Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 18 - September 19, 2020

GVO Turnierserie 2019/2020 T14

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Justin Dürig
7 (6/1) 40 (26/14)
65%
2 Bernd Janßen
GVO Oldenburg
6 (4/2) 36 (20/16)
56%
3 Lukas von Seggern
7 (5/2) 36 (22/14)
61%
3 Faiz
BBC-Bremen
5 (3/2) 30 (17/13)
57%
5 Sven Nordenholt
3 (2/1) 16 (9/7)
56%
5 Ralf Zielske
GVO Oldenburg
3 (2/1) 17 (9/8)
53%
5 Michael Grimm
3 (2/1) 17 (10/7)
59%
5 Zeki Kocaman
4 (3/1) 22 (12/10)
55%
9 Carsten "Calle" Becker
5 (3/2) 26 (16/10)
62%
Show more
9 Dieter Rüthemann
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
9 Engin Niron
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
9 Klaus Braun
GVO Oldenburg
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
13 Rainer Kutsch
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
13 Ali Tan
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
13 Hichem Mrad
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
13 Ximo Bellido
BBC-Bremen
4 (2/2) 21 (13/8)
62%
17 Michael Kampers
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
17 Dominik Kutsch
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Robert Schumann
GVO Oldenburg
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
17 Lars Völsch
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Holger Hannekum
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
17 Olli Dürig
GVO Oldenburg
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
Entry deadline Sep 18, 2020, 7:00 PM (local time)
Starts Sep 18, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (22 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings GVO Turnierserie 2019/2020
Organizer GVO Oldenburg
Contact Bernd Janßen (billard.gvo.bj@wjk.de, 017670678451)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Turkey
Engin Niron
Walk Over
 
2   
Germany
Dominik Kutsch
Germany
Justin Dürig
Fri 19:52  Table 1
3   
Germany
Sven Nordenholt
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Hichem Mrad
 
5   
Afghanistan
Faiz
Walk Over
 
6   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Lars Völsch
Fri 19:52  Table 2
7   
Germany
Michael Kampers
Turkey
Zeki Kocaman
Fri 19:52  Table 3
8   
Walk Over
Germany
Ali Tan
 
9   
Germany
Ralf Zielske
Walk Over
 
10   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Holger Hannekum
Fri 19:52  Table 4
11   
Germany
Robert Schumann
Germany
Carsten "Calle" Becker
Fri 20:41  Table 3
12   
Walk Over
Germany
Bernd Janßen
 
13   
Germany
Dieter Rüthemann
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Klaus Braun
 
15   
Spain
Ximo Bellido
Germany
Olli Dürig
Fri 19:53  Table 5
16   
Walk Over
Germany
Michael Grimm
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Turkey
Engin Niron
Germany
Justin Dürig
Fri 20:23  Table 1
18   
Germany
Sven Nordenholt
Germany
Hichem Mrad
Fri 19:53  Table 6
19   
Afghanistan
Faiz
Germany
Lukas von Seggern
Fri 20:22  Table 2
20   
Turkey
Zeki Kocaman
Germany
Ali Tan
Fri 20:42  Table 5
21   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Rainer Kutsch
Fri 20:23  Table 4
22   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Bernd Janßen
Fri 21:28  Table 3
23   
Germany
Dieter Rüthemann
Germany
Klaus Braun
Fri 19:53  Table 7
24   
Spain
Ximo Bellido
Germany
Michael Grimm
Fri 20:42  Table 6

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Germany
Dominik Kutsch
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Germany
Lars Völsch
 
28   
Germany
Michael Kampers
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Holger Hannekum
 
30   
Germany
Robert Schumann
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Germany
Olli Dürig
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Germany
Dominik Kutsch
Spain
Ximo Bellido
Fri 21:38  Table 6
34   
Walk Over
Germany
Dieter Rüthemann
 
35   
Germany
Lars Völsch
Germany
Carsten "Calle" Becker
Fri 22:32  Table 3
36   
Germany
Michael Kampers
Germany
Rainer Kutsch
Fri 21:16  Table 4
37   
Germany
Holger Hannekum
Germany
Ali Tan
Fri 21:27  Table 5
38   
Germany
Robert Schumann
Germany
Lukas von Seggern
Fri 21:27  Table 7
39   
Walk Over
Germany
Hichem Mrad
 
40   
Germany
Olli Dürig
Turkey
Engin Niron
Fri 21:06  Table 1

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Justin Dürig
Germany
Sven Nordenholt
Fri 21:07  Table 2
42   
Afghanistan
Faiz
Turkey
Zeki Kocaman
Fri 21:27  Table 8
43   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Bernd Janßen
Fri 22:37  Table 5
44   
Germany
Klaus Braun
Germany
Michael Grimm
Fri 21:42  Table 1

Loser round 3

Race to 4
45   
Spain
Ximo Bellido
Germany
Dieter Rüthemann
Fri 22:17  Table 1
46   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Rainer Kutsch
Fri 22:58  Table 2
47   
Germany
Ali Tan
Germany
Lukas von Seggern
Fri 22:14  Table 4
48   
Germany
Hichem Mrad
Turkey
Engin Niron
Fri 21:59  Table 2

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Dieter Rüthemann
Afghanistan
Faiz
Fri 23:13  Table 1
50   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Justin Dürig
Fri 23:15  Table 2
51   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Klaus Braun
Fri 22:39  Table 4
52   
Turkey
Engin Niron
Germany
Bernd Janßen
Fri 23:26  Table 3

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Sven Nordenholt
Germany
Lukas von Seggern
Sat 00:31  Table 1
54   
Turkey
Zeki Kocaman
Germany
Justin Dürig
Sat 00:31  Table 2
55   
Germany
Ralf Zielske
Afghanistan
Faiz
Sat 00:31  Table 3
56   
Germany
Michael Grimm
Germany
Bernd Janßen
Sat 00:31  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Justin Dürig
Sat 01:10  Table 3
58   
Afghanistan
Faiz
Germany
Bernd Janßen
Sat 01:16  Table 1

Final

Race to 4
59   
Germany
Justin Dürig
Germany
Bernd Janßen
Sat 01:55  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants