Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 5 - February 6, 2022

Grand Prix 4 - Odense - Kvalifikation

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Michael Brandt Jørgensen
4 (4/0) 8 (8/0)
100%
48, 38, 29
1 Svend Ellegaard Sørensen
2 (1/1) 5 (3/2)
60%
18
3 Jimmi Jeppesen
4 (2/2) 8 (4/4)
50%
21
3 Claus Schmidt
2 (1/1) 6 (3/3)
50%
5 Michelle Hein
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
5 Michael Feldthaus
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
15
7 Daniel Hoppe Hansen
4 (1/3) 10 (4/6)
40%
22, 21
9 Anders Nygaard
4 (1/3) 9 (2/7)
22%
12, 9
9991 Thomas Bøgeskov
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
Starts Feb 5, 2022, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer DDBU

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Michael Brandt Jørgensen 4 4 0 0 8 0 8 0 0 0 1 4
2 Jimmi Jeppesen 4 2 0 2 4 4 0 0 0 0 0.5 2
3 Michael Feldthaus 4 2 0 2 4 5 -1 0 0 0 0.444 2
4 Daniel Hoppe Hansen 4 1 0 3 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
5 Anders Nygaard 4 1 0 3 2 7 -5 0 0 0 0.222 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Svend Ellegaard Sørensen 2 1 0 1 3 2 1 0 0 0 0.6 1
2 Claus Schmidt 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Michelle Hein 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
4 Thomas Bøgeskov 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Denmark
Jimmi Jeppesen
Denmark
Daniel Hoppe Hansen
Sat 11:38  Table 3
2-A   
Denmark
Anders Nygaard
Denmark
Michael Feldthaus
Sat 11:25  Table 1
3-B   
Denmark
Michelle Hein
Denmark
Svend Ellegaard Sørensen
Sat 11:26  Table 2
4-B   
Denmark
Claus Schmidt
Denmark
Thomas Bøgeskov
Sat 10:00 

Round 2

Race to 2
5-A   
Denmark
Daniel Hoppe Hansen
Denmark
Michael Feldthaus
Sat 11:45  Table 3
6-A   
Denmark
Jimmi Jeppesen
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Sat 11:41  Table 1
7-B   
Denmark
Michelle Hein
Denmark
Thomas Bøgeskov
Sat 11:30 
8-B   
Denmark
Svend Ellegaard Sørensen
Denmark
Claus Schmidt
Sat 11:46  Table 2

Round 3

Race to 2
9-A   
Denmark
Michael Feldthaus
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Sat 15:01  Table 1
10-A   
Denmark
Daniel Hoppe Hansen
Denmark
Anders Nygaard
Sat 15:01  Table 3
11-B   
Denmark
Michelle Hein
Denmark
Claus Schmidt
Sat 15:00  Table 2
12-B   
Denmark
Thomas Bøgeskov
Denmark
Svend Ellegaard Sørensen
Sat 13:00 

Round 4

Race to 2
13-A   
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Denmark
Anders Nygaard
Sat 18:53  Table 1
14-A   
Denmark
Michael Feldthaus
Denmark
Jimmi Jeppesen
Sat 16:32 

Round 5

Race to 2
15-A   
Denmark
Anders Nygaard
Denmark
Jimmi Jeppesen
Sat 16:00  Table 2
16-A   
Denmark
Michael Brandt Jørgensen
Denmark
Daniel Hoppe Hansen
Sat 18:53  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants