Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 5 - October 6, 2020

Hill Hill 05.10.2020

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Karl Gnadeberg
8 (7/1) 58 (38/20)
66%
550
2 Eltsin Zabitov
6 (5/1) 42 (29/13)
69%
480
3 Siimeon E. Pilli
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
5 (4/1) 37 (22/15)
59%
420
3 Rein Luik
6 (4/2) 38 (23/15)
61%
420
5 Raimo Teesaar
6 (4/2) 40 (23/17)
58%
370
5 Aleksandrs Horsuns
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
3 (2/1) 18 (12/6)
67%
370
5 Mihkel Susi
4 (3/1) 31 (18/13)
58%
370
5 Jason Fleming
5 (3/2) 36 (17/19)
47%
370
9 Revo Maimre
5 (3/2) 38 (22/16)
58%
330
Show more
9 Gert Maimre
5 (3/2) 37 (20/17)
54%
330
9 Johannes Jürgenson
4 (2/2) 29 (12/17)
41%
330
9 Margus Vaher
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
330
13 Andres Viidik
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
330
13 Roland Maimre
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
330
13 Juss Saska
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
330
13 Gert Gnadeberg
4 (2/2) 28 (15/13)
54%
330
17 Gert Jurgenson
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
300
17 Ken Riidak
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
300
17 Philip Tsunihhin
3 (1/2) 18 (6/12)
33%
300
17 Roman Kuzemko
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
300
17 Tarvo Piip
Break & Run
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
300
17 Margus Kala
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
300
17 Andra King
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
300
17 Ilya Kotlov
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
300
25 Janno Piilbaum
Break & Run
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
300
25 Oleg Sidorov
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
300
25 Karl-Kristjan Kingi
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
300
25 Andres Mets
2 (0/2) 18 (8/10)
44%
300
25 Rainer Paks
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
300
Starts Oct 5, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (29 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Rankings Hill Hill HCP tournament ranking 07.09.2020 - 16.11.2020
Organizer Mezz Hill Hill Billiard Cafe

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Estonia
Andra King
Walk Over
 
2   
Estonia
Mihkel Susi
1
Estonia
Gert Jurgenson
-1
Mon 17:58  Table 1
3   
Estonia
Margus Vaher
2
Estonia
Oleg Sidorov
0
Mon 18:27  Table 2
4   
Estonia
Philip Tsunihhin
-1
Estonia
Ilya Kotlov
1
Mon 18:33  Table 11
5   
Estonia
Andres Mets
0
Estonia
Eltsin Zabitov
-2
Mon 17:54  Table 12
6   
Estonia
Raimo Teesaar
-2
Estonia
Roland Maimre
1
Mon 18:39  Table 4
7   
Canada
Jason Fleming
-1
Estonia
Karl Gnadeberg
-2
Mon 18:44  Table 5
8   
Estonia
Janno Piilbaum
0
Estonia
Gert Gnadeberg
-1
Mon 17:57  Table 2
9   
Estonia
Tarvo Piip
Walk Over
 
10   
Estonia
Rein Luik
-1
Estonia
Roman Kuzemko
-1
Mon 18:59  Table 6
11   
Estonia
Ken Riidak
0
Estonia
Siimeon E. Pilli
0
Mon 17:58  Table 3
12   
Estonia
Margus Kala
1
Estonia
Rainer Paks
2
Mon 18:00  Table 6
13   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
1
Estonia
Revo Maimre
0
Mon 18:00  Table 4
14   
Estonia
Johannes Jürgenson
1
Estonia
Gert Maimre
-2
Mon 17:51  Table 5
15   
Estonia
Juss Saska
-1
Estonia
Andres Viidik
1
Mon 17:56  Table 11
16   
Walk Over
Latvia
Aleksandrs Horsuns
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Estonia
Andra King
1
Estonia
Mihkel Susi
1
Mon 19:02  Table 2
18   
Estonia
Margus Vaher
2
Estonia
Philip Tsunihhin
-1
Mon 19:58  Table 6
19   
Estonia
Eltsin Zabitov
-2
Estonia
Raimo Teesaar
-2
Mon 20:13  Table 6
20   
Canada
Jason Fleming
-1
Estonia
Gert Gnadeberg
-1
Mon 19:41  Table 1
21   
Estonia
Tarvo Piip
0
Estonia
Rein Luik
-1
Mon 19:34  Table 12
22   
Estonia
Siimeon E. Pilli
0
Estonia
Margus Kala
1
Mon 19:35  Table 5
23   
Estonia
Revo Maimre
0
Estonia
Johannes Jürgenson
1
Mon 19:04  Table 3
24   
Estonia
Juss Saska
-1
Latvia
Aleksandrs Horsuns
-2
Mon 19:21  Table 6

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Estonia
Gert Jurgenson
 
26   
Estonia
Oleg Sidorov
0
Estonia
Ilya Kotlov
1
Mon 19:07  Table 12
27   
Estonia
Andres Mets
0
Estonia
Roland Maimre
1
Mon 19:11  Table 4
28   
Estonia
Karl Gnadeberg
-2
Estonia
Janno Piilbaum
0
Mon 19:54  Table 4
29   
Walk Over
Estonia
Roman Kuzemko
 
30   
Estonia
Ken Riidak
0
Estonia
Rainer Paks
2
Mon 19:36  Table 3
31   
Estonia
Karl-Kristjan Kingi
1
Estonia
Gert Maimre
-2
Mon 19:02  Table 1
32   
Estonia
Andres Viidik
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Estonia
Gert Jurgenson
-1
Estonia
Juss Saska
-1
Mon 20:15  Table 5
34   
Estonia
Ilya Kotlov
1
Estonia
Revo Maimre
0
Mon 20:01  Table 7
35   
Estonia
Roland Maimre
1
Estonia
Margus Kala
1
Mon 20:17  Table 1
36   
Estonia
Karl Gnadeberg
-2
Estonia
Tarvo Piip
0
Mon 20:25  Table 12
37   
Estonia
Roman Kuzemko
-1
Estonia
Gert Gnadeberg
-1
Mon 20:18  Table 2
38   
Estonia
Ken Riidak
0
Estonia
Raimo Teesaar
-2
Mon 21:03  Table 2
39   
Estonia
Gert Maimre
-2
Estonia
Philip Tsunihhin
-1
Mon 20:24  Table 4
40   
Estonia
Andres Viidik
1
Estonia
Andra King
1
Mon 20:22  Table 7

Winners qualification

Race to 5
41   
Estonia
Mihkel Susi
1
Estonia
Margus Vaher
2
Mon 20:56  Table 6
42   
Estonia
Eltsin Zabitov
-2
Canada
Jason Fleming
-1
Mon 21:06  Table 3
43   
Estonia
Rein Luik
-1
Estonia
Siimeon E. Pilli
0
Mon 21:06  Table 12
44   
Estonia
Johannes Jürgenson
1
Latvia
Aleksandrs Horsuns
-2
Mon 20:36  Table 3

Loser round 3

Race to 5
45   
Estonia
Juss Saska
-1
Estonia
Revo Maimre
0
Mon 21:13  Table 5
46   
Estonia
Roland Maimre
1
Estonia
Karl Gnadeberg
-2
Mon 21:13  Table 4
47   
Estonia
Gert Gnadeberg
-1
Estonia
Raimo Teesaar
-2
Mon 21:35  Table 2
48   
Estonia
Gert Maimre
-2
Estonia
Andres Viidik
1
Mon 21:35  Table 3

Losers qualification

Race to 5
49   
Estonia
Revo Maimre
0
Canada
Jason Fleming
-1
Mon 21:43  Table 5
50   
Estonia
Karl Gnadeberg
-2
Estonia
Margus Vaher
2
Mon 21:51  Table 12
51   
Estonia
Raimo Teesaar
-2
Estonia
Johannes Jürgenson
1
Mon 22:12  Table 4
52   
Estonia
Gert Maimre
-2
Estonia
Rein Luik
-1
Mon 22:37  Table 12

Quarter final

Race to 5
53   
Estonia
Mihkel Susi
1
Estonia
Rein Luik
-1
Mon 23:10  Table 5
54   
Estonia
Eltsin Zabitov
-2
Estonia
Raimo Teesaar
-2
Mon 23:10  Table 11
55   
Estonia
Siimeon E. Pilli
0
Canada
Jason Fleming
-1
Mon 23:10  Table 4
56   
Latvia
Aleksandrs Horsuns
-2
Estonia
Karl Gnadeberg
-2
Mon 23:10  Table 12

Semi final

Race to 5
57   
Estonia
Rein Luik
-1
Estonia
Eltsin Zabitov
-2
Tue 00:02 
58   
Estonia
Siimeon E. Pilli
0
Estonia
Karl Gnadeberg
-2
Tue 00:02 

Final

Race to 5
59   
Estonia
Eltsin Zabitov
-2
Estonia
Karl Gnadeberg
-2
Tue 00:36 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment