Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 19, 2018

GVO Oldenburg Turnierserie 2018/19 - T4

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Carsten "Calle" Becker
6 (6/0) 30 (24/6)
80%
20
2 Gregor Hermann
6 (5/1) 35 (20/15)
57%
18
3 Ralf Zielske
4 (3/1) 25 (14/11)
56%
16
3 Jan Leiber
7 (5/2) 38 (23/15)
61%
16
5 Faizullah Alizay
5 (3/2) 29 (16/13)
55%
14
5 Engin Niron
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
14
5 Rainer Kutsch
6 (4/2) 33 (19/14)
58%
14
5 Jörg Lübbers
GVO Oldenburg
4 (3/1) 24 (14/10)
58%
14
9 Frank Hachmöller
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
12
Show more
9 Michael Grimm
5 (3/2) 26 (14/12)
54%
12
9 Silvia Gulden
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
12
9 Thomas Kauf
5 (3/2) 33 (18/15)
55%
12
13 Lukas von Seggern
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
11
13 Holger Dietrich
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
11
13 Benjamin Eifert
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
11
13 Manfred Sobing
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
11
17 Detlef Bolten
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
10
17 Dieter Rüthemann
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
17 Manuela Wengler
3 (1/2) 19 (10/9)
53%
10
17 Dominik Kutsch
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
10
17 Rolf Nahrgang
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
10
17 Tonja Egli Heißenhuber
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
10
17 Markus Feldhoff
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
10
17 Robert Schumann
GVO Oldenburg
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
10
25 Jürgen Düvelsdorf
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
9
25 Sven Nordenholt
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
9
25 Stephan Lövenich
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
9
Entry deadline Oct 19, 2018, 7:35 PM (local time)
Starts Oct 19, 2018, 7:45 PM (local time)
Format Double elimination (27 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings GVO Oldenburg Turnierserie 2018/19 NPS
Organizer National Pool Series and GVO Oldenburg
Contact Christian Jähnel (Jaehnelc@gmail.com)
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Silvia Gulden
Walk Over
 
2   
Germany
Manuela Wengler
Germany
Manfred Sobing
Fri 19:38  Table 1
3   
Gregor Hermann
Germany
Detlef Bolten
Fri 19:38  Table 2
4   
Germany
Thomas Kauf
Germany
Sven Nordenholt
Fri 19:38  Table 3
5   
Germany
Dominik Kutsch
Walk Over
 
6   
Frank Hachmöller
Germany
Dieter Rüthemann
Fri 19:38  Table 4
7   
Germany
Markus Feldhoff
Germany
Lukas von Seggern
Fri 19:39  Table 5
8   
Walk Over
Germany
Ralf Zielske
 
9   
Turkey
Engin Niron
Walk Over
 
10   
Jan Leiber
Germany
Rolf Nahrgang
Fri 19:39  Table 6
11   
Germany
Carsten Becker
Germany
Stephan Lövenich
Fri 19:39  Table 7
12   
Germany
Michael Grimm
Germany
Holger Dietrich
Fri 19:39  Table 8
13   
Jürgen Düvelsdorf
Germany
Rainer Kutsch
Fri 19:59  Table 5
14   
Germany
Jörg Lübbers
Germany
Tonja Egli Heißenhuber
Fri 20:04  Table 2
15   
Germany
Benjamin Elfert
Germany
Faizullah Alizay
Fri 20:11  Table 1
16   
Walk Over
Germany
Robert Schumann
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Silvia Gulden
Germany
Manuela Wengler
Fri 20:12  Table 6
18   
Gregor Hermann
Germany
Thomas Kauf
Fri 20:44  Table 3
19   
Germany
Dominik Kutsch
Frank Hachmöller
Fri 20:38  Table 5
20   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Ralf Zielske
Fri 20:12  Table 8
21   
Turkey
Engin Niron
Jan Leiber
Fri 20:23  Table 3
22   
Germany
Carsten Becker
Germany
Holger Dietrich
Fri 20:48  Table 4
23   
Germany
Rainer Kutsch
Germany
Jörg Lübbers
Fri 20:56  Table 7
24   
Germany
Faizullah Alizay
Germany
Robert Schumann
Fri 21:10  Table 8

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Germany
Manfred Sobing
 
26   
Germany
Detlef Bolten
Germany
Sven Nordenholt
Fri 20:24  Table 4
27   
Walk Over
Germany
Dieter Rüthemann
 
28   
Germany
Markus Feldhoff
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Rolf Nahrgang
 
30   
Germany
Stephan Lövenich
Germany
Michael Grimm
Fri 20:33  Table 7
31   
Jürgen Düvelsdorf
Germany
Tonja Egli Heißenhuber
Fri 20:45  Table 2
32   
Germany
Benjamin Elfert
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Robert Schumann
Fri 21:40  Table 8
34   
Germany
Detlef Bolten
Germany
Rainer Kutsch
Fri 21:40  Table 7
35   
Germany
Dieter Rüthemann
Germany
Holger Dietrich
Fri 21:21  Table 4
36   
Germany
Markus Feldhoff
Jan Leiber
Fri 20:47  Table 8
37   
Germany
Rolf Nahrgang
Germany
Lukas von Seggern
Fri 20:48  Table 1
38   
Germany
Michael Grimm
Germany
Dominik Kutsch
Fri 21:34  Table 5
39   
Germany
Tonja Egli Heißenhuber
Germany
Thomas Kauf
Fri 21:48  Table 4
40   
Germany
Benjamin Elfert
Germany
Manuela Wengler
Fri 21:18  Table 2

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Silvia Gulden
Gregor Hermann
Fri 21:39  Table 3
42   
Frank Hachmöller
Germany
Ralf Zielske
Fri 21:34  Table 6
43   
Turkey
Engin Niron
Germany
Carsten Becker
Fri 21:22  Table 1
44   
Germany
Jörg Lübbers
Germany
Faizullah Alizay
Fri 22:05  Table 2

Loser round 3

Race to 4
45   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Rainer Kutsch
Fri 22:20  Table 6
46   
Germany
Holger Dietrich
Jan Leiber
Fri 22:00  Table 5
47   
Germany
Lukas von Seggern
Germany
Michael Grimm
Fri 22:03  Table 1
48   
Germany
Thomas Kauf
Germany
Benjamin Elfert
Fri 22:37  Table 3

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Rainer Kutsch
Frank Hachmöller
Fri 23:12  Table 2
50   
Jan Leiber
Germany
Silvia Gulden
Fri 22:38  Table 4
51   
Germany
Michael Grimm
Germany
Faizullah Alizay
Fri 22:44  Table 1
52   
Germany
Thomas Kauf
Turkey
Engin Niron
Fri 23:07  Table 3

Quarter final

Race to 4
53   
Gregor Hermann
Germany
Rainer Kutsch
Fri 23:52  Table 1
54   
Germany
Ralf Zielske
Turkey
Engin Niron
Fri 23:52  Table 2
55   
Germany
Carsten Becker
Germany
Faizullah Alizay
Fri 23:52  Table 3
56   
Germany
Jörg Lübbers
Jan Leiber
Fri 23:52  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Gregor Hermann
Germany
Ralf Zielske
Sat 00:42  Table 1
58   
Germany
Carsten Becker
Jan Leiber
Sat 00:43  Table 3

Final

Race to 4
59   
Gregor Hermann
Germany
Carsten Becker
Sat 01:35 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment