Wed 19:47  Table 6
13   
Sweden
Niclas Winterlin
2
Sweden
Rie Sundman
3
Wed 19:47  Table 7
14   
Sweden
Fuad Dzin
-2
R1
Sweden
Castor Carlbom
3
Wed 18:19  Table 11
15   
Sweden
Alexandru Ioan Chirica
0
United States
Peter Zohlen
3
Wed 18:19  Table 14
16   
Sweden
Tom Eksell
-1
Sweden
Lukas Andersson
-3
R1
Wed 19:59  Table 9

Loser round 1

Race to 5
17   
Sweden
Patric Vursen
0
Sweden
Tom Eksell
-1
Wed 20:45  Table 9
18   
Walk Over
Sweden
Alexandru Ioan Chirica
 
19   
Walk Over
Sweden
Castor Carlbom
 
20   
Sweden
Roger Olsson
1
Sweden
Rie Sundman
3
Wed 20:30  Table 4
21   
Sweden
Jim R. Lindell
1
Sweden
Stephan Andersson
1
Wed 20:31  Table 6
22   
Walk Over
Sweden
eryk skonieczny
 
23   
Walk Over
Sweden
Stefan Werngren
 
24   
Sweden
Tim Larsson
2
Sweden
Robert Olsson
2
Wed 21:25  Table 10

Loser round 2

Race to 5
25   
Sweden
Patric Vursen
0
Sweden
Alexandru Ioan Chirica
0
Wed 21:34  Table 7
26   
Sweden
Castor Carlbom
3
Sweden
Roger Olsson
1
Wed 21:56  Table 4
27   
Sweden
Stephan Andersson
1
Sweden
eryk skonieczny
2
Wed 21:34 
28   
Sweden
Stefan Werngren
2
Sweden
Tim Larsson
2
Wed 22:26  Table 7

Winners qualification

Race to 5
29   
Sweden
Jonny Liljedahl
1
Sweden
Patrik Berglund
3
Wed 21:19  Table 15
30   
Sweden
Luqman Malik
1
Sweden
Almin Salkic
-2
Wed 20:33  Table 8
31   
Sweden
Niclas Winterlin
2
Sweden
Fuad Dzin
-2
Wed 20:23  Table 7
32   
United States
Peter Zohlen
3
Sweden
Lukas Andersson
-3
R1
Wed 20:48  Table 15

Losers qualification

Race to 5
33   
Sweden
Patric Vursen
0
R2
Sweden
Luqman Malik
1
Wed 22:08  Table 6
34   
Sweden
Roger Olsson
1
Sweden
Jonny Liljedahl
1
Wed 23:30  Table 5
35   
Sweden
eryk skonieczny
2
Sweden
Lukas Andersson
-3
Wed 22:08  Table 15
36   
Sweden
Tim Larsson
2
Sweden
Fuad Dzin
-2
Wed 23:35  Table 15

Quarter final

Race to 5
37   
Sweden
Patrik Berglund
3
Sweden
Tim Larsson
2
Thu 17:00  Table 5
38   
Sweden
Almin Salkic
-2
Sweden
Lukas Andersson
-3
Thu 17:00  Table 6
39   
Sweden
Niclas Winterlin
2
Sweden
Patric Vursen
0
Thu 17:00  Table 7
40   
United States
Peter Zohlen
3
Sweden
Roger Olsson
1
Thu 17:00  Table 15

Semi final

Race to 5
41   
Sweden
Tim Larsson
2
Sweden
Lukas Andersson
-3
R3
Thu 17:51  Table 6
42   
Sweden
Patric Vursen
0
Sweden
Roger Olsson
1
Thu 17:51  Table 15

Final

Race to 5
43   
Sweden
Lukas Andersson
-3
R2
Sweden
Roger Olsson
1
Thu 18:46  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants