Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 30, 2022

Klubbturnering Oslo BK

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Ivan Blomqvist
Oslo BK
5 (5/0) 41 (26/15)
63%
2 Mindaugas Jomantas
Oslo BK
6 (4/2) 47 (25/22)
53%
3 Mikael Øgaard
BEX BK
5 (3/2) 46 (24/22)
52%
3 Jone Berntsen Stava
Oslo BK
4 (3/1) 30 (19/11)
63%
5 Marius Solvang
Ask BC
6 (4/2) 49 (26/23)
53%
5 Tor Johansen
Vestby BK
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
5 Kim Soo Garmark
Oslo BK
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
5 Pergantis Zalachas
Oslo BK
3 (2/1) 27 (14/13)
52%
9 Jan Atle Kofoed
Oslo BK
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
Show more
9 Jan Thomassen
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 28 (14/14)
50%
9 Stig Nesvik
Oslo BK
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
9 Lasse Kåring
Østkanten Biljardklubb
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
13 Henrik Olsson
Oslo BK
4 (2/2) 37 (18/19)
49%
13 Antonio Melendez Figueroa
Larvik BK
3 (1/2) 21 (7/14)
33%
13 Levi Pavdeja
Oslo BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
13 Ida Amundsen Holtet
Oslo BK
3 (1/2) 24 (13/11)
54%
17 Erol Dane Mula
Oslo BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
17 Grzegorz Tabor
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
17 Riaz Ali
Ask BC
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
Entry deadline Mar 30, 2022, 6:05 PM (local time)
Starts Mar 30, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Organizer Oslo BK
Contact Lasse Kåring (lassek85@hotmail.com, 94257344)
More info
Spiller om brekk
3 balls regel
Vinner brekk
Med HCP
Påmelding 150 nkr
Vel møtt:-)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Poland
Grzegorz Tabor
75
Sweden
Henrik Olsson
156
Wed 18:13  Table 4
2   
Norway
Kim Soo Garmark
Walk Over
 
3   
Walk Over
Norway
Jan Atle Kofoed
 
4   
Philippines
Erol Dane Mula
Walk Over
 
5   
Norway
Ida Amundsen Holtet
39
Norway
Antonio Melendez Figueroa
80
Wed 18:16  Table 5
6   
Norway
Lasse Kåring
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Tor Johansen
 
8   
Norway
Riaz Ali
56
Norway
Marius Solvang
64
Wed 18:13  Table 8

Winner round 1

Race to 6
9   
Sweden
Ivan Blomqvist
135
Sweden
Henrik Olsson
156
Wed 19:08  Table 4
10   
Norway
Kim Soo Garmark
136
Norway
Jan Thomassen
100
Wed 18:13  Table 6
11   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
80
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Wed 18:13  Table 7
12   
Philippines
Erol Dane Mula
101
Greece
Pergantis Zalachas
52
Wed 18:13  Table 3
13   
Norway
Mikael Øgaard
140
R2
Norway
Ida Amundsen Holtet
39
Wed 18:33  Table 5
14   
Norway
Lasse Kåring
76
Norway
Jone Berntsen Stava
48
Wed 18:13  Table 9
15   
Albania
Levi Pavdeja
82
Norway
Tor Johansen
38
Wed 18:13  Table 10
16   
Norway
Marius Solvang
64
Norway
Stig Nesvik
60
Wed 18:55  Table 7

Loser round 1

Race to 6
17   
Poland
Grzegorz Tabor
75
Norway
Marius Solvang
64
Wed 19:34  Table 6
18   
Walk Over
Albania
Levi Pavdeja
 
19   
Walk Over
Norway
Lasse Kåring
 
20   
Walk Over
Norway
Ida Amundsen Holtet
 
21   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
80
Philippines
Erol Dane Mula
101
Wed 19:17  Table 10
22   
Walk Over
Lithuania
Mindaugas Jomantas
 
23   
Walk Over
Norway
Jan Thomassen
 
24   
Norway
Riaz Ali
56
Sweden
Henrik Olsson
156
Wed 20:14  Table 4

Loser round 2

Race to 6
25   
Norway
Marius Solvang
64
Albania
Levi Pavdeja
82
Wed 20:16  Table 6
26   
Norway
Lasse Kåring
76
Norway
Ida Amundsen Holtet
39
Wed 19:15  Table 9
27   
Norway
Antonio Melendez Figueroa
80
Lithuania
Mindaugas Jomantas
80
Wed 20:17  Table 5
28   
Norway
Jan Thomassen
100
Sweden
Henrik Olsson
156
Wed 20:45  Table 4

Winners qualification

Race to 6
29   
Sweden
Ivan Blomqvist
135
R1
Norway
Kim Soo Garmark
136
Wed 20:15  Table 5
30   
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Greece
Pergantis Zalachas
52
Wed 19:27  Table 3
31   
Norway
Mikael Øgaard
140
R1
Norway
Jone Berntsen Stava
48
Wed 19:07  Table 5
32   
Norway
Tor Johansen
38
Norway
Stig Nesvik
60
Wed 19:35  Table 7

Losers qualification

Race to 5
33   
Norway
Marius Solvang
64
Norway
Jan Atle Kofoed
99
Wed 21:12  Table 6
34   
Norway
Lasse Kåring
76
Norway
Kim Soo Garmark
136
Wed 21:46 
35   
Lithuania
Mindaugas Jomantas
80
Norway
Stig Nesvik
60
Wed 21:06  Table 7
36   
Norway
Jan Thomassen
100
Norway
Mikael Øgaard
140
Wed 21:42  Table 4

Quarter final

Race to 5
37   
Sweden
Ivan Blomqvist
135
R1
Norway
Marius Solvang
64
Wed 22:33  Table 5
38   
Greece
Pergantis Zalachas
52
Norway
Mikael Øgaard
140
R3
Wed 22:33  Table 6
39   
Norway
Jone Berntsen Stava
48
Norway
Kim Soo Garmark
136
Wed 22:33  Table 7
40   
Norway
Tor Johansen
38
Lithuania
Mindaugas Jomantas
80
Wed 22:33  Table 8

Semi final

Race to 5
41   
Sweden
Ivan Blomqvist
135
R3
Norway
Mikael Øgaard
140
Wed 23:16  Table 5
42   
Norway
Jone Berntsen Stava
48
Lithuania
Mindaugas Jomantas
80
Wed 23:17  Table 7

Final

Race to 5
43   
Sweden
Ivan Blomqvist
135
Lithuania
Mindaugas Jomantas
80
Thu 00:05  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants