Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 20, 2019

Grand Masters NYC Championship

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Thorsten Hohmann
6 (6/0) 54 (35/19)
65%
2 Ruslan Chinahov
9 (7/2) 84 (47/37)
56%
3 Nick Ekonomopoulos
5 (3/2) 45 (26/19)
58%
4 Roland Garcia
7 (5/2) 56 (36/20)
64%
5 Damianos Giallourakis
Oslo BK
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
5 jimmy Rivera
4 (2/2) 32 (14/18)
44%
7 Del Sim
5 (3/2) 42 (22/20)
52%
7 Julio Burgos
6 (4/2) 51 (30/21)
59%
9 Fedor Gorst
5 (3/2) 37 (20/17)
54%
Show more
9 Tony Robles
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
9 Mike Salerno
4 (2/2) 36 (16/20)
44%
9 Jalal Yousef
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
13 Maksim Dudanets
4 (2/2) 36 (17/19)
47%
13 Alex Kazakis
KING8
3 (1/2) 23 (12/11)
52%
13 (Ryan) Hsu Jui-An
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
13 Michael Yednak
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
17 Jonathan Smith
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
17 Hunter Lombardo
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
17 Raphael Dabreo
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
17 Walk Over
2 (0/2) 11 (0/11)
0%
17 Joseph Korsiak
2 (0/2) 19 (8/11)
42%
17 Leo Lee
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
17 Alex Osipov
2 (0/2) 16 (5/11)
31%
17 Raphael Castillo
2 (0/2) 13 (1/12)
8%
Starts Oct 20, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Contact Tony Robles (TonyRoblesNYC@gmail.com) and John Leyman

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
China
Leo Lee
United States
Walk Over
Sun 13:29 
2   
United States
Tony Robles
Alex Osipov
Sun 13:28 
3   
United States
Raphael Dabreo
Russia
Fedor Gorst
Sun 13:28 
4   
Russia
Maksim Dudanets
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
Sun 13:31 
5   
United Kingdom
Del Sim
United States
Jonathan Smith
Sun 13:31 
6   
Germany
Thorsten Hohmann
United States
Joseph Korsiak
Sun 13:32 
7   
Greece
Alex Kazakis
Philippines
Roland Garcia
Sun 13:33 
8   
United States
Mike Salerno
Julio Burgos
Sun 13:33 

Winner round 1

Race to 5
9   
Puerto Rico
jimmy Rivera
China
Leo Lee
Sun 13:39 
10   
United States
Tony Robles
Raphael Castillo
Sun 13:39 
11   
Greece
Nick Ekonomopoulos
Russia
Fedor Gorst
Sun 13:40 
12   
Russia
Maksim Dudanets
Venezuela
Jalal Yousef
Sun 13:40 
13   
United States
Hunter Lombardo
United Kingdom
Del Sim
Sun 13:41 
14   
Germany
Thorsten Hohmann
Russia
Ruslan Chinahov
Sun 13:41 
15   
United States
Michael Yednak
Philippines
Roland Garcia
Sun 13:42 
16   
Julio Burgos
Greece
Damianos Giallourakis
Sun 13:42 

Loser round 1

Race to 5
17   
United States
Walk Over
Julio Burgos
Sun 13:42 
18   
Alex Osipov
United States
Michael Yednak
Sun 13:46  Table 13
19   
United States
Raphael Dabreo
Russia
Ruslan Chinahov
Sun 13:43 
20   
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
United States
Hunter Lombardo
Sun 13:47  Table 9
21   
United States
Jonathan Smith
Russia
Maksim Dudanets
Sun 13:48  Table 22
22   
United States
Joseph Korsiak
Russia
Fedor Gorst
Sun 13:43 
23   
Greece
Alex Kazakis
Raphael Castillo
Sun 13:43 
24   
United States
Mike Salerno
China
Leo Lee
Sun 13:44 

Loser round 2

Race to 5
25   
Julio Burgos
United States
Michael Yednak
Sun 13:54  Table 23
26   
Russia
Ruslan Chinahov
Chinese Taipei
(Ryan) Hsu Jui-An
Sun 13:56  Table 25
27   
Russia
Maksim Dudanets
Russia
Fedor Gorst
Sun 13:56  Table 9
28   
Greece
Alex Kazakis
United States
Mike Salerno
Sun 13:54  Table 13

Winner round 2

Race to 5
29   
Puerto Rico
jimmy Rivera
United States
Tony Robles
Sun 13:45  Table 24
30   
Greece
Nick Ekonomopoulos
Venezuela
Jalal Yousef
Sun 13:45  Table 10
31   
United Kingdom
Del Sim
Germany
Thorsten Hohmann
Sun 13:45  Table 15
32   
Philippines
Roland Garcia
Greece
Damianos Giallourakis
Sun 13:45  Table 14

Loser round 3

Race to 5
33   
Julio Burgos
Venezuela
Jalal Yousef
Sun 15:07  Table 15
34   
Russia
Ruslan Chinahov
United States
Tony Robles
Sun 15:23  Table 14
35   
Russia
Fedor Gorst
Philippines
Roland Garcia
Sun 15:04  Table 10
36   
United States
Mike Salerno
United Kingdom
Del Sim
Sun 15:27  Table 27

Loser round 4

Race to 5
37   
Julio Burgos
Russia
Ruslan Chinahov
Sun 16:22  Table 15
38   
Philippines
Roland Garcia
United Kingdom
Del Sim
Sun 16:33  Table 14

Winner round 3

Race to 5
39   
Puerto Rico
jimmy Rivera
Greece
Nick Ekonomopoulos
Sun 15:32  Table 13
40   
Germany
Thorsten Hohmann
Greece
Damianos Giallourakis
Sun 15:32  Table 10

Loser round 5

Race to 5
41   
Russia
Ruslan Chinahov
Greece
Damianos Giallourakis
Sun 17:46 
42   
Philippines
Roland Garcia
Puerto Rico
jimmy Rivera
Sun 17:46 

Loser round 6

Race to 5
43   
Russia
Ruslan Chinahov
Philippines
Roland Garcia
Sun 18:26  Table 10

Winners qualification

Race to 5
44   
Greece
Nick Ekonomopoulos
Germany
Thorsten Hohmann
Sun 17:54 

Losers qualification

Race to 5
45   
Russia
Ruslan Chinahov
Greece
Nick Ekonomopoulos
Sun 19:51  Table 10

Final

Race to 5
46   
Germany
Thorsten Hohmann
Russia
Ruslan Chinahov
Sun 20:55  Table 10

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment