Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 8 - November 9, 2019

GVO Turnierserie 2019/2020 T4

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Carsten "Calle" Becker
7 (6/1) 33 (27/6)
82%
20
2 Ralf Zielske
7 (5/2) 40 (21/19)
53%
18
3 Klaus Braun
GVO Oldenburg
6 (4/2) 34 (19/15)
56%
16
3 Rainer Kutsch
5 (3/2) 32 (17/15)
53%
16
5 Michael Kampers
4 (3/1) 19 (14/5)
74%
14
5 Engin Niron
4 (3/1) 26 (14/12)
54%
14
5 Heiko Harries
4 (3/1) 24 (12/12)
50%
14
5 Justin Dürig
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
14
9 Frank Hachmöller
4 (2/2) 19 (8/11)
42%
12
Show more
9 Naci Yilmaz
5 (3/2) 32 (17/15)
53%
12
9 Nils Schumacher
Heidmühler FC Billard
4 (2/2) 23 (14/9)
61%
12
9 Benjamin Elfert
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
12
13 Bernd Janßen
GVO Oldenburg
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
11
13 Dominik Kutsch
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
11
13 Gregor Hermann
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
11
13 Christoph Schwarz
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
11
17 W.T. Grebe
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
10
17 Lukas von Seggern
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
10
17 Ali Tan
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
10
17 Robert Schumann
GVO Oldenburg
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
17 Jan Mehrens
Heidmühler FC Billard
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
10
17 Manfred Sobing
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
10
17 Jörg Hecht
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
10
Entry deadline Nov 8, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Nov 8, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings GVO Turnierserie 2019/2020
Organizer GVO Oldenburg
Contact Bernd Janßen (billard.gvo.bj@wjk.de, 017670678451)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Justin Dürig
Walk Over
 
2   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 19:54  Table 1
3   
Germany
Benjamin Elfert
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Jan Mehrens
 
5   
Germany
Ralf Zielske
Walk Over
 
6   
Germany
Ali Tan
Germany
Michael Kampers
Fri 19:54  Table 2
7   
Frank Hachmöller
Germany
W.T. Grebe
Fri 19:54  Table 4
8   
Walk Over
Gregor Hermann
 
9   
Germany
Rainer Kutsch
Walk Over
 
10   
Germany
Christoph Schwarz
Germany
Lukas von Seggern
Fri 19:54  Table 5
11   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Heiko Harries
R1
Fri 19:54  Table 6
12   
Walk Over
Germany
Klaus Braun
 
13   
Germany
Dominik Kutsch
Walk Over
 
14   
Germany
Bernd Janßen
Turkey
Engin Niron
Fri 19:54  Table 7
15   
Germany
Nils Schumacher
Germany
Robert Schumann
Fri 19:54  Table 8
16   
Walk Over
Germany
Jörg Hecht
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Justin Dürig
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 21:11  Table 1
18   
Germany
Benjamin Elfert
Germany
Jan Mehrens
Fri 20:02  Table 4
19   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Michael Kampers
Fri 20:16  Table 2
20   
Frank Hachmöller
Gregor Hermann
Fri 20:33  Table 6
21   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Christoph Schwarz
Fri 20:30  Table 5
22   
Germany
Heiko Harries
Germany
Klaus Braun
Fri 20:34  Table 7
23   
Germany
Dominik Kutsch
Turkey
Engin Niron
Fri 20:36  Table 8
24   
Germany
Nils Schumacher
Germany
Jörg Hecht
Fri 20:49  Table 4

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Germany
Carsten "Calle" Becker
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Germany
Ali Tan
 
28   
Germany
W.T. Grebe
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Lukas von Seggern
 
30   
Germany
Manfred Sobing
Walk Over
 
31   
Walk Over
Germany
Bernd Janßen
 
32   
Germany
Robert Schumann
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Jörg Hecht
Fri 21:21  Table 5
34   
Walk Over
Germany
Dominik Kutsch
 
35   
Germany
Ali Tan
Germany
Klaus Braun
Fri 21:44  Table 6
36   
Germany
W.T. Grebe
Germany
Christoph Schwarz
Fri 21:20  Table 5
37   
Germany
Lukas von Seggern
Gregor Hermann
Fri 21:50  Table 4
38   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Ralf Zielske
Fri 20:52  Table 2
39   
Germany
Bernd Janßen
Germany
Jan Mehrens
Fri 21:19  Table 4
40   
Germany
Robert Schumann
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 22:07  Table 1

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Justin Dürig
Germany
Benjamin Elfert
Fri 22:07  Table 7
42   
Germany
Michael Kampers
Frank Hachmöller
Fri 21:41  Table 7
43   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Heiko Harries
Fri 21:37  Table 2
44   
Turkey
Engin Niron
Germany
Nils Schumacher
Fri 21:34  Table 8

Loser round 3

Race to 4
45   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Dominik Kutsch
Fri 21:54  Table 5
46   
Germany
Klaus Braun
Germany
Christoph Schwarz
Fri 22:22  Table 6
47   
Gregor Hermann
Germany
Ralf Zielske
Fri 22:28  Table 4
48   
Germany
Bernd Janßen
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 23:09  Table 1

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Frank Hachmöller
Fri 22:38  Table 5
50   
Germany
Klaus Braun
Germany
Benjamin Elfert
Fri 22:56  Table 2
51   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Nils Schumacher
Fri 23:26  Table 4
52   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Rainer Kutsch
Sat 00:17  Table 1

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Justin Dürig
Germany
Klaus Braun
Sat 01:05  Table 1
54   
Germany
Michael Kampers
Germany
Carsten "Calle" Becker
Sat 01:05  Table 2
55   
Germany
Heiko Harries
Germany
Ralf Zielske
Sat 01:05  Table 3
56   
Turkey
Engin Niron
Germany
Rainer Kutsch
Sat 01:05  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Germany
Klaus Braun
Germany
Carsten "Calle" Becker
Sat 01:59  Table 1
58   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Rainer Kutsch
Sat 01:59  Table 4

Final

Race to 4
59   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Ralf Zielske
Sat 02:42  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment