Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 6, 2023

Klubbturnering OBK

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Norway Ola Magnus Johnsen
Oslo BK
6 (5/1) 49 (28/21)
57%
2 Norway Jack Nordby
Oslo BK
5 (4/1) 41 (24/17)
59%
3 Norway Pål Daud Fillipsveen
Oslo BK
4 (3/1) 30 (18/12)
60%
3 Norway Roy Steffensen
Tre Sverd BK
4 (3/1) 28 (18/10)
64%
5 Norway Bjørn Bratteberg
Oslo BK
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
5 Norway Niklas Engstrom
Oslo Snooker
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
5 Norway Wael Handal
Oslo BK
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
5 Norway Astrid E. Pedersen
Oslo BK
3 (2/1) 21 (12/9)
57%
9 Lithuania Mindaugas Jomantas
Ask BC
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
9 Norway Amir Khan
Oslo BK
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
9 Argentina Joaquin K. Yovine
Ask BC
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
9 Albania Levi Pavdeja
Oslo BK
3 (1/2) 25 (12/13)
48%
13 Norway Iselin Masternes
Oslo BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
13 Norway Mona Søvold Sunde
Oslo BK
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
Starts Dec 6, 2023, 6:00 PM (local time)
Entry deadline Dec 6, 2023, 5:45 PM (local time)
Organizer Oslo BK
Contact Kim-Olaf Sørensen (kimsorensen88@gmail.com, 97600097)
Format Double to Single elimination (14 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Norway
Wael Handal
Walk Over
 
2   
Norway
Astrid E. Pedersen
205
Norway
Niklas Engstrom
428
Wed 17:58  Table 2
3   
Norway
Mona Søvold Sunde
128
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
Wed 17:58  Table 3
4   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
480
Argentina
Joaquin Koulaksezian
308
Wed 17:58  Table 4
5   
Albania
Levi Pavdeja
466
Norway
Jack Nordby
378
Wed 17:58  Table 5
6   
Norway
Bjørn Bratteberg
375
Norway
Iselin Masternes
229
Wed 17:59  Table 6
7   
Norway
Roy Steffensen
484
Norway
Amir Khan
325
Wed 17:59  Table 7
8   
Walk Over
Lithuania
Mindaugas Jomantas
 

Winners qualification

Race to 5
9   
Norway
Wael Handal
291
Norway
Astrid E. Pedersen
205
Wed 18:35  Table 2
10   
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
Norway
Pål Daud Fillipsveen
480
Wed 18:45  Table 3
11   
Norway
Jack Nordby
378
Norway
Bjørn Bratteberg
375
Wed 18:56  Table 6
12   
Norway
Roy Steffensen
484
Lithuania
Mindaugas Jomantas
351
Wed 18:33  Table 7

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Norway
Niklas Engstrom
 
14   
Norway
Mona Søvold Sunde
128
Argentina
Joaquin Koulaksezian
308
Wed 18:46  Table 5
15   
Albania
Levi Pavdeja
466
Norway
Iselin Masternes
229
Wed 18:56  Table 4
16   
Norway
Amir Khan
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 5
17   
Norway
Niklas Engstrom
428
Lithuania
Mindaugas Jomantas
351
Wed 19:14  Table 1
18   
Argentina
Joaquin Koulaksezian
308
Norway
Bjørn Bratteberg
375
Wed 20:00  Table 7
19   
Albania
Levi Pavdeja
466
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
Wed 19:43  Table 3
20   
Norway
Amir Khan
325
Norway
Wael Handal
291
Wed 19:05  Table 2

Quarter final

Race to 5
21   
Norway
Astrid E. Pedersen
205
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
Wed 21:01  Table 1
22   
Norway
Pål Daud Fillipsveen
480
Norway
Wael Handal
291
Wed 21:01  Table 2
23   
Norway
Jack Nordby
378
Norway
Niklas Engstrom
428
Wed 21:01  Table 3
24   
Norway
Roy Steffensen
484
Norway
Bjørn Bratteberg
375
Wed 21:02  Table 4

Semi final

Race to 5
25   
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
Norway
Pål Daud Fillipsveen
480
Wed 21:49  Table 1
26   
Norway
Jack Nordby
378
Norway
Roy Steffensen
484
Wed 21:49  Table 3

Final

Race to 5
27   
Norway
Ola Magnus Johnsen
363
Norway
Jack Nordby
378
Wed 23:00  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants