Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 16, 2022

Hague5 huistoernooi

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Same Afzali
6 (5/1) 32 (19/13)
59%
50
2 Michele Bianchini
6 (5/1) 28 (20/8)
71%
35
3 Raymond Meuldijk
4 (3/1) 22 (12/10)
55%
25
3 Maaike Dent
4 (3/1) 22 (13/9)
59%
25
5 Bobby Hansildar
5 (3/2) 23 (14/9)
61%
20
5 Tim Kroes
3 (2/1) 14 (8/6)
57%
20
5 Ben Zaza
5 (3/2) 21 (11/10)
52%
20
5 Roy de Bruijn
6 (4/2) 28 (16/12)
57%
20
9 Frans Van Tatenhove
Hague 5
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
15
Show more
9 Joost Vollebregt
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
15
9 Howard Holwijn
5 (3/2) 20 (12/8)
60%
15
9 Duco Brugman
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
15
13 Robert Binaku
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
15
13 Sebastiaan Bost
4 (2/2) 15 (6/9)
40%
15
13 Paolo Tomas
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
15
13 Steven Hungerink
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
15
17 Carlo Lences
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
10
17 Tjerk ter Veen
Pool West 2
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
10
17 Karin Roijen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
10
17 Michiel Bruijn
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
10
17 Tara Verharen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
10
17 Roy Al Ayoubi
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
10
17 Ronny Koolen
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
10
Starts Mar 16, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings Hague 5 ranking 2020
Organizer Hague 5
Contact Karin Roijen (karinroijen@gmail.com, +31 618750321)
More info
Inschrijving €10,-

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Ronny Koolen
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Wed 19:15  Table 7
2   
Netherlands
Tjerk ter Veen
Walk Over
 
3   
Italy
Michele Bianchini
Netherlands
Karin Roijen
Wed 19:15  Table 9
4   
Slovakia
Carlo Lences
Netherlands
Michiel Bruijn
Wed 19:15  Table 8
5   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
Bobby Hansildar
Wed 19:15  Table 11
6   
Netherlands
Sebastiaan Bost
Philippines
Paolo Tomas
Wed 19:15  Table 12
7   
Netherlands
Robert Binaku
Netherlands
Ben Zaza
Wed 19:15  Table 10
8   
Netherlands
Roy de Bruijn
Netherlands
Steven Hungerink
Wed 19:15  Table 14

Winner round 1

Race to 3
9   
Netherlands
Raymond Meuldijk
Netherlands
Ronny Koolen
Wed 20:03  Table 7
10   
Netherlands
Tjerk ter Veen
Netherlands
Same Afzali
Wed 19:41  Table 15
11   
Netherlands
Tara Verharen
Italy
Michele Bianchini
Wed 19:40  Table 9
12   
Slovakia
Carlo Lences
Netherlands
Duco Brugman
Wed 19:36  Table 8
13   
Netherlands
Joost Vollebregt
Netherlands
Howard Holwijn
Wed 19:45  Table 11
14   
Netherlands
Sebastiaan Bost
Netherlands
Tim Kroes
Wed 19:53  Table 12
15   
Netherlands
Frans Van Tatenhove
Netherlands
Robert Binaku
Wed 19:56  Table 14
16   
Netherlands
Roy de Bruijn
United Kingdom
Maaike Dent
Wed 19:55  Table 10

Loser round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Netherlands
Roy de Bruijn
Wed 20:21  Table 14
18   
Walk Over
Netherlands
Robert Binaku
 
19   
Netherlands
Karin Roijen
Netherlands
Sebastiaan Bost
Wed 20:21  Table 10
20   
Netherlands
Michiel Bruijn
Netherlands
Howard Holwijn
Wed 20:11  Table 11
21   
Netherlands
Bobby Hansildar
Slovakia
Carlo Lences
Wed 20:06  Table 9
22   
Philippines
Paolo Tomas
Netherlands
Tara Verharen
Wed 20:06  Table 8
23   
Netherlands
Ben Zaza
Netherlands
Tjerk ter Veen
Wed 20:08  Table 15
24   
Netherlands
Steven Hungerink
Netherlands
Ronny Koolen
Wed 20:32  Table 7

Loser round 2

Race to 3
25   
Netherlands
Roy de Bruijn
Netherlands
Robert Binaku
Wed 20:53  Table 14
26   
Netherlands
Sebastiaan Bost
Netherlands
Howard Holwijn
Wed 20:43  Table 11
27   
Netherlands
Bobby Hansildar
Philippines
Paolo Tomas
Wed 20:44  Table 12
28   
Netherlands
Ben Zaza
Netherlands
Steven Hungerink
Wed 21:09  Table 9

Winners qualification

Race to 3
29   
Netherlands
Raymond Meuldijk
Netherlands
Same Afzali
Wed 20:48  Table 9
30   
Italy
Michele Bianchini
Netherlands
Duco Brugman
Wed 20:47  Table 8
31   
Netherlands
Joost Vollebregt
Netherlands
Tim Kroes
Wed 21:05  Table 7
32   
Netherlands
Frans Van Tatenhove
United Kingdom
Maaike Dent
Wed 20:46  Table 10

Losers qualification

Race to 3
33   
Netherlands
Roy de Bruijn
Netherlands
Duco Brugman
Wed 21:30  Table 9
34   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
Same Afzali
Wed 21:13  Table 10
35   
Netherlands
Bobby Hansildar
Netherlands
Frans Van Tatenhove
Wed 21:24  Table 8
36   
Netherlands
Ben Zaza
Netherlands
Joost Vollebregt
Wed 21:43  Table 7

Quarter final

Race to 4
37   
Netherlands
Raymond Meuldijk
Netherlands
Roy de Bruijn
Wed 22:12  Table 7
38   
Italy
Michele Bianchini
Netherlands
Ben Zaza
Wed 22:12  Table 8
39   
Netherlands
Tim Kroes
Netherlands
Same Afzali
Wed 22:13  Table 9
40   
United Kingdom
Maaike Dent
Netherlands
Bobby Hansildar
Wed 22:13  Table 10

Semi final

Race to 4
41   
Netherlands
Raymond Meuldijk
Italy
Michele Bianchini
Wed 23:06  Table 7
42   
Netherlands
Same Afzali
United Kingdom
Maaike Dent
Wed 22:56  Table 10

Final

Race to 4
43   
Italy
Michele Bianchini
Netherlands
Same Afzali
Wed 23:47  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants