Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 10, 2020

Hill Hill 10.08.2020

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gert Maimre
6 (6/0) 49 (30/19)
61%
550
2 Aleksandrs Horsuns
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
5 (4/1) 32 (23/9)
72%
480
3 Eltsin Zabitov
5 (3/2) 36 (18/18)
50%
420
3 Nils Luhavee
Break & Run
8 (6/2) 53 (34/19)
64%
420
5 Roman Kuzemko
4 (2/2) 26 (10/16)
38%
370
5 Juss Saska
3 (2/1) 22 (13/9)
59%
370
7 Ken Riidak
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
4 (2/2) 32 (17/15)
53%
370
7 Margus Vaher
4 (2/2) 31 (16/15)
52%
370
9 Karl Gnadeberg
4 (2/2) 27 (12/15)
44%
330
Show more
9 Philip Tsunihhin
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
330
9 Peep Koitlepp
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
330
9 Indrek Paju
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
330
13 Revo Maimre
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
330
13 Roland Maimre
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
330
13 Karl-Kristjan Kingi
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
330
13 Margus Kala
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
330
17 Janno Piilbaum
Break & Run
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
300
17 Aleksandra Sinilnikova
Break & Run
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
300
Starts Aug 10, 2020, 3:15 PM (local time)
Format Double elimination (18 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Organizer Mezz Hill Hill Billiard Cafe

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Estonia
Karl Gnadeberg
-2
Estonia
Nils Luhavee
0
Mon 18:04  Table 12
2   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
Walk Over
 
3   
Walk Over
Estonia
Revo Maimre
 
4   
Estonia
Margus Vaher
Walk Over
 
5   
Walk Over
Estonia
Indrek Paju
 
6   
Estonia
Juss Saska
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Roland Maimre
 
8   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
1
Estonia
Gert Maimre
-2
Mon 18:04  Table 5

Winner round 1

Race to 5
9   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
-2
Estonia
Nils Luhavee
0
Mon 18:37  Table 12
10   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
1
Estonia
Eltsin Zabitov
-1
Mon 19:02  Table 4
11   
Estonia
Ken Riidak
0
Estonia
Revo Maimre
0
Mon 18:04  Table 3
12   
Estonia
Margus Vaher
2
Estonia
Roman Kuzemko
-1
Mon 18:04  Table 2
13   
Estonia
Peep Koitlepp
1
Estonia
Indrek Paju
1
Mon 18:04  Table 1
14   
Estonia
Juss Saska
-1
Estonia
Margus Kala
1
Mon 18:04  Table 11
15   
Estonia
Philip Tsunihhin
-1
Estonia
Roland Maimre
1
Mon 18:04  Table 4
16   
Estonia
Gert Maimre
-2
Estonia
Janno Piilbaum
0
Mon 19:06  Table 5

Loser round 1

Race to 5
17   
Estonia
Karl Gnadeberg
-2
Estonia
Janno Piilbaum
0
Mon 20:03  Table 5
18   
Walk Over
Estonia
Roland Maimre
 
19   
Walk Over
Estonia
Margus Kala
 
20   
Walk Over
Estonia
Peep Koitlepp
 
21   
Walk Over
Estonia
Margus Vaher
 
22   
Walk Over
Estonia
Revo Maimre
 
23   
Walk Over
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
 
24   
Estonia
Aleksandra Sinilnikova
1
Estonia
Nils Luhavee
0
Mon 19:19  Table 4

Loser round 2

Race to 5
25   
Estonia
Karl Gnadeberg
-2
Estonia
Roland Maimre
1
Mon 21:40 
26   
Estonia
Margus Kala
1
Estonia
Peep Koitlepp
1
Mon 18:50  Table 1
27   
Estonia
Margus Vaher
2
Estonia
Revo Maimre
0
Mon 19:03  Table 2
28   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
1
Estonia
Nils Luhavee
0
Mon 20:24  Table 4

Winner round 2

Race to 5
29   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
-2
Estonia
Eltsin Zabitov
-1
Mon 19:19  Table 12
30   
Estonia
Ken Riidak
0
Estonia
Roman Kuzemko
-1
Mon 19:02  Table 3
31   
Estonia
Indrek Paju
1
Estonia
Juss Saska
-1
Mon 18:50  Table 11
32   
Estonia
Philip Tsunihhin
-1
Estonia
Gert Maimre
-2
Mon 20:03  Table 11

Loser round 3

Race to 5
33   
Estonia
Karl Gnadeberg
-2
Estonia
Ken Riidak
0
Mon 22:23  Table 5
34   
Estonia
Peep Koitlepp
1
Estonia
Eltsin Zabitov
-1
Mon 19:44  Table 12
35   
Estonia
Margus Vaher
2
Estonia
Philip Tsunihhin
-1
Mon 21:01  Table 12
36   
Estonia
Nils Luhavee
0
Estonia
Indrek Paju
1
Mon 20:47  Table 4

Loser round 4

Race to 5
37   
Estonia
Ken Riidak
0
Estonia
Eltsin Zabitov
-1
Mon 22:25  Table 11
38   
Estonia
Margus Vaher
2
Estonia
Nils Luhavee
0
Mon 21:43  Table 12

Winners qualification

Race to 5
39   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
-2
Estonia
Roman Kuzemko
-1
Mon 19:57  Table 3
40   
Estonia
Juss Saska
-1
Estonia
Gert Maimre
-2
Mon 21:21  Table 11

Losers qualification

Race to 5
41   
Estonia
Eltsin Zabitov
-1
Estonia
Juss Saska
-1
 
42   
Estonia
Nils Luhavee
0
Estonia
Roman Kuzemko
-1
Mon 22:25  Table 12

Semi final

Race to 5
43   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
-2
Estonia
Eltsin Zabitov
-1
Mon 23:32  Table 12
44   
Estonia
Gert Maimre
-2
Estonia
Nils Luhavee
0
Mon 23:32  Table 11

Final

Race to 5
45   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
-2
Estonia
Gert Maimre
-2
Tue 00:35 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment