Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 16, 2022

KING8 SUNDAY WARM UP B' BIVISION 9-BALL TOURNAMENT

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Jan 16, 2022, 3:30 PM (local time)
Starts Jan 16, 2022, 3:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (21 Participants)
Race to 8
Handicap No handicap
Organizer KING8
Contact Panos Damilatis (panosdamilatis@gmail.com, 6944555733)
More info
KING8 SUNDAY WARM UP B' DIVISION 9-BALL TOURNAMENT

ΚΥΡΙΑΚΗ 16 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΣΤΙΣ 15.30

ΚΛΕΙΣΤΉ 24ΑΔΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ
Β':20
Γ':10


ΔΙΠΛΟ ΝΟΚ ΑΟΥΤ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 4ΑΔΑ
ΜΠΡΟΣ ΣΤΑ 8 ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
ΠΙΣΩ ΣΤΑ 6 ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
ΕΝΑΛΛΑΞ ΣΠΑΣΙΜΟ

***ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΥΨΗΛΟΤΕΡΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ.

Δηλώσεις συμμετοχής:

-Απευθείας εγγραφή στο cuescore.
-Mε SMS στον Panos Damilatis
-Με τηλ στον Panos Damilatis 6944 555 733

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 8
1   
Greece
Manos Grammatikopoulos
Walk Over
 
2   
Greece
ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ
Greece
Petros Andrikopoulos
Sun 15:48 
3   
Nepal
Vagelis Karachristos
Walk Over
 
4   
Walk Over
Albania
Xhelil Malushi
 
5   
Greece
Μαρίνος Αθανασοπουλος
Walk Over
 
6   
Kostas Bitris
Greece
Ilias Karanis
Sun 15:49 
7   
Greece
Anatol Lagkadas
Greece
Vaggelis Seidis
Sun 15:49 
8   
Walk Over
Greece
Konstantinos Matemtzis
 
9   
Παναγιωτης Θωμας
Walk Over
 
10   
Pakistan
Amir Shazad
Greece
Dionisis Famelos
Sun 15:49 
11   
Greece
James Siampanis
Walk Over
 
12   
Walk Over
Greece
Iasonas Kostanasios
 
13   
Greece
Ektoras Papavasileiou
Walk Over
 
14   
Walk Over
Greece
Γιώργος Ιωαννιδης
 
15   
Australia
Xristos Giannitsas
South Korea
Giorgos Dimou
Sun 15:49 
16   
Walk Over
Μπιλλυς Βαγγελακος
 

Winner round 1

Race to 8
17   
Greece
Manos Grammatikopoulos
Greece
Petros Andrikopoulos
Sun 17:26 
18   
Nepal
Vagelis Karachristos
Albania
Xhelil Malushi
Sun 15:53 
19   
Greece
Μαρίνος Αθανασοπουλος
Kostas Bitris
Sun 17:19 
20   
Greece
Vaggelis Seidis
Greece
Konstantinos Matemtzis
Sun 17:17 
21   
Παναγιωτης Θωμας
Pakistan
Amir Shazad
Sun 17:28 
22   
Greece
James Siampanis
Greece
Iasonas Kostanasios
Sun 15:53 
23   
Greece
Ektoras Papavasileiou
Greece
Γιώργος Ιωαννιδης
Sun 16:23 
24   
South Korea
Giorgos Dimou
Μπιλλυς Βαγγελακος
Sun 16:47 

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Greece
ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Greece
Ilias Karanis
 
28   
Greece
Anatol Lagkadas
Walk Over
 
29   
Walk Over
Greece
Dionisis Famelos
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Australia
Xristos Giannitsas
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 6
33   
Greece
ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ
Μπιλλυς Βαγγελακος
Sun 17:52 
34   
Walk Over
Greece
Ektoras Papavasileiou
 
35   
Greece
Ilias Karanis
Greece
James Siampanis
Sun 17:09 
36   
Greece
Anatol Lagkadas
Pakistan
Amir Shazad
 
37   
Greece
Dionisis Famelos
Greece
Vaggelis Seidis
Sun 18:42 
38   
Walk Over
Greece
Μαρίνος Αθανασοπουλος
 
39   
Walk Over
Nepal
Vagelis Karachristos
 
40   
Australia
Xristos Giannitsas
Greece
Manos Grammatikopoulos
Sun 18:46 

Winner round 2

Race to 8
41   
Greece
Petros Andrikopoulos
Albania
Xhelil Malushi
Sun 19:00 
42   
Kostas Bitris
Greece
Konstantinos Matemtzis
Sun 18:25 
43   
Παναγιωτης Θωμας
Greece
Iasonas Kostanasios
Sun 18:59 
44   
Greece
Γιώργος Ιωαννιδης
South Korea
Giorgos Dimou
Sun 18:02 

Loser round 3

Race to 6
45   
Μπιλλυς Βαγγελακος
Greece
Ektoras Papavasileiou
Sun 18:40 
46   
Greece
James Siampanis
Greece
Anatol Lagkadas
Sun 19:30 
47   
Greece
Vaggelis Seidis
Greece
Μαρίνος Αθανασοπουλος
Sun 19:29 
48   
Nepal
Vagelis Karachristos
Australia
Xristos Giannitsas
Sun 19:51 

Loser round 4

Race to 6
49   
Greece
Ektoras Papavasileiou
Kostas Bitris
Sun 19:48 
50   
Greece
Anatol Lagkadas
Albania
Xhelil Malushi
Sun 20:43 
51   
Greece
Vaggelis Seidis
South Korea
Giorgos Dimou
Sun 20:16 
52   
Nepal
Vagelis Karachristos
Greece
Iasonas Kostanasios
Sun 20:43 

Winners qualification

Race to 8
53   
Greece
Petros Andrikopoulos
Greece
Konstantinos Matemtzis
Sun 20:43 
54   
Παναγιωτης Θωμας
Greece
Γιώργος Ιωαννιδης
Sun 20:39 

Loser round 5

Race to 6
55   
Greece
Ektoras Papavasileiou
Albania
Xhelil Malushi
Sun 21:31 
56   
Greece
Vaggelis Seidis
Greece
Iasonas Kostanasios
Sun 21:31 

Losers qualification

Race to 6
57   
Albania
Xhelil Malushi
Παναγιωτης Θωμας
Sun 22:07 
58   
Greece
Iasonas Kostanasios
Greece
Konstantinos Matemtzis
Sun 22:16 

Semi final

Race to 8
59   
Greece
Petros Andrikopoulos
Albania
Xhelil Malushi
Sun 23:10 
60   
Greece
Γιώργος Ιωαννιδης
Greece
Konstantinos Matemtzis
Sun 23:10 

Final

Race to 8
61   
Albania
Xhelil Malushi
Greece
Konstantinos Matemtzis
Mon 00:28 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants