Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 10, 2019

II Turniej Amatorskiej Ligi Bilardowej La Sezam 2019

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Rafał Wojciechowski
9 (9/0) 51 (41/10)
80%
2 Andrzej Stolarczyk
9 (7/2) 54 (34/20)
63%
3 Radosław Misiewicz
7 (6/1) 45 (30/15)
67%
3 Szymon Wołoszyn
8 (6/2) 48 (29/19)
60%
5 Jakub Kucharski
6 (4/2) 35 (22/13)
63%
5 Karol Nowacki
6 (5/1) 36 (23/13)
64%
5 Łukasz Rądlewski
7 (5/2) 40 (28/12)
70%
5 Dariusz Krzyszkowski
6 (5/1) 32 (23/9)
72%
9 Karol Czoch
5 (3/2) 29 (17/12)
59%
Show more
9 Maciek Mandżak
6 (4/2) 33 (19/14)
58%
9 Konrad Szeląg
6 (5/1) 30 (21/9)
70%
9 Paweł Szczerbo
6 (4/2) 34 (20/14)
59%
9 Mariusz Andrzejczak
6 (3/3) 35 (18/17)
51%
9 Dawid Adamkiewicz
5 (3/2) 29 (15/14)
52%
9 Piotr Berczyński
6 (5/1) 33 (21/12)
64%
9 Michał Grudziński
6 (4/2) 32 (18/14)
56%
17 Bartek Bąk
5 (3/2) 24 (12/12)
50%
17 Bartek Konieczny
5 (3/2) 28 (12/16)
43%
17 Łukasz Krzemień
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
17 Aleksander Chowaniec
5 (3/2) 27 (14/13)
52%
17 Paweł Szymański
4 (2/2) 20 (8/12)
40%
17 Konstantyn Demchuk
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
17 Przemysław Berczyński
5 (3/2) 26 (15/11)
58%
17 Paweł Michocki
4 (2/2) 20 (12/8)
60%
25 Bartosz Cierkosz
4 (1/3) 16 (4/12)
25%
25 Grzegorz Ginko
5 (2/3) 25 (11/14)
44%
25 Marcin Szczurowski
5 (2/3) 29 (15/14)
52%
25 Marcin Kiełb
4 (1/3) 23 (8/15)
35%
25 Kornel Mirkowski
4 (1/3) 23 (8/15)
35%
25 Michał Miller
5 (3/2) 26 (16/10)
62%
25 Adam Porębski
5 (2/3) 27 (12/15)
44%
25 Bartosz Oświęcimski
5 (2/3) 27 (13/14)
48%
33 Paweł Chołodowski
4 (0/4) 24 (8/16)
33%
33 Piotr Sławenta
5 (1/4) 28 (12/16)
43%
33 Dawid Ciećka
5 (2/3) 25 (12/13)
48%
33 Włodzimierz Grozik
5 (1/4) 24 (8/16)
33%
33 Mikołaj Suska
4 (0/4) 24 (8/16)
33%
33 Jakub Berczyński
4 (0/4) 16 (0/16)
0%
33 Krzysztof Hofman
5 (1/4) 29 (10/19)
34%
33 Maciej Rybarczyk
5 (2/3) 28 (13/15)
46%
41 Wiktor Węgliński
5 (0/5) 20 (0/20)
0%
41 Przemysław Kontrakiewicz
5 (0/5) 20 (0/20)
0%
41 Maciej Talaga
5 (0/5) 24 (4/20)
17%
41 Adam Kłosiewicz
5 (0/5) 21 (1/20)
5%
41 Dominik Smoliński
5 (0/5) 28 (8/20)
29%
Starts Feb 10, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (45 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Karol Nowacki 4 4 0 0 16 5 11 0 0 0 0.762 4
2 Karol Czoch 4 3 0 1 15 7 8 0 0 0 0.682 3
3 Paweł Szymański 4 2 0 2 8 12 -4 0 0 0 0.4 2
4 Kornel Mirkowski 4 1 0 3 8 15 -7 0 0 0 0.348 1
5 Paweł Chołodowski 4 0 0 4 8 16 -8 0 0 0 0.333 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Rafał Wojciechowski 5 5 0 0 20 4 16 0 0 0 0.833 5
2 Michał Grudziński 5 4 0 1 17 9 8 0 0 0 0.654 4
3 Aleksander Chowaniec 5 3 0 2 14 13 1 0 0 0 0.519 3
4 Bartosz Oświęcimski 5 2 0 3 13 14 -1 0 0 0 0.481 2
5 Piotr Sławenta 5 1 0 4 12 16 -4 0 0 0 0.429 1
6 Przemysław Kontrakiewicz 5 0 0 5 0 20 -20 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Andrzej Stolarczyk 5 4 0 1 17 7 10 0 0 0 0.708 4
2 Szymon Wołoszyn 5 4 0 1 18 7 11 0 0 0 0.72 4
3 Bartek Bąk 5 3 0 2 12 12 0 0 0 0 0.5 3
4 Michał Miller 5 3 0 2 16 10 6 0 0 0 0.615 3
5 Włodzimierz Grozik 5 1 0 4 8 16 -8 0 0 0 0.333 1
6 Adam Kłosiewicz 5 0 0 5 1 20 -19 0 0 0 0.048 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Piotr Berczyński 5 5 0 0 20 7 13 0 0 0 0.741 5
2 Mariusz Andrzejczak 5 3 0 2 16 12 4 0 0 0 0.571 3
3 Bartek Konieczny 5 3 0 2 12 16 -4 0 0 0 0.429 3
4 Marcin Szczurowski 5 2 0 3 15 14 1 0 0 0 0.517 2
5 Maciej Rybarczyk 5 2 0 3 13 15 -2 0 0 0 0.464 2
6 Dominik Smoliński 5 0 0 5 8 20 -12 0 0 0 0.286 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dariusz Krzyszkowski 4 4 0 0 16 2 14 0 0 0 0.889 4
2 Jakub Kucharski 4 3 0 1 13 7 6 0 0 0 0.65 3
3 Paweł Michocki 4 2 0 2 12 8 4 0 0 0 0.6 2
4 Bartosz Cierkosz 4 1 0 3 4 12 -8 0 0 0 0.25 1
5 Jakub Berczyński 4 0 0 4 0 16 -16 0 0 0 0 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Konrad Szeląg 5 5 0 0 20 4 16 0 0 0 0.833 5
2 Paweł Szczerbo 5 4 0 1 17 9 8 0 0 0 0.654 4
3 Przemysław Berczyński 5 3 0 2 15 11 4 0 0 0 0.577 3
4 Grzegorz Ginko 5 2 0 3 11 14 -3 0 0 0 0.44 2
5 Krzysztof Hofman 5 1 0 4 10 19 -9 0 0 0 0.345 1
6 Maciej Talaga 5 0 0 5 4 20 -16 0 0 0 0.167 0
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Maciek Mandżak 5 4 0 1 18 9 9 0 0 0 0.667 4
2 Łukasz Rądlewski 5 4 0 1 19 6 13 0 0 0 0.76 4
3 Łukasz Krzemień 5 3 0 2 15 13 2 0 0 0 0.536 3
4 Adam Porębski 5 2 0 3 12 15 -3 0 0 0 0.444 2
5 Dawid Ciećka 5 2 0 3 12 13 -1 0 0 0 0.48 2
6 Wiktor Węgliński 5 0 0 5 0 20 -20 0 0 0 0 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Radosław Misiewicz 4 4 0 0 16 4 12 0 0 0 0.8 4
2 Dawid Adamkiewicz 4 3 0 1 12 9 3 0 0 0 0.571 3
3 Konstantyn Demchuk 4 2 0 2 11 11 0 0 0 0 0.5 2
4 Marcin Kiełb 4 1 0 3 8 15 -7 0 0 0 0.348 1
5 Mikołaj Suska 4 0 0 4 8 16 -8 0 0 0 0.333 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Poland
Karol Czoch
Poland
Paweł Chołodowski
Sun 11:02 
2-A   
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Poland
Paweł Szymański
Sun 11:03 
3-B   
Poland
Przemysław Kontrakiewicz
Poland
Bartosz Oświęcimski
Sun 11:03 
4-B   
Poland
Aleksander Chowaniec
Poland
Michał Grudziński
Sun 11:03 
5-B   
Poland
Rafał Wojciechowski
Poland
Piotr Sławenta
Sun 11:26 
6-C   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Adam Kłosiewicz
Sun 11:19 
7-C   
Poland
Michał Miller
Poland
Bartek Bąk
Sun 11:03 
8-C   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Szymon Wołoszyn
Sun 11:03 
9-D   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Bartek Konieczny
Sun 11:03 
10-D   
Poland
Dominik Smoliński
Poland
Piotr Berczyński
Sun 11:03 
11-D   
Poland
Marcin Szczurowski
Poland
Maciej Rybarczyk
Sun 11:21 
12-E   
Poland
Jakub Berczyński
Poland
Bartosz Cierkosz
Sun 11:03 
13-E   
Poland
Dariusz Krzyszkowski
Japan
Jakub Kucharski
Sun 11:04 
14-F   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Przemysław Berczyński
Sun 11:04 
15-F   
Poland
Grzegorz Ginko
Poland
Paweł Szczerbo
Sun 11:04 
16-F   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Maciej Talaga
Sun 11:22 
17-G   
Poland
Łukasz Rądlewski
Poland
Dawid Ciećka
Sun 11:04 
18-G   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Adam Porębski
Sun 11:40 
19-G   
Poland
Wiktor Węgliński
Poland
Łukasz Krzemień
Sun 11:04 
20-H   
Poland
Dawid Adamkiewicz
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 11:04 
21-H   
Poland
Mikołaj Suska
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Sun 11:04 

Round 2

Race to 4
22-A   
Poland
Paweł Chołodowski
Poland
Paweł Szymański
Sun 11:43 
23-A   
Poland
Karol Czoch
Germany
Karol Nowacki
Sun 11:35 
24-B   
Poland
Przemysław Kontrakiewicz
Poland
Michał Grudziński
Sun 11:50 
25-B   
Poland
Bartosz Oświęcimski
Poland
Piotr Sławenta
Sun 11:50 
26-B   
Poland
Aleksander Chowaniec
Poland
Rafał Wojciechowski
Sun 12:24 
27-C   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Bartek Bąk
Sun 12:06 
28-C   
Poland
Adam Kłosiewicz
Poland
Szymon Wołoszyn
Sun 13:44 
29-C   
Poland
Michał Miller
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 11:47 
30-D   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Piotr Berczyński
Sun 11:36 
31-D   
Poland
Bartek Konieczny
Poland
Maciej Rybarczyk
Sun 11:54 
32-D   
Poland
Dominik Smoliński
Poland
Marcin Szczurowski
Sun 11:56 
33-E   
Poland
Bartosz Cierkosz
Japan
Jakub Kucharski
Sun 11:39 
34-E   
Poland
Jakub Berczyński
Poland
Paweł Michocki
Sun 12:06 
35-F   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Paweł Szczerbo
Sun 11:52 
36-F   
Poland
Przemysław Berczyński
Poland
Maciej Talaga
Sun 11:53 
37-F   
Poland
Grzegorz Ginko
Poland
Konrad Szeląg
Sun 12:08 
38-G   
Poland
Łukasz Rądlewski
Poland
Adam Porębski
Sun 12:28 
39-G   
Poland
Dawid Ciećka
Poland
Łukasz Krzemień
Sun 11:45 
40-G   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Wiktor Węgliński
Sun 12:17 
41-H   
Poland
Radosław Misiewicz
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Sun 12:01 
42-H   
Poland
Dawid Adamkiewicz
Poland
Marcin Kiełb
Sun 11:31 

Round 3

Race to 4
43-A   
Poland
Paweł Szymański
Germany
Karol Nowacki
Sun 12:23 
44-A   
Poland
Paweł Chołodowski
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Sun 12:23 
45-B   
Poland
Przemysław Kontrakiewicz
Poland
Piotr Sławenta
Sun 12:37 
46-B   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Rafał Wojciechowski
Sun 13:04 
47-B   
Poland
Bartosz Oświęcimski
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 13:22 
48-C   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Szymon Wołoszyn
Sun 14:54 
49-C   
Poland
Bartek Bąk
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 12:43 
50-C   
Poland
Adam Kłosiewicz
Poland
Michał Miller
Sun 12:43 
51-D   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Maciej Rybarczyk
Sun 12:53 
52-D   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Marcin Szczurowski
Sun 12:27 
53-D   
Poland
Bartek Konieczny
Poland
Dominik Smoliński
Sun 12:56 
54-E   
Japan
Jakub Kucharski
Poland
Paweł Michocki
Sun 12:31 
55-E   
Poland
Bartosz Cierkosz
Poland
Dariusz Krzyszkowski
Sun 12:37 
56-F   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Maciej Talaga
Sun 12:40 
57-F   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Konrad Szeląg
Sun 13:10 
58-F   
Poland
Przemysław Berczyński
Poland
Grzegorz Ginko
Sun 12:44 
59-G   
Poland
Łukasz Rądlewski
Poland
Łukasz Krzemień
Sun 12:56 
60-G   
Poland
Adam Porębski
Poland
Wiktor Węgliński
Sun 13:15 
61-G   
Poland
Dawid Ciećka
Poland
Maciek Mandżak
Sun 12:51 
62-H   
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Poland
Marcin Kiełb
Sun 13:09 
63-H   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Mikołaj Suska
Sun 13:08 

Round 4

Race to 4
64-A   
Germany
Karol Nowacki
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Sun 12:05 
65-A   
Poland
Paweł Szymański
Poland
Karol Czoch
Sun 12:47 
66-B   
Poland
Przemysław Kontrakiewicz
Poland
Rafał Wojciechowski
Sun 12:38 
67-B   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 13:21 
68-B   
Poland
Michał Grudziński
Poland
Bartosz Oświęcimski
Sun 12:33 
69-C   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Włodzimierz Grozik
Sun 13:46 
70-C   
Poland
Szymon Wołoszyn
Poland
Michał Miller
Sun 14:25 
71-C   
Poland
Bartek Bąk
Poland
Adam Kłosiewicz
Sun 13:17 
72-D   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Marcin Szczurowski
Sun 13:20 
73-D   
Poland
Maciej Rybarczyk
Poland
Dominik Smoliński
Sun 14:23 
74-D   
Poland
Piotr Berczyński
Poland
Bartek Konieczny
Sun 14:25 
75-E   
Poland
Paweł Michocki
Poland
Dariusz Krzyszkowski
Sun 13:14 
76-E   
Japan
Jakub Kucharski
Poland
Jakub Berczyński
Sun 13:17 
77-F   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Konrad Szeląg
Sun 13:39 
78-F   
Poland
Maciej Talaga
Poland
Grzegorz Ginko
Sun 13:45 
79-F   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Przemysław Berczyński
Sun 14:03 
80-G   
Poland
Łukasz Rądlewski
Poland
Wiktor Węgliński
Sun 13:26 
81-G   
Poland
Łukasz Krzemień
Poland
Maciek Mandżak
Sun 13:54 
82-G   
Poland
Adam Porębski
Poland
Dawid Ciećka
Sun 13:28 
83-H   
Poland
Marcin Kiełb
Poland
Mikołaj Suska
Sun 12:12 
84-H   
Ukraine
Konstantyn Demchuk
Poland
Dawid Adamkiewicz
Sun 12:31 

Round 5

Race to 4
85-A   
Zimbabwe
Kornel Mirkowski
Poland
Karol Czoch
Sun 13:07 
86-A   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Paweł Chołodowski
Sun 12:54 
87-B   
Poland
Przemysław Kontrakiewicz
Poland
Aleksander Chowaniec
Sun 13:51 
88-B   
Poland
Rafał Wojciechowski
Poland
Bartosz Oświęcimski
Sun 13:56 
89-B   
Poland
Piotr Sławenta
Poland
Michał Grudziński
Sun 13:31 
90-C   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Michał Miller
Sun 13:06 
91-C   
Poland
Włodzimierz Grozik
Poland
Adam Kłosiewicz
Sun 13:43 
92-C   
Poland
Szymon Wołoszyn
Poland
Bartek Bąk
Sun 13:45 
93-D   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Dominik Smoliński
Sun 14:02 
94-D   
Poland
Marcin Szczurowski
Poland
Bartek Konieczny
Sun 14:04 
95-D   
Poland
Maciej Rybarczyk
Poland
Piotr Berczyński
Sun 13:45 
96-E   
Poland
Dariusz Krzyszkowski
Poland
Jakub Berczyński
Sun 14:37 
97-E   
Poland
Paweł Michocki
Poland
Bartosz Cierkosz
Sun 13:48 
98-F   
Poland
Krzysztof Hofman
Poland
Grzegorz Ginko
Sun 14:03 
99-F   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Przemysław Berczyński
Sun 14:34 
100-F   
Poland
Maciej Talaga
Poland
Paweł Szczerbo
Sun 13:43 
101-G   
Poland
Łukasz Rądlewski
Poland
Maciek Mandżak
Sun 14:34 
102-G   
Poland
Wiktor Węgliński
Poland
Dawid Ciećka
Sun 13:52 
103-G   
Poland
Łukasz Krzemień
Poland
Adam Porębski
Sun 14:34 
104-H   
Poland
Mikołaj Suska
Poland
Dawid Adamkiewicz
Sun 13:38 
105-H   
Poland
Marcin Kiełb
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 13:38 

Last sixteen

Race to 5
106   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Dawid Adamkiewicz
Sun 15:33 
107   
Poland
Maciek Mandżak
Poland
Rafał Wojciechowski
Sun 15:33 
108   
Poland
Paweł Szczerbo
Poland
Szymon Wołoszyn
Sun 15:33 
109   
Poland
Piotr Berczyński
Japan
Jakub Kucharski
Sun 15:33 
110   
Poland
Mariusz Andrzejczak
Poland
Dariusz Krzyszkowski
Sun 15:33 
111   
Poland
Konrad Szeląg
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 15:34 
112   
Poland
Łukasz Rądlewski
Poland
Michał Grudziński
Sun 15:33 
113   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Karol Czoch
Sun 15:33 

Quarter final

Race to 5
114   
Germany
Karol Nowacki
Poland
Rafał Wojciechowski
Sun 16:00 
115   
Poland
Szymon Wołoszyn
Japan
Jakub Kucharski
Sun 16:29 
116   
Poland
Dariusz Krzyszkowski
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 16:23 
117   
Poland
Łukasz Rądlewski
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 16:06 

Semi final

Race to 5
118   
Poland
Rafał Wojciechowski
Poland
Szymon Wołoszyn
Sun 17:16 
119   
Poland
Andrzej Stolarczyk
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 17:02 

Final

Race to 6
120   
Poland
Rafał Wojciechowski
Poland
Andrzej Stolarczyk
Sun 17:46 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment