Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 13 - July 14, 2024

Kuopio Siivotaankauppa.fi 9-ball Open 13.-14.7.2024 Takuu palkinnoilla!

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Finland Petri Makkonen
6 (6/0) 65 (42/23)
65%
2 Argentina Markus Juva
8 (6/2) 85 (48/37)
56%
3 Finland Jukka Tarvainen
6 (5/1) 62 (40/22)
65%
3 Finland Juuso Nuutinen
6 (5/1) 69 (41/28)
59%
5 Finland Niko Honkanen
4 (3/1) 48 (26/22)
54%
5 Finland Casper Cappe Matikainen
4 (3/1) 38 (24/14)
63%
5 Finland Mikko Jäntti
5 (4/1) 49 (32/17)
65%
5 Finland Jani Kela
5 (3/2) 52 (28/24)
54%
9 Finland Jani Siekkinen
4 (3/1) 41 (23/18)
56%
Show more
9 Finland Aleksi Kuuslehto
5 (3/2) 56 (29/27)
52%
9 Finland Petteri Hollanti
4 (2/2) 47 (23/24)
49%
9 Finland Aatu Suoraniemi
5 (3/2) 50 (22/28)
44%
9 Finland Arttu Mikkola
5 (3/2) 55 (28/27)
51%
9 Finland Kimmo Luoma
4 (2/2) 49 (24/25)
49%
9 Finland Olli Syrjänen
5 (3/2) 56 (26/30)
46%
9 Finland Henri Kallinen
4 (3/1) 51 (26/25)
51%
17 Finland Oliver Loponen
4 (2/2) 50 (25/25)
50%
17 Finland Launa Kuukasjärvi
4 (2/2) 44 (20/24)
45%
17 Finland Kasim Meghjee
4 (2/2) 49 (23/26)
47%
17 Finland Joonatan Kurppa
4 (2/2) 42 (22/20)
52%
17 Finland Ville Laakkonen
4 (2/2) 45 (23/22)
51%
17 Finland Eevertti Övermark
4 (2/2) 46 (23/23)
50%
17 Finland Jarno Häkkinen
3 (1/2) 34 (15/19)
44%
17 Finland Arto Nyyla
4 (2/2) 44 (24/20)
55%
25 Finland Mika Ojala
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
25 Finland Miro Mård
3 (1/2) 35 (16/19)
46%
25 Finland Eini Purmonen
3 (1/2) 35 (15/20)
43%
25 Finland Minna Ojala
4 (2/2) 45 (22/23)
49%
25 Finland Aki Ikonen
3 (1/2) 31 (12/19)
39%
25 Finland Kalle Tyrväinen
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
25 Finland Kimmo Suorsa
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
25 Finland Miika Nikunen
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
33 Finland Jesse Toivanen
3 (1/2) 29 (13/16)
45%
33 Finland Jyri Mustonen
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
33 Finland Petro Partanen
3 (1/2) 37 (18/19)
49%
33 Finland Aku Hiltunen
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
33 Finland Kaapo Lehto
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
33 Finland Reijo Härkönen
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
33 Finland Alisa Vänttinen
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
33 Finland Mika Siironen
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
33 Finland Mika Markkanen
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
33 Finland Jonna Hurmansalo
2 (0/2) 25 (11/14)
44%
33 Finland Toni Miettinen
2 (0/2) 23 (9/14)
39%
33 Finland Valtteri Ruusila
2 (0/2) 22 (8/14)
36%
33 Finland Henri Toivo
2 (0/2) 24 (10/14)
42%
9994 Finland Janne Rekorius
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
9994 Finland Olli Pitkänen
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Jul 13, 2024, 10:00 AM Until Jul 14, 2024 (local time)
Entry deadline Jul 10, 2024, 6:00 PM (local time)
Organizer Keilakukko
Contact Joonatan Kurppa (joooneez123@gmail.com, 0504696234), Mika Markkanen (mika.petteri@gmail.com) and Olli Syrjänen (ollijussi.syrjanen@gmail.com, 0505645485)
Format Double to Single elimination (47 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
More info
Kuopio Siivotaankauppa.fi 9-ball Open:

Pelipaikat:

Keilakukko Kuopio
Puijonkatu 19, 7010 Kuopio
Vihtori

Bar Fr33tim3
Ajurinkatu 16, 70110 Kuopio
Finnkinon talo

Pelimuoto:
9-pallo -3-+4 muuttuvilla tasoituksilla 7:ään voittoon. 128 pelaajan tuplakaavio kahdessa lohkossa, 32-cup
Pienempi tasoitus aloittaa pelin, jonka jälkeen vuoroaloitukset.
Pelipöytinä 8 kpl Diamond -pöytiä (Keilakukko Kuopio) ja 8 kpl Dynamic -pöytiä (Bar Fr33tim3)
Peliasuksi siisti vaatetus (ei college housuja, verkkahousuja tms.) Tennarit jalassa ok.
Osallistumismaksu: 50€

Tasoitusluokat:
-3-2, -2-1, -1-0, 0-1, 1-2, 2-3, 3-4 noudattavat seuraavaa sääntöä:
Jos vastustajan tasoitusluokka on pienempi tai sama, niin oma tasoitus isomman vaihtoehdon
mukaan.
Jos vastustajan tasoitusluokka on isompi, niin oma tasoitus pienemmän vaihtoehdon mukaan.
jos kaksi miinus tasoituksen pelaajaa pelaa vastakkain niin erotus kavennetaan esim -3 vs -2
lähetään pelaamaan tilanteesta -1 vs 0 jne.

Palkinnot takuuna:

1. 2000€ + Pokaali
2. 1200€ + Pokaali
3-4. 800€ + Pokaalit
5-8. 400€
9-16. 200€
(Jos yli 90 pelaajaa kisoissa niin jaetaan 17.-32 100€)

Ilmoittautuminen Kuopio Siivotaankauppa.fi 9-ball Open:
Ilmoittautumisaika päättyy ke 10.7.2024 klo 18!

Salit aukeavat klo 9:30 ja pelit alkavat klo 10!
Lauantaina pyritään pelaamaan cuppiin asti ja 32-cup Sunnuntaina klo 11.

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Finland
Niko Honkanen
1
Finland
Jonna Hurmansalo
3
Sat 10:01  Table 2
2   
Finland
Ville Laakkonen
Walk Over
 
3   
Finland
Jyri Mustonen
2-3
Finland
Arto Nyyla
2
Sat 10:01  Table 3
4   
Finland
Juuso Nuutinen
-2
Finland
Launa Kuukasjärvi
3
Sat 10:02  Table 4
5   
Argentina
Markus Juva
-3
R1
Finland
Aki Ikonen
1
Sat 10:01  Table 1
6   
Finland
Minna Ojala
3
Finland
Mika Siironen
3
Sat 10:02  Table 5
7   
Finland
Jesse Toivanen
2
R1
Finland
Kimmo Suorsa
1
Sat 10:02  Table 8
8   
Finland
Olli Syrjänen
-1
Finland
Joonatan Kurppa
-1
R1
Sat 10:02  Table 7
9   
Finland
Reijo Härkönen
2-3
Finland
Aatu Suoraniemi
-3
R1
Sat 10:02  Table 6
10   
Finland
Mikko Jäntti
-1
Finland
Eevertti Övermark
-2
Sat 10:57  Table 3
11   
Finland
Toni Miettinen
2
Finland
Henri Kallinen
0
Sat 10:59  Table 7
12   
Finland
Petro Partanen
2-3
Finland
Oliver Loponen
2
Sat 11:02  Table 2
13   
Finland
Kasim Meghjee
1
Finland
Jukka Tarvainen
-1
Sat 10:45  Table 8
14   
Finland
Eini Purmonen
3
Finland
Janne Rekorius
2?
Sat 11:00 
15   
Finland
Arttu Mikkola
0
Finland
Valtteri Ruusila
1
Sat 11:11  Table 4
16   
Finland
Mika Ojala
3
Finland
Jani Siekkinen
-3
Sat 11:27  Table 1

Winner round 1

Race to 7
17   
Finland
Olli Pitkänen
2
Finland
Niko Honkanen
1
Sat 12:00 
18   
Finland
Ville Laakkonen
2
Finland
Jarno Häkkinen
2
Sat 11:30  Table 6
19   
Finland
Kalle Tyrväinen
2-3
Finland
Arto Nyyla
2
Sat 11:33  Table 5
20   
Finland
Juuso Nuutinen
-2
Finland
Kaapo Lehto
2
Sat 12:08  Table 2
21   
Finland
Henri Toivo
2
Argentina
Markus Juva
-3
Sat 12:17  Table 4
22   
Finland
Minna Ojala
3
Finland
Casper Cappe Matikainen
-3
Sat 12:31  Table 7
23   
Finland
Petri Makkonen
-3
Finland
Jesse Toivanen
2
Sat 12:40  Table 5
24   
Finland
Joonatan Kurppa
-1
R1
Finland
Miro Mård
-2
Sat 12:41  Table 6
25   
Finland
Mika Markkanen
2
Finland
Aatu Suoraniemi
-3
R2
Sat 12:42  Table 3
26   
Finland
Mikko Jäntti
-1
Finland
Aku Hiltunen
3
Sat 12:45  Table 8
27   
Finland
Aleksi Kuuslehto
1
Finland
Henri Kallinen
0
Sat 12:59  Table 1
28   
Finland
Petro Partanen
2-3
Finland
Kimmo Luoma
0
Sat 13:37  Table 2
29   
Finland
Alisa Vänttinen
4
Finland
Jukka Tarvainen
-1
R1
Sat 13:41  Table 7
30   
Finland
Eini Purmonen
3
Finland
Petteri Hollanti
1
Sat 13:52  Table 5
31   
Finland
Jani Kela
-2
Finland
Arttu Mikkola
0
Sat 13:53  Table 6
32   
Finland
Jani Siekkinen
-3
Finland
Miika Nikunen
1
R1
Sat 14:00  Table 3

Loser round 1

Race to 7
33   
Finland
Jonna Hurmansalo
3
Finland
Miika Nikunen
1
Sat 15:30  Table 8
34   
Walk Over
Finland
Jani Kela
 
35   
Finland
Jyri Mustonen
2-3
Finland
Eini Purmonen
3
Sat 15:09  Table 7
36   
Finland
Launa Kuukasjärvi
3
Finland
Alisa Vänttinen
4
Sat 15:26  Table 3
37   
Finland
Aki Ikonen
1
Finland
Petro Partanen
2-3
Sat 14:46  Table 1
38   
Finland
Mika Siironen
3
Finland
Aleksi Kuuslehto
1
Sat 15:01  Table 5
39   
Finland
Kimmo Suorsa
1
Finland
Aku Hiltunen
3
Sat 14:46  Table 2
40   
Finland
Olli Syrjänen
-1
Finland
Mika Markkanen
2
Sat 14:04  Table 4
41   
Finland
Reijo Härkönen
2-3
Finland
Miro Mård
-2
Sat 14:12  Table 8
42   
Finland
Eevertti Övermark
-2
R1
Finland
Jesse Toivanen
2
Sat 15:41  Table 2
43   
Finland
Toni Miettinen
2
Finland
Minna Ojala
3
Sat 15:50  Table 1
44   
Finland
Oliver Loponen
2
R1
Finland
Henri Toivo
2
Sat 15:56  Table 5
45   
Finland
Kasim Meghjee
1
Finland
Kaapo Lehto
2
Sat 16:02  Table 4
46   
Finland
Janne Rekorius
2?
Finland
Kalle Tyrväinen
2-3
 
47   
Finland
Valtteri Ruusila
1
Finland
Ville Laakkonen
2
Sat 16:33  Table 1
48   
Finland
Mika Ojala
3
Finland
Olli Pitkänen
2
 

Winners qualification

Race to 7
49   
Finland
Niko Honkanen
1
Finland
Jarno Häkkinen
2
Sat 16:38  Table 6
50   
Finland
Arto Nyyla
2
Finland
Juuso Nuutinen
-2
Sat 16:39  Table 7
51   
Argentina
Markus Juva
-3
Finland
Casper Cappe Matikainen
-3
Sat 16:45  Table 8
52   
Finland
Petri Makkonen
-3
Finland
Joonatan Kurppa
-1
Sat 16:52  Table 2
53   
Finland
Aatu Suoraniemi
-3
R1
Finland
Mikko Jäntti
-1
Sat 16:57  Table 3
54   
Finland
Henri Kallinen
0
R1
Finland
Kimmo Luoma
0
Sat 17:10  Table 5
55   
Finland
Jukka Tarvainen
-1
R1
Finland
Petteri Hollanti
1
Sat 17:18  Table 4
56   
Finland
Arttu Mikkola
0
R1
Finland
Jani Siekkinen
-3
Sat 17:35  Table 6

Loser round 2

Race to 7
57   
Finland
Miika Nikunen
1
Finland
Jani Kela
-2
Sat 17:37  Table 1
58   
Finland
Eini Purmonen
3
Finland
Launa Kuukasjärvi
3
Sat 17:44  Table 8
59   
Finland
Aki Ikonen
1
Finland
Aleksi Kuuslehto
1
Sat 18:00  Table 3
60   
Finland
Kimmo Suorsa
1
R1
Finland
Olli Syrjänen
-1
R1
Sat 18:05  Table 7
61   
Finland
Miro Mård
-2
Finland
Eevertti Övermark
-2
Sat 18:19  Table 2
62   
Finland
Minna Ojala
3
Finland
Oliver Loponen
2
Sat 18:36  Table 8
63   
Finland
Kasim Meghjee
1
Finland
Kalle Tyrväinen
2-3
Sat 18:54  Table 4
64   
Finland
Ville Laakkonen
2
Finland
Mika Ojala
3
Sat 19:01  Table 3

Losers qualification

Race to 7
65   
Finland
Jani Kela
-2
Finland
Joonatan Kurppa
-1
R1
Sat 19:32  Table 1
66   
Finland
Launa Kuukasjärvi
3
Argentina
Markus Juva
-3
R1
Sat 19:01  Table 6
67   
Finland
Aleksi Kuuslehto
1
Finland
Arto Nyyla
2
Sat 19:06  Table 5
68   
Finland
Olli Syrjänen
-1
Finland
Jarno Häkkinen
2
Sat 19:38  Table 7
69   
Finland
Eevertti Övermark
-2
R1
Finland
Arttu Mikkola
0
Sat 20:01  Table 2
70   
Finland
Oliver Loponen
2
Finland
Petteri Hollanti
1
Sat 19:38  Table 8
71   
Finland
Kasim Meghjee
1
Finland
Kimmo Luoma
0
Sat 19:59  Table 4
72   
Finland
Ville Laakkonen
2
Finland
Aatu Suoraniemi
-3
Sat 19:44  Table 3

Last sixteen

Race to 7
73   
Finland
Niko Honkanen
1
Finland
Petteri Hollanti
1
Sun 12:00  Table 4
74   
Finland
Juuso Nuutinen
-2
Finland
Kimmo Luoma
0
Sun 12:01  Table 3
75   
Finland
Casper Cappe Matikainen
-3
Finland
Aleksi Kuuslehto
1
Sun 12:00  Table 1
76   
Finland
Petri Makkonen
-3
Finland
Olli Syrjänen
-1
Sun 12:01  Table 6
77   
Finland
Mikko Jäntti
-1
R1
Finland
Arttu Mikkola
0
R1
Sun 12:01  Table 5
78   
Finland
Henri Kallinen
0
Argentina
Markus Juva
-3
Sun 12:01  Table 2
79   
Finland
Jukka Tarvainen
-1
Finland
Aatu Suoraniemi
-3
R1
Sun 12:02  Table 8
80   
Finland
Jani Siekkinen
-3
Finland
Jani Kela
-2
Sun 12:02  Table 7

Quarter final

Race to 7
81   
Finland
Niko Honkanen
1
Finland
Juuso Nuutinen
-2
Sun 15:06  Table 2
82   
Finland
Casper Cappe Matikainen
-3
R3
Finland
Petri Makkonen
-3
Sun 15:07  Table 1
83   
Finland
Mikko Jäntti
-1
Argentina
Markus Juva
-3
R1
Sun 15:07  Table 7
84   
Finland
Jukka Tarvainen
-1
Finland
Jani Kela
-2
Sun 15:07  Table 6

Semi final

Race to 7
85   
Finland
Juuso Nuutinen
-2
Finland
Petri Makkonen
-3
Sun 17:52  Table 1
86   
Argentina
Markus Juva
-3
Finland
Jukka Tarvainen
-1
Sun 17:52  Table 6

Final

Race to 7
87   
Finland
Petri Makkonen
-3
Argentina
Markus Juva
-3
Sun 20:51  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants