Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 16, 2020

Grand Prix Falcon 2020 #24

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Paweł Grzanka
8 (7/1) 38 (28/10)
74%
2 Oskar Widacha
7 (5/2) 37 (22/15)
59%
3 Artur Królczyk
7 (5/2) 35 (19/16)
54%
3 Piotr Twerdyk
4 (3/1) 24 (13/11)
54%
5 Sambor Stachowiak
6 (4/2) 36 (21/15)
58%
5 Michał Blachowski
4 (3/1) 21 (14/7)
67%
5 Grzegorz Szymela
4 (3/1) 24 (14/10)
58%
5 Krzysztof Paliwoda
Dekada Klub
4 (3/1) 22 (13/9)
59%
9 Filip Kołtowski
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
Show more
9 Mariusz Krawiec
5 (3/2) 25 (14/11)
56%
9 Darek Kidawa
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
9 Maciej Nowakowski
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
13 Michał Malicki
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
13 Marek Żołądkowski
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
13 Beata Humańska
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
13 Jakub Kraupe
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
17 Arkadiusz Baran
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
17 Adrian Spyt
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Piotr Szpernalowski
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Norbert Wojaczek
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
17 Kacper Kubica
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
17 Karol Bujny
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Dominik Regieli ,,King"
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
17 Dariusz Anton
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
25 Jarosław Kanclerz " Snooky"
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
25 Maciej Hartleb
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
25 Grzegorz Gawron
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
25 Anika Braksator
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
Starts Sep 16, 2020, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (28 Participants)
Handicap No handicap
Organizer Falcon Bilard Club
Contact Paweł Grzanka (grzankapawel@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Poland
Piotr Twerdyk
Walk Over
 
2   
Michał Malicki
Poland
Karol Bujny
Wed 18:40  Table 4
3   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Maciej Hartleb
Wed 19:25  Table 5
4   
Poland
Norbert Wojaczek
Poland
Darek Kidawa
Wed 19:07  Table 4
5   
Poland
Michał Blachowski
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Wed 19:25  Table 4
6   
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Poland
Paweł Grzanka
Wed 19:11  Table 3
7   
Poland
Adrian Spyt
Philippines
Oskar Widacha
Wed 18:41  Table 3
8   
Walk Over
Poland
Marek Żołądkowski
 
9   
Poland
Filip Kołtowski
Walk Over
 
10   
Poland
Dariusz Anton
Poland
Jakub Kraupe
Wed 18:40  Table 5
11   
Poland
Artur Królczyk
Canada
Grzegorz Gawron
Wed 18:40  Table 6
12   
Poland
Arkadiusz Baran
Hong Kong
Krzysztof Paliwoda
Wed 18:40  Table 7
13   
Poland
Anika Braksator
Poland
Mariusz Krawiec
Wed 19:26  Table 7
14   
Poland
Maciej Nowakowski
Poland
Kacper Kubica
Wed 19:29  Table 6
15   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Piotr Szpernalowski
Wed 19:32  Table 3
16   
Walk Over
Poland
Beata Humańska
 

Winner round 1

17   
Poland
Piotr Twerdyk
Michał Malicki
Wed 19:54  Table 5
18   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Darek Kidawa
Wed 20:15  Table 3
19   
Poland
Michał Blachowski
Poland
Paweł Grzanka
Wed 20:47  Table 3
20   
Philippines
Oskar Widacha
Poland
Marek Żołądkowski
Wed 19:59  Table 7
21   
Poland
Filip Kołtowski
Poland
Jakub Kraupe
Wed 20:09  Table 6
22   
Poland
Artur Królczyk
Hong Kong
Krzysztof Paliwoda
Wed 19:59  Table 4
23   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Maciej Nowakowski
Wed 20:19  Table 5
24   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Beata Humańska
Wed 20:21  Table 4

Loser round 1

25   
Walk Over
Poland
Karol Bujny
 
26   
Poland
Maciej Hartleb
Poland
Norbert Wojaczek
Wed 21:05  Table 3
27   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Wed 20:46  Table 6
28   
Poland
Adrian Spyt
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Dariusz Anton
 
30   
Canada
Grzegorz Gawron
Poland
Arkadiusz Baran
Wed 20:54  Table 4
31   
Poland
Anika Braksator
Poland
Kacper Kubica
Wed 20:25  Table 7
32   
Poland
Piotr Szpernalowski
Walk Over
 

Loser round 2

33   
Poland
Karol Bujny
Poland
Beata Humańska
Wed 21:07  Table 6
34   
Poland
Norbert Wojaczek
Poland
Mariusz Krawiec
Wed 21:32  Table 3
35   
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Poland
Artur Królczyk
Wed 21:32  Table 7
36   
Poland
Adrian Spyt
Poland
Jakub Kraupe
Wed 21:32  Table 4
37   
Poland
Dariusz Anton
Poland
Marek Żołądkowski
Wed 21:10  Table 5
38   
Poland
Arkadiusz Baran
Poland
Paweł Grzanka
Wed 21:59  Table 4
39   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Sambor Stachowiak
Wed 22:11  Table 3
40   
Poland
Piotr Szpernalowski
Michał Malicki
Wed 21:58  Table 5

Winners qualification

41   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Darek Kidawa
Wed 22:11  Table 6
42   
Poland
Michał Blachowski
Philippines
Oskar Widacha
Wed 22:20  Table 7
43   
Poland
Filip Kołtowski
Hong Kong
Krzysztof Paliwoda
Wed 22:35  Table 5
44   
Poland
Maciej Nowakowski
Poland
Grzegorz Szymela
Wed 22:46  Table 7

Loser round 3

45   
Poland
Beata Humańska
Poland
Mariusz Krawiec
Wed 22:39  Table 4
46   
Poland
Artur Królczyk
Poland
Jakub Kraupe
Wed 22:24 
47   
Poland
Marek Żołądkowski
Poland
Paweł Grzanka
Wed 23:03  Table 3
48   
Poland
Sambor Stachowiak
Michał Malicki
Wed 22:48  Table 3

Losers qualification

49   
Poland
Mariusz Krawiec
Philippines
Oskar Widacha
Wed 23:07  Table 4
50   
Poland
Artur Królczyk
Poland
Darek Kidawa
Wed 22:49  Table 6
51   
Poland
Paweł Grzanka
Poland
Maciej Nowakowski
Wed 23:42  Table 3
52   
Poland
Sambor Stachowiak
Poland
Filip Kołtowski
Wed 23:03  Table 5

Quarter final

53   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Sambor Stachowiak
Wed 23:30 
54   
Poland
Michał Blachowski
Poland
Paweł Grzanka
Wed 23:30 
55   
Hong Kong
Krzysztof Paliwoda
Philippines
Oskar Widacha
Wed 23:31 
56   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Artur Królczyk
Wed 23:42 

Semi final

57   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Paweł Grzanka
Thu 00:11 
58   
Philippines
Oskar Widacha
Poland
Artur Królczyk
Thu 00:43 

Final

59   
Poland
Paweł Grzanka
Philippines
Oskar Widacha
Thu 00:48 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment