Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 22, 2022

Lördagscup 2022 #10

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Karl-Johan Söderberg
Bjärnums Biljardklubb
4 (3/1) 63 (33/30)
52%
125
2 Simon Hägg
Staffanstorp Biljardclub
3 (2/1) 48 (25/23)
52%
100
3 Victor Hellberg
Interpool Biljardklubb Malmö
3 (1/2) 48 (23/25)
48%
75
3 Dario Rakic
Bjärnums Biljardklubb
2 (1/1) 32 (17/15)
53%
75
5 Lars Göran Andersson
Interpool Biljardklubb Malmö
2 (0/2) 31 (13/18)
42%
60
8880 Henrik Andersen
Elme Biljardklubb
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Entry deadline Oct 20, 2022, 6:00 PM (local time)
Starts Oct 22, 2022, 11:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (6 Participants)
Race to 9
Handicap With handicap
Rankings Lördagscup 2022
Organizer Bjärnums Biljardklubb
Contact Dario Rakic (dariorakic@hotmail.com, 708336449) and Leo Johannesen (leo.johannesen@gmail.com, +46703431866)
More info
Från jan 2022 startar vi Lördagscupen som kommer att spelas i 11 omgångar på 11 månader med slutspel i december 2022. 16 bäst placerade spelare under säsongen kommer att deltaga i slutspelet.
Detta är en HCP-tävling som alla kan vara med i och handicapsystemet går efter Fargorate och tävlingsledningens egen åsikt för dem som är utanför Fargorate rankingsystem.

Anmälningsavgift 200 kr/omg fördelas på systemet:
75 kr till organisatören
75 kr till deltävlingspris (delas mellan 1:an och 2:an)
50 kr till slutspelet (delas mellan plats 1-5)
Under säsongen spelar man de deltävlingar man har tid med, poäng samlas till slutspelet.
För att var godkänd till slutspel måste man ha spelat minst två deltävlingar.
OBS! KONTANT BETALNING GÄLLER
Rankinglistan https://cuescore.com/ranking/L%C3%B6rdagscup+2022/11708152

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Sweden
Dario Rakic
Walk Over
 
2   
Sweden
Lars Göran Andersson
4
Denmark
Henrik Andersen
3
Sat 09:44  Table 1
3   
Sweden
Karl-Johan Söderberg
6
Sweden
Victor Hellberg
3
Sat 09:44  Table 2
4   
Walk Over
Sweden
Simon Hägg
 

Winners qualification

Race to 9
5   
Sweden
Dario Rakic
2
Sweden
Lars Göran Andersson
4
Sat 14:45  Table 1
6   
Sweden
Karl-Johan Söderberg
6
Sweden
Simon Hägg
5
Sat 15:31  Table 2

Loser round 1

Race to 9
7   
Walk Over
Walk Over
 
8   
Sweden
Victor Hellberg
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 9
9   
Walk Over
Sweden
Karl-Johan Söderberg
 
10   
Sweden
Victor Hellberg
3
Sweden
Lars Göran Andersson
4
Sat 15:31  Table 1

Semi final

Race to 9
11   
Sweden
Dario Rakic
2
Sweden
Karl-Johan Söderberg
6
Sat 16:28  Table 1
12   
Sweden
Simon Hägg
5
Sweden
Victor Hellberg
3
Sat 15:32  Table 2

Final

Race to 9
13   
Sweden
Karl-Johan Söderberg
6
Sweden
Simon Hägg
5
Sat 16:29  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants