Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 4 - September 5, 2020

GVO Turnierserie 2019/2020 T13

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Carsten "Calle" Becker
6 (6/0) 32 (24/8)
75%
2 Manuela Wengler
8 (6/2) 49 (26/23)
53%
3 Michael Kampers
5 (4/1) 29 (19/10)
66%
3 Faiz
BBC-Bremen
4 (3/1) 23 (13/10)
57%
5 Bernd Janßen
GVO Oldenburg
6 (4/2) 26 (17/9)
65%
5 Lukas von Seggern
6 (4/2) 30 (18/12)
60%
5 Alex Mirandah
3 (2/1) 17 (11/6)
65%
5 Justin Dürig
6 (4/2) 31 (20/11)
65%
9 Klaus Braun
GVO Oldenburg
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
Show more
9 Ali Tan
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
9 Robert Schumann
GVO Oldenburg
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
9 Manfred Sobing
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
13 Michael Grimm
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
13 Christoph Flaig
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
13 Lars Völsch
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
13 Stefan Ronge
BBC-Bremen
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
17 Ralf Zielske
GVO Oldenburg
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
17 Naci Yilmaz
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
17 Dominik Kutsch
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Rainer Kutsch
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
17 Holger Hannekum
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
17 Jürgen Düvelsdorf
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Martin Simritzky
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
17 Benjamin Elfert
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
25 Sven Nordenholt
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
25 Hichem Mrad
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
25 Olli Dürig
GVO Oldenburg
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
Entry deadline Sep 4, 2020, 8:00 PM (local time)
Starts Sep 4, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (27 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings GVO Turnierserie 2019/2020
Organizer GVO Oldenburg
Contact Bernd Janßen (billard.gvo.bj@wjk.de, 017670678451)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Manfred Sobing
Walk Over
 
2   
Germany
Christoph Flaig
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Fri 20:05  Table 1
3   
Germany
Michael Kampers
Germany
Lukas von Seggern
Fri 20:05  Table 2
4   
Germany
Sven Nordenholt
Germany
Justin Dürig
Fri 20:05  Table 3
5   
Germany
Ali Tan
Walk Over
 
6   
Germany
Lars Völsch
Germany
Dominik Kutsch
Fri 20:05  Table 4
7   
Germany
Manuela Wengler
Germany
Michael Grimm
Fri 20:05  Table 5
8   
Walk Over
Germany
Alex Mirandah
 
9   
Afghanistan
Faiz
Walk Over
 
10   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Martin Simritzky
Fri 20:05  Table 6
11   
Germany
Holger Hannekum
Germany
Klaus Braun
Fri 20:05  Table 7
12   
Germany
Oliver Dürig
Germany
Bernd Janßen
Fri 20:05  Table 8
13   
Germany
Hichem Mrad
Germany
Ralf Zielske
Fri 20:25  Table 2
14   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 20:26  Table 3
15   
Germany
Stefan Ronge
Germany
Benjamin Elfert
Fri 20:33  Table 8
16   
Walk Over
Germany
Robert Schumann
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Christoph Flaig
Fri 20:46  Table 1
18   
Germany
Michael Kampers
Germany
Justin Dürig
Fri 20:36  Table 6
19   
Germany
Ali Tan
Germany
Lars Völsch
Fri 20:56  Table 4
20   
Germany
Manuela Wengler
Germany
Alex Mirandah
Fri 21:02  Table 8
21   
Afghanistan
Faiz
Germany
Rainer Kutsch
Fri 20:51  Table 7
22   
Germany
Klaus Braun
Germany
Bernd Janßen
Fri 20:54  Table 5
23   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Carsten "Calle" Becker
Fri 21:24  Table 3
24   
Germany
Stefan Ronge
Germany
Robert Schumann
Fri 21:05  Table 2

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Germany
Jürgen Düvelsdorf
 
26   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Sven Nordenholt
Fri 21:16  Table 6
27   
Walk Over
Germany
Dominik Kutsch
 
28   
Germany
Michael Grimm
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Martin Simritzky
 
30   
Germany
Holger Hannekum
Germany
Oliver Dürig
Fri 21:26  Table 7
31   
Germany
Hichem Mrad
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 21:31  Table 4
32   
Germany
Benjamin Elfert
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Germany
Jürgen Düvelsdorf
Germany
Stefan Ronge
Fri 21:46  Table 8
34   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Ralf Zielske
Fri 22:03  Table 3
35   
Germany
Dominik Kutsch
Germany
Bernd Janßen
Fri 21:38  Table 5
36   
Germany
Michael Grimm
Germany
Rainer Kutsch
Fri 21:46  Table 2
37   
Germany
Martin Simritzky
Germany
Manuela Wengler
Fri 21:46  Table 1
38   
Germany
Holger Hannekum
Germany
Lars Völsch
Fri 22:05  Table 7
39   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Justin Dürig
Fri 22:16  Table 4
40   
Germany
Benjamin Elfert
Germany
Christoph Flaig
Fri 21:56  Table 6

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Michael Kampers
Fri 22:08  Table 2
42   
Germany
Ali Tan
Germany
Alex Mirandah
Fri 22:17  Table 8
43   
Afghanistan
Faiz
Germany
Klaus Braun
Fri 22:18  Table 5
44   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Robert Schumann
Fri 22:30  Table 1

Loser round 3

Race to 4
45   
Germany
Stefan Ronge
Germany
Lukas von Seggern
Fri 22:32  Table 2
46   
Germany
Bernd Janßen
Germany
Michael Grimm
Fri 22:32  Table 3
47   
Germany
Manuela Wengler
Germany
Lars Völsch
Fri 23:00  Table 5
48   
Germany
Justin Dürig
Germany
Christoph Flaig
Fri 22:43  Table 4

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Ali Tan
Fri 22:58  Table 2
50   
Germany
Bernd Janßen
Germany
Manfred Sobing
Fri 22:55  Table 3
51   
Germany
Manuela Wengler
Germany
Robert Schumann
Fri 23:42  Table 3
52   
Germany
Justin Dürig
Germany
Klaus Braun
Fri 23:19  Table 4

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Michael Kampers
Germany
Lukas von Seggern
Sat 00:29  Table 4
54   
Germany
Alex Mirandah
Germany
Manuela Wengler
Sat 00:29  Table 3
55   
Afghanistan
Faiz
Germany
Bernd Janßen
Sat 00:29  Table 2
56   
Germany
Carsten "Calle" Becker
Germany
Justin Dürig
Sat 00:29  Table 1

Semi final

Race to 4
57   
Germany
Michael Kampers
Germany
Manuela Wengler
Sat 01:18  Table 3
58   
Afghanistan
Faiz
Germany
Carsten "Calle" Becker
Sat 01:20  Table 1

Final

Race to 4
59   
Germany
Manuela Wengler
Germany
Carsten "Calle" Becker
Sat 02:06  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants