Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 26, 2020

Hague 5 Huistoernooi masters 2020

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jelle Kijlstra
6 (6/0) 22 (18/4)
82%
50
2 Stefan Sprangers
6 (5/1) 22 (15/7)
68%
35
3 Sandrino File
4 (3/1) 16 (10/6)
63%
25
3 Howard Holwijn
5 (4/1) 16 (12/4)
75%
25
5 Hendrik Campioni
5 (3/2) 23 (11/12)
48%
20
5 Bob Worku
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
20
5 Ben Zaza
6 (4/2) 22 (13/9)
59%
20
5 Yucel Hos
Sportcafe Alkmaar
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
20
9 Michan Biesbroek
4 (2/2) 16 (7/9)
44%
15
Show more
9 Joost Vollebregt
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
15
9 Tara Verharen
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
15
9 Michael Da Costa Goncalo
Poolcentrum Keus
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
15
13 George Labigar
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
15
13 Nick Berendrecht
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
15
13 Erik Jan Horst
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
15
13 Remco de Groot
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
15
17 E Jansen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
10
17 Karin Roijen
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
10
17 Roy Al Ayoubi
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
10
17 Maaike Dent
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
10
17 Vincent Rauwerda
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
10
17 Jonathan Garcia
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
10
17 Foteina Rontou
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
10
25 Laurenze Meskers
Sportcafe Alkmaar
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
5
25 Sebastiaan Visser
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
5
999 Staaf Verharen
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Aug 26, 2020, 8:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (26 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings Hague 5 ranking 2020
Organizer Hague 5
Contact Karin Roijen (karinroijen@gmail.com, +31 06-18750321), Govert-Jan Vos (Govert-jan.vos@denhaag.nl, +31 06-52672069) and Vincent Rauwerda (vinikolp9@gmail.com, +31 639464044)
More info
Het huistoernooi van Hague 5 wordt elke woensdag gespeeld we starten om 20:00 uur met een dubbel knockout toernooi tot de laatste 8. We spelen 9 ball. De inleg is 10 euro (spelers onder de 18 jaar betalen 5 euro) waarvan ongeveer 70% op de dag zelf wordt uitgekeerd. De rest van het geld gaat naar de masters, waar aan het einde van het jaar de topspelers van de ranking gaan uitmaken wie de master is. Iedere speler legt 1 euro extra in voor de jackpot.
Spelers die te laat zijn verliezen vanaf kwart over acht een rack zodat om half negen automatisch de eerste wedstrijd verloren gaat.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Netherlands
Bob Worku
Walk Over
 
2   
Netherlands
Staaf Verharen
Netherlands
Jonathan Garcia
Wed 20:04 
3   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
Ben Zaza
Wed 20:02  Table 7
4   
Netherlands
Laurenze Meskers
United Kingdom
Maaike Dent
Wed 20:02  Table 8
5   
Netherlands
Tara Verharen
Walk Over
 
6   
Portugal
Michael Da Costa Goncalo
Netherlands
Michan Biesbroek
Wed 20:02  Table 15
7   
Netherlands
Stefan Sprangers
Netherlands
Nick Berendrecht
Wed 20:02  Table 10
8   
Walk Over
Netherlands
Remco de Groot
 
9   
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Walk Over
 
10   
Netherlands
Joost Vollebregt
Netherlands
Elfried Jansen
Wed 20:02  Table 9
11   
Netherlands
Jelle Kijlstra
Netherlands
Foteina Rontou
Wed 20:02  Table 12
12   
Walk Over
Netherlands
Vincent Rauwerda
 
13   
Netherlands
Karin Roijen
Netherlands
Sebastiaan Visser
Wed 20:29  Table 12
14   
Netherlands
Hendrik Campioni
Netherlands
George Labigar
Wed 20:02  Table 14
15   
Netherlands
Yucel Hos
Netherlands
Erik Jan Horst
Wed 20:02  Table 11
16   
Walk Over
Netherlands
Sandrino File
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Netherlands
Bob Worku
Netherlands
Jonathan Garcia
Wed 20:21  Table 10
18   
Netherlands
Howard Holwijn
United Kingdom
Maaike Dent
Wed 20:49  Table 9
19   
Netherlands
Tara Verharen
Netherlands
Michan Biesbroek
Wed 20:36  Table 14
20   
Netherlands
Stefan Sprangers
Netherlands
Remco de Groot
Wed 20:28  Table 7
21   
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Netherlands
Joost Vollebregt
Wed 20:32  Table 15
22   
Netherlands
Jelle Kijlstra
Netherlands
Vincent Rauwerda
Wed 20:31  Table 9
23   
Netherlands
Karin Roijen
Netherlands
Hendrik Campioni
R1
Wed 21:02  Table 9
24   
Netherlands
Erik Jan Horst
Netherlands
Sandrino File
Wed 20:42  Table 10

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Netherlands
Staaf Verharen
 
26   
Netherlands
Ben Zaza
Netherlands
Laurenze Meskers
Wed 20:41  Table 8
27   
Walk Over
Portugal
Michael Da Costa Goncalo
 
28   
Netherlands
Nick Berendrecht
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Elfried Jansen
 
30   
Netherlands
Foteina Rontou
Walk Over
 
31   
Netherlands
Sebastiaan Visser
Netherlands
George Labigar
Wed 20:52  Table 12
32   
Netherlands
Yucel Hos
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Netherlands
Staaf Verharen
Netherlands
Erik Jan Horst
 
34   
Netherlands
Ben Zaza
Netherlands
Karin Roijen
Wed 21:40  Table 10
35   
Portugal
Michael Da Costa Goncalo
Netherlands
Vincent Rauwerda
Wed 20:56  Table 15
36   
Netherlands
Nick Berendrecht
Netherlands
Roy Al Ayoubi
Wed 21:04  Table 8
37   
Netherlands
Elfried Jansen
Netherlands
Remco de Groot
Wed 20:52  Table 7
38   
Netherlands
Foteina Rontou
Netherlands
Tara Verharen
Wed 21:05 
39   
Netherlands
George Labigar
United Kingdom
Maaike Dent
Wed 21:35  Table 9
40   
Netherlands
Yucel Hos
Netherlands
Jonathan Garcia
Wed 20:43  Table 11

Winners qualification

Race to 3
41   
Netherlands
Bob Worku
Netherlands
Howard Holwijn
Wed 21:27 
42   
Netherlands
Michan Biesbroek
Netherlands
Stefan Sprangers
Wed 21:35  Table 7
43   
Netherlands
Joost Vollebregt
Netherlands
Jelle Kijlstra
Wed 21:52  Table 15
44   
Netherlands
Hendrik Campioni
Netherlands
Sandrino File
Wed 21:38 

Loser round 3

Race to 3
45   
Netherlands
Erik Jan Horst
Netherlands
Ben Zaza
Wed 22:09  Table 10
46   
Portugal
Michael Da Costa Goncalo
Netherlands
Nick Berendrecht
Wed 21:21  Table 14
47   
Netherlands
Remco de Groot
Netherlands
Tara Verharen
Wed 21:33  Table 8
48   
Netherlands
George Labigar
Netherlands
Yucel Hos
Wed 22:04  Table 9

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Ben Zaza
R1
Netherlands
Michan Biesbroek
Wed 22:24  Table 10
50   
Portugal
Michael Da Costa Goncalo
Netherlands
Bob Worku
Wed 21:52  Table 11
51   
Netherlands
Tara Verharen
Netherlands
Hendrik Campioni
Wed 22:45  Table 7
52   
Netherlands
Yucel Hos
Netherlands
Joost Vollebregt
Wed 22:36  Table 9

Quarter final

Race to 3
53   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
Ben Zaza
Wed 23:14  Table 10
54   
Netherlands
Stefan Sprangers
Netherlands
Bob Worku
Wed 23:14  Table 9
55   
Netherlands
Jelle Kijlstra
Netherlands
Hendrik Campioni
Wed 23:13  Table 8
56   
Netherlands
Sandrino File
Netherlands
Yucel Hos
Wed 23:14  Table 7

Semi final

Race to 3
57   
Netherlands
Howard Holwijn
Netherlands
Stefan Sprangers
Wed 23:38  Table 10
58   
Netherlands
Jelle Kijlstra
Netherlands
Sandrino File
Wed 23:47  Table 10

Final

Race to 3
59   
Netherlands
Stefan Sprangers
Netherlands
Jelle Kijlstra
Thu 00:12  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants