Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 25 - November 27, 2022

Hall of fame 9ball MEGA HANDICAP +500

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Nov 25, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 9
Handicap With handicap
Organizer HallOfFameBilliards
More info
20 ε συμμετοχή για όλους

A pro χαρίζει σε:
A+ 1/9 και το 8
A ' 2/9 και το 8
Β,Γ,Δ,Ε,ΣΤ 3/9 και τις ανάλογες μπάλες

Α' χαρίζει σε:
Β 2/9 και το 8
σε Γ,Δ,Ε,ΣΤ 2/9 και τις ανάλογες μπάλες

Β' χαρίζει σε:

Γ,Δ,Ε,ΣΤ 1/9 και τις ανάλογες μπάλες

Γ' χαρίζει σε:

Δ,Ε,ΣΤ 1/9 και τις ανάλογες μπάλες

Δ' χαρίζει σε:

Ε,ΣΤ 1/9 και τις ανάλογες μπάλες

Ε' χαρίζει σε ΣΤ' το 8

Τα ματς που παίζονται στα ίσα θα κρίνονται στα 9 νικηφόρα παιχνίδια.

ΣΠΑΣΙΜΟ ΕΝΑΛΛΑΞ

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 9
1   
Greece
Theodore Bitsaxakis
Kostas Bitris
Fri 19:30 
2   
Greece
Δημοσθένης Υφαντής
Greece
Manthos Bidas
Fri 20:04 
3   
Greece
Emmanouil Chaniotis
Greece
Marios Monokrousos
Fri 20:57 
4   
Greece
Haris Ladikos
Greece
Giouri Enelantze
Fri 19:41 
5   
Greece
Nick Ekonomopoulos
Greece
Walk over 1
Fri 21:25 
6   
Greece
Dimitris Vagelakos
Greece
Anastasios Adam
Fri 19:30 
7   
Greece
Αλεξανδρος Κατσικας
Greece
Valantis Alemos
Fri 18:02 
8   
Greece
ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΩΒΑΙΟΣ
Greece
Menelaos Lolas
Fri 21:24 
9   
Albania
Bledi Lalai
Greece
Dionisis Avouris
Fri 20:07 
10   
Greece
Nasos Katsinas
Greece
Ilias Christou
Fri 19:41 
11   
Greece
Konstantinos Matemtzis
Greece
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΟΣΧΟΣ
Fri 19:41 
12   
Greece
Thanasis Galetsas
Greece
PANAGIOTIS KORKATZIS
Fri 17:55 
13   
Albania
Xhelil Malushi
Greece
ioil ioannou
Fri 16:00 
14   
Russia
Eugenios Sakhno
Greece
Grigoris Spithouris
Fri 18:00 
15   
Australia
Xristos Giannitsas
Greece
Kostas Davetas
Fri 21:24 
16   
Greece
Nakos Bidos
Albania
Dorian Tomas
Fri 20:58 

Winner round 1

Race to 9
17   
Kostas Bitris
Greece
Δημοσθένης Υφαντής
Fri 21:07 
18   
Greece
Emmanouil Chaniotis
Greece
Haris Ladikos
Fri 22:06 
19   
Greece
Nick Ekonomopoulos
Greece
Anastasios Adam
Sat 16:04 
20   
Greece
Αλεξανδρος Κατσικας
Greece
ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΩΒΑΙΟΣ
Sat 17:54 
21   
Albania
Bledi Lalai
Greece
Nasos Katsinas
Fri 21:20 
22   
Greece
Konstantinos Matemtzis
Greece
Thanasis Galetsas
Fri 21:01 
23   
Albania
Xhelil Malushi
Greece
Grigoris Spithouris
Fri 23:01 
24   
Australia
Xristos Giannitsas
Greece
Nakos Bidos
Fri 23:37 

Loser round 1

Race to 9
25   
Greece
Theodore Bitsaxakis
Greece
Manthos Bidas
 
26   
Greece
Marios Monokrousos
Greece
Giouri Enelantze
Sat 16:00 
27   
Greece
Walk over 1
Greece
Dimitris Vagelakos
Fri 21:26 
28   
Greece
Valantis Alemos
Greece
Menelaos Lolas
Sat 16:43 
29   
Greece
Dionisis Avouris
Greece
Ilias Christou
Fri 21:26 
30   
Greece
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΟΣΧΟΣ
Greece
PANAGIOTIS KORKATZIS
Fri 21:26 
31   
Greece
ioil ioannou
Russia
Eugenios Sakhno
Fri 23:38 
32   
Greece
Kostas Davetas
Albania
Dorian Tomas
 

Loser round 2

Race to 9
33   
Greece
Manthos Bidas
Greece
Nakos Bidos
 
34   
Greece
Giouri Enelantze
Albania
Xhelil Malushi
Sat 17:55 
35   
Greece
Dimitris Vagelakos
Greece
Konstantinos Matemtzis
 
36   
Greece
Menelaos Lolas
Greece
Nasos Katsinas
Sat 17:55 
37   
Greece
Ilias Christou
Greece
Αλεξανδρος Κατσικας
Sat 20:03 
38   
Greece
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΟΣΧΟΣ
Greece
Anastasios Adam
Sat 18:01 
39   
Greece
ioil ioannou
Greece
Emmanouil Chaniotis
 
40   
Albania
Dorian Tomas
Kostas Bitris
Sat 18:01 

Winners qualification

Race to 9
41   
Greece
Δημοσθένης Υφαντής
Greece
Haris Ladikos
Sat 17:55 
42   
Greece
Nick Ekonomopoulos
Greece
ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΩΒΑΙΟΣ
Sat 20:00 
43   
Albania
Bledi Lalai
Greece
Thanasis Galetsas
Sat 19:13 
44   
Greece
Grigoris Spithouris
Australia
Xristos Giannitsas
Sat 21:59 

Loser round 3

Race to 9
45   
Greece
Manthos Bidas
Greece
Giouri Enelantze
Sat 20:11 
46   
Greece
Konstantinos Matemtzis
Greece
Menelaos Lolas
Sun 13:22 
47   
Greece
Ilias Christou
Greece
Anastasios Adam
Sat 22:16 
48   
Greece
Emmanouil Chaniotis
Kostas Bitris
Sat 20:12 

Losers qualification

Race to 9
49   
Greece
Manthos Bidas
Greece
ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΩΒΑΙΟΣ
Sat 23:08 
50   
Greece
Konstantinos Matemtzis
Greece
Haris Ladikos
Sun 15:09 
51   
Greece
Anastasios Adam
Australia
Xristos Giannitsas
Sun 15:09 
52   
Greece
Emmanouil Chaniotis
Albania
Bledi Lalai
Sun 15:09 

Quarter final

Race to 9
53   
Greece
Δημοσθένης Υφαντής
Albania
Bledi Lalai
Sun 17:41 
54   
Greece
Nick Ekonomopoulos
Greece
Manthos Bidas
Sun 17:41 
55   
Greece
Thanasis Galetsas
Greece
Anastasios Adam
Sun 17:41 
56   
Greece
Grigoris Spithouris
Greece
Konstantinos Matemtzis
Sun 17:41 

Semi final

Race to 9
57   
Albania
Bledi Lalai
Greece
Nick Ekonomopoulos
Sun 18:45 
58   
Greece
Anastasios Adam
Greece
Grigoris Spithouris
Sun 18:45 

Final

Race to 9
59   
Greece
Nick Ekonomopoulos
Greece
Grigoris Spithouris
Sun 20:28 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants