Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 25, 2020

LÖRDAGSTÄVLING 4, för alla

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Lukas Andersson
5 (5/0) 68 (45/23)
66%
125
2 Fuad Dzin
5 (4/1) 76 (44/32)
58%
100
3 Dario Rakic
Bjärnums Biljardklubb
4 (3/1) 57 (30/27)
53%
75
3 Alexander Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
5 (3/2) 71 (39/32)
55%
75
5 Henrik Andersen
3 (2/1) 49 (25/24)
51%
60
5 Alexx Krstic
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 57 (27/30)
47%
60
5 Torgny Nilsson
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 60 (29/31)
48%
60
5 Martin Hönig
4 (2/2) 64 (31/33)
48%
60
9 Bojan Krstic
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 42 (18/24)
43%
45
Show more
9 Niclas Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 47 (23/24)
49%
45
9 Kent Henriksson
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 47 (21/26)
45%
45
9 Carolin Wikström
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 66 (32/34)
48%
45
13 Leo Johannesen
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 31 (13/18)
42%
45
13 Pontus Eskilsson
4 (2/2) 61 (31/30)
51%
45
13 Arvid Brattwall
Elme Biljardklubb
3 (1/2) 38 (20/18)
53%
45
13 Jon Brattwall
3 (1/2) 46 (21/25)
46%
45
17 Robin Krstic
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 46 (22/24)
48%
30
17 Tomas Wikström
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 30 (12/18)
40%
30
17 Isabella Krstic
2 (0/2) 26 (8/18)
31%
30
Entry deadline Jan 25, 2020, 12:30 PM (local time)
Starts Jan 25, 2020, 1:00 PM (local time)
Format Double elimination (19 Participants)
Race to 9
Handicap With handicap
Rankings Lördagstävling
Organizer Bjärnums Biljardklubb
Contact Leo Johannesen (leo.johannesen@gmail.com, +46703431866) and Dario Rakic (dariorakic@hotmail.com, 708336449)
More info
ALLA kan deltaga oavsett biljardkunskap och klubbtillhörighet.
Tävlingar kommer att spelas under höst, vinter och vår och slutar med en final i juni.
Man kommer att spela in sina poäng under de tävlingar man deltager i och de blir
avgörande om vem som skall spela i slutspelet. Alla får poäng oavsett placering.
De sexton som toppar tabellen https://cuescore.com/ranking/L%C3%B6rdagst%C3%A4vling/6736442 kommer att göra upp om totalsegern 27 juni 2020.
Anmälningsavgift för varje lördagstävling är 100 kr samt för speltid under tävlingen debiteras 50 kr.
HELST KONTANT BETALNING.
Pris utdelas vid varje tävling och ett större vi finalomgången.
Vi kommer att spela 8 tävlingar på principen en lördagstävling varje månad,
(exakta lördagar finns på www.facebook.com/bjarnumsbiljardklubb och CueScore).
All information om tävlingen finns på klubben.
Disciplin 9-Ball
Distans 9
Handicap 0-7
(handicap räknas ut efter spelarens biljardkunskap,
så alla har chansen och möjligheten att vinna)
Dubbelcup
(betyder att alla får spela minst 2 matcher).
Vinnerbreak
(förloraren rackar)
Anmälan sker i CueScore, SMS till Leo på 0703 43 18 66
eller på plats minst en timme innan tävlingen börjar.
Öppet från kl 12:00
Hjärtligt välkomna till en trevlig speldag

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Sweden
Pontus Eskilsson
5
Sweden
Jon Brattwall
5
Sat 13:11  Table 1
2   
Sweden
Martin Hönig
Walk Over
 
3   
Walk Over
Sweden
Niclas Martinsson
 
4   
Sweden
Arvid Brattwall
Walk Over
 
5   
Sweden
Isabella Krstic
7
Sweden
Carolin Wikström
7
Sat 13:12  Table 2
6   
Denmark
Leo Johannesen
Walk Over
 
7   
Walk Over
Sweden
Alexx Krstic
 
8   
Sweden
Tomas Wikström
5
Sweden
Robin Krstic
4
Sat 13:12  Table 3

Winner round 1

Race to 9
9   
Sweden
Lukas Andersson
0
Sweden
Pontus Eskilsson
5
Sat 14:36  Table 1
10   
Sweden
Martin Hönig
3
Sweden
Kent Henriksson
3
Sat 13:40  Table 2
11   
Sweden
Bojan Krstic
3
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sat 13:49  Table 1
12   
Sweden
Arvid Brattwall
5
Sweden
Dario Rakic
2
Sat 13:53  Table 3
13   
Sweden
Torgny Nilsson
0
Sweden
Carolin Wikström
7
Sat 14:42  Table 3
14   
Denmark
Leo Johannesen
5
Denmark
Henrik Andersen
2
Sat 14:44  Table 2
15   
Sweden
Alexander Martinsson
3
Sweden
Alexx Krstic
3
Sat 15:05  Table 1
16   
Sweden
Robin Krstic
4
Sweden
Fuad Dzin
1
Sat 15:41  Table 1

Loser round 1

Race to 9
17   
Sweden
Jon Brattwall
5
Sweden
Robin Krstic
4
Sat 17:03  Table 1
18   
Walk Over
Sweden
Alexx Krstic
 
19   
Walk Over
Denmark
Leo Johannesen
 
20   
Walk Over
Sweden
Torgny Nilsson
 
21   
Sweden
Isabella Krstic
7
Sweden
Arvid Brattwall
5
Sat 15:56  Table 2
22   
Walk Over
Sweden
Bojan Krstic
 
23   
Walk Over
Sweden
Martin Hönig
 
24   
Sweden
Tomas Wikström
5
Sweden
Pontus Eskilsson
5
Sat 15:56  Table 2

Loser round 2

Race to 9
25   
Sweden
Jon Brattwall
5
Sweden
Alexx Krstic
3
Sat 17:46  Table 1
26   
Denmark
Leo Johannesen
5
Sweden
Torgny Nilsson
0
Sat 15:57  Table 3
27   
Sweden
Arvid Brattwall
5
Sweden
Bojan Krstic
3
Sat 16:31  Table 2
28   
Sweden
Martin Hönig
3
Sweden
Pontus Eskilsson
5
Sat 17:02  Table 3

Winners qualification

Race to 9
29   
Sweden
Lukas Andersson
0
Sweden
Kent Henriksson
3
Sat 17:17  Table 2
30   
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sweden
Dario Rakic
2
Sat 17:55  Table 3
31   
Sweden
Carolin Wikström
7
Denmark
Henrik Andersen
2
Sat 17:54  Table 2
32   
Sweden
Alexander Martinsson
3
Sweden
Fuad Dzin
1
Sat 19:24  Table 2

Losers qualification

Race to 9
33   
Sweden
Alexx Krstic
3
Sweden
Niclas Martinsson
4
Sat 18:47  Table 3
34   
Sweden
Torgny Nilsson
0
Sweden
Kent Henriksson
3
Sat 18:32  Table 1
35   
Sweden
Bojan Krstic
3
Sweden
Alexander Martinsson
3
Sat 20:39  Table 2
36   
Sweden
Martin Hönig
3
Sweden
Carolin Wikström
7
Sat 18:53  Table 2

Quarter final

Race to 9
37   
Sweden
Lukas Andersson
0
Sweden
Torgny Nilsson
0
Sat 20:28  Table 3
38   
Sweden
Dario Rakic
2
Sweden
Martin Hönig
3
Sat 20:28  Table 1
39   
Denmark
Henrik Andersen
2
Sweden
Alexander Martinsson
3
Sat 21:11  Table 2
40   
Sweden
Fuad Dzin
1
Sweden
Alexx Krstic
3
Sat 21:07  Table 1

Semi final

Race to 9
41   
Sweden
Lukas Andersson
0
Sweden
Dario Rakic
2
Sat 21:17  Table 3
42   
Sweden
Alexander Martinsson
3
Sweden
Fuad Dzin
1
Sat 22:17  Table 1

Final

Race to 9
43   
Sweden
Lukas Andersson
0
Sweden
Fuad Dzin
1
Sat 23:49  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants