Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 21, 2020

Eliminacje do Mistrzostw Europy Seniorów 2021 (kat. 42+) - 9-bil - Łódź

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Bartosz Czapski
8 (7/1) 64 (40/24)
63%
2 Tomasz Malinowski
6 (5/1) 50 (30/20)
60%
3 Marcin Kielan
5 (4/1) 44 (26/18)
59%
3 Mirosław Kozłowski
8 (6/2) 58 (38/20)
66%
5 Mariusz Gołdyn
4 (3/1) 39 (20/19)
51%
5 Tomasz Bitner
5 (4/1) 45 (25/20)
56%
5 Marcin Morawski
4 (3/1) 30 (16/14)
53%
5 Dominik Zając
6 (4/2) 45 (24/21)
53%
9 Artur Zasztowt
6 (4/2) 47 (28/19)
60%
Show more
9 Tomek Bąk
3 (2/1) 25 (14/11)
56%
9 Tomasz Walczak
4 (2/2) 27 (15/12)
56%
9 Tomasz Dymerski
3 (2/1) 25 (11/14)
44%
9 Radosław Misiewicz
5 (3/2) 40 (24/16)
60%
9 Dawid Jędrzejczak
3 (2/1) 23 (13/10)
57%
9 Dylan Jomaa
5 (3/2) 43 (22/21)
51%
9 Tomasz Kuraś
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
17 Tomasz Młodziński
4 (2/2) 35 (17/18)
49%
17 Piotr Kleinschmidt
5 (3/2) 41 (23/18)
56%
17 Artur Gajda
3 (1/2) 21 (7/14)
33%
17 Gerard Kryński
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
17 Tomasz Błażej
3 (1/2) 24 (10/14)
42%
17 Mariusz Śmigielski
5 (3/2) 38 (21/17)
55%
17 Wojciech Matykiewicz
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
17 Andrzej Stolarczyk
3 (1/2) 19 (6/13)
32%
25 Adam Kiernicki
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
25 Filip Kraupe
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
25 Grzegorz Modrzejewski
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
25 Paweł Cholewicki
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
25 Robert Szafran
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
25 Radosław Pacyński
3 (1/2) 22 (12/10)
55%
25 Maciej Trudnowski
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
25 Tomasz Jedlecki
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
33 Kamil Kapołka
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
33 Rafal Stepnik
Dekada Klub
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Artur Pałkowski
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
33 Marcin Smolich
3 (1/2) 26 (13/13)
50%
33 Paweł Szczerbo Pablo
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 walk over
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
33 Zbigniew Śliwak
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Grzegorz Ulewicz
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
33 Piotr Żejmo
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Wojciech Fabijańczyk
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
33 Robert Cylny
3 (1/2) 18 (5/13)
28%
33 Mirosław Grzywa
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
33 Mirosław Murawski
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
Entry deadline Jun 21, 2020, 10:45 AM (local time)
Starts Jun 21, 2020, 10:30 AM (local time)
Format Double elimination (45 Participants)
Handicap No handicap
Organizer Frame
Contact Kasia Kulazińska

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Poland
Marcin Kielan
Walk Over
 
2   
Poland
Piotr Żejmo
Mirosław Grzywa
Sun 10:35  Table 01
3   
Andrzej Stolarczyk
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Tomasz Kuraś
 
5   
Poland
Mariusz Gołdyn
Walk Over
 
6   
Poland
Wojciech Fabijańczyk
Poland
Marcin Smolich
Sun 10:35  Table 02
7   
Poland
Dylan Jomaa
Poland
Zbigniew Śliwak
Sun 10:35  Table 03
8   
Walk Over
Poland
Grzegorz Ulewicz
 
9   
Poland
Maciej Trudnowski
Walk Over
 
10   
Poland
Rafal Stepnik
Poland
Tomasz Bitner
Sun 10:35  Table 04
11   
Brunei
Kamil Kapołka
Poland
Piotr Kleinschmidt
Sun 10:35  Table 05
12   
Walk Over
Poland
Artur Gajda
 
13   
Poland
Wojciech Matykiewicz
Walk Over
 
14   
Poland
walk over
Poland
Bartosz Czapski
Sun 11:36 
15   
Poland
Paweł Cholewicki
Poland
Gerard Kryński
Sun 10:35  Table 06
16   
Walk Over
Poland
Tomek Bąk
 
17   
Poland
Tomasz Walczak
Walk Over
 
18   
Poland
Robert Cylny
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Sun 10:35  Table 07
19   
Poland
Dawid Jędrzejczak
Walk Over
 
20   
Walk Over
Poland
Radosław Pacyński
 
21   
Poland
Adam Kiernicki
Walk Over
 
22   
Poland
Artur Pałkowski
Poland
Tomasz Młodziński
Sun 10:35  Table 08
23   
Poland
Mirosław Murawski
Poland
Mariusz Śmigielski
Sun 10:35  Table 09
24   
Walk Over
Poland
Marcin Morawski
 
25   
Poland
Tomasz Dymerski
Walk Over
 
26   
Poland
Grzegorz Modrzejewski
Poland
Artur Zasztowt
Sun 10:35  Table 010
27   
Poland
Dominik Zając
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 11:20 
28   
Walk Over
Poland
Robert Szafran
 
29   
Poland
Tomasz Malinowski
Walk Over
 
30   
Walk Over
Brazil
Filip Kraupe
 
31   
Poland
Mirosław Kozłowski
Poland
Tomasz Jedlecki
Sun 10:35  Table 011
32   
Walk Over
Poland
Tomasz Błażej
 

Winner round 1

33   
Poland
Marcin Kielan
Mirosław Grzywa
Sun 12:32  Table 7
34   
Andrzej Stolarczyk
Poland
Tomasz Kuraś
Sun 10:35  Table 012
35   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Marcin Smolich
Sun 11:59  Table 07
36   
Poland
Dylan Jomaa
Poland
Grzegorz Ulewicz
Sun 12:00  Table 01
37   
Poland
Maciej Trudnowski
Poland
Tomasz Bitner
Sun 12:00  Table 02
38   
Poland
Piotr Kleinschmidt
Poland
Artur Gajda
Sun 12:00  Table 08
39   
Poland
Wojciech Matykiewicz
Poland
Bartosz Czapski
Sun 10:36  Table 013
40   
Poland
Paweł Cholewicki
Poland
Tomek Bąk
Sun 11:27  Table 12
41   
Poland
Tomasz Walczak
Poland
Robert Cylny
Sun 12:01  Table 03
42   
Poland
Dawid Jędrzejczak
Poland
Radosław Pacyński
Sun 10:36  Table 6
43   
Poland
Adam Kiernicki
Poland
Tomasz Młodziński
Sun 11:24  Table 013
44   
Poland
Mariusz Śmigielski
Poland
Marcin Morawski
Sun 12:01  Table 04
45   
Poland
Tomasz Dymerski
Poland
Artur Zasztowt
Sun 12:02  Table 05
46   
Poland
Radosław Misiewicz
Poland
Robert Szafran
Sun 11:21  Table 012
47   
Poland
Tomasz Malinowski
Brazil
Filip Kraupe
Sun 10:36  Table 9
48   
Poland
Mirosław Kozłowski
Poland
Tomasz Błażej
Sun 12:02  Table 011

Loser round 1

49   
Walk Over
Poland
Piotr Żejmo
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Poland
Wojciech Fabijańczyk
 
52   
Poland
Zbigniew Śliwak
Walk Over
 
53   
Walk Over
Poland
Rafal Stepnik
 
54   
Brunei
Kamil Kapołka
Walk Over
 
55   
Walk Over
Poland
walk over
 
56   
Poland
Gerard Kryński
Walk Over
 
57   
Walk Over
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Poland
Artur Pałkowski
 
60   
Poland
Mirosław Murawski
Walk Over
 
61   
Walk Over
Poland
Grzegorz Modrzejewski
 
62   
Poland
Dominik Zając
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Poland
Tomasz Jedlecki
Walk Over
 

Loser round 2

65   
Poland
Piotr Żejmo
Poland
Mirosław Kozłowski
Sun 13:24  Table 7
66   
Walk Over
Brazil
Filip Kraupe
 
67   
Poland
Wojciech Fabijańczyk
Poland
Robert Szafran
Sun 12:04  Table 012
68   
Poland
Zbigniew Śliwak
Poland
Artur Zasztowt
Sun 13:06  Table 5
69   
Poland
Rafal Stepnik
Poland
Mariusz Śmigielski
Sun 13:06  Table 011
70   
Brunei
Kamil Kapołka
Poland
Adam Kiernicki
Sun 12:32  Table 03
71   
Poland
walk over
Poland
Radosław Pacyński
 
72   
Poland
Gerard Kryński
Poland
Robert Cylny
Sun 12:41  Table 01
73   
Poland
Paweł Szczerbo Pablo
Poland
Paweł Cholewicki
Sun 12:21  Table 11
74   
Walk Over
Poland
Bartosz Czapski
 
75   
Poland
Artur Pałkowski
Poland
Piotr Kleinschmidt
Sun 13:16  Table 08
76   
Poland
Mirosław Murawski
Poland
Maciej Trudnowski
Sun 13:07  Table 04
77   
Poland
Grzegorz Modrzejewski
Poland
Grzegorz Ulewicz
Sun 12:42  Table 09
78   
Poland
Dominik Zając
Poland
Marcin Smolich
Sun 12:53  Table 6
79   
Walk Over
Andrzej Stolarczyk
 
80   
Poland
Tomasz Jedlecki
Mirosław Grzywa
Sun 13:22  Table 013

Winners qualification

81   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Tomasz Kuraś
Sun 13:27  Table 03
82   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Dylan Jomaa
Sun 13:08  Table 02
83   
Poland
Tomasz Bitner
Poland
Artur Gajda
Sun 13:19  Table 01
84   
Poland
Wojciech Matykiewicz
Poland
Tomek Bąk
Sun 13:09  Table 10
85   
Poland
Tomasz Walczak
Poland
Dawid Jędrzejczak
Sun 13:10  Table 11
86   
Poland
Tomasz Młodziński
Poland
Marcin Morawski
Sun 13:29  Table 09
87   
Poland
Tomasz Dymerski
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 13:29  Table 06
88   
Poland
Tomasz Malinowski
Poland
Tomasz Błażej
Sun 13:30  Table 14

Loser round 3

89   
Poland
Mirosław Kozłowski
Brazil
Filip Kraupe
Sun 13:56  Table 010
90   
Poland
Robert Szafran
Poland
Artur Zasztowt
Sun 13:54  Table 02
91   
Poland
Mariusz Śmigielski
Poland
Adam Kiernicki
Sun 14:06  Table 10
92   
Poland
Radosław Pacyński
Poland
Gerard Kryński
Sun 14:10  Table 011
93   
Poland
Paweł Cholewicki
Poland
Bartosz Czapski
Sun 13:35  Table 11
94   
Poland
Piotr Kleinschmidt
Poland
Maciej Trudnowski
Sun 14:03  Table 08
95   
Poland
Grzegorz Modrzejewski
Poland
Dominik Zając
Sun 13:40  Table 6
96   
Andrzej Stolarczyk
Poland
Tomasz Jedlecki
Sun 14:15  Table 04

Losers qualification

97   
Poland
Mirosław Kozłowski
Poland
Wojciech Matykiewicz
Sun 14:43  Table 010
98   
Poland
Artur Zasztowt
Poland
Artur Gajda
Sun 15:01  Table 02
99   
Poland
Mariusz Śmigielski
Poland
Dylan Jomaa
Sun 14:55  Table 012
100   
Poland
Gerard Kryński
Poland
Tomasz Kuraś
Sun 15:24  Table 08
101   
Poland
Bartosz Czapski
Poland
Tomasz Błażej
Sun 14:26  Table 013
102   
Poland
Piotr Kleinschmidt
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 14:53  Table 03
103   
Poland
Dominik Zając
Poland
Tomasz Młodziński
Sun 14:28  Table 7
104   
Andrzej Stolarczyk
Poland
Tomasz Walczak
Sun 15:09  Table 013

Last sixteen

105   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Artur Zasztowt
Sun 16:21  Table 06
106   
Poland
Mariusz Gołdyn
Poland
Radosław Misiewicz
Sun 16:21  Table 07
107   
Poland
Tomasz Bitner
Poland
Tomasz Walczak
Sun 16:21  Table 08
108   
Poland
Tomek Bąk
Poland
Bartosz Czapski
Sun 16:21  Table 09
109   
Poland
Dawid Jędrzejczak
Poland
Mirosław Kozłowski
Sun 16:21  Table 010
110   
Poland
Marcin Morawski
Poland
Dylan Jomaa
Sun 16:21  Table 011
111   
Poland
Tomasz Dymerski
Poland
Dominik Zając
Sun 16:21  Table 012
112   
Poland
Tomasz Malinowski
Poland
Tomasz Kuraś
Sun 16:21  Table 013

Quarter final

113   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Mariusz Gołdyn
Sun 17:38  Table 013
114   
Poland
Tomasz Bitner
Poland
Bartosz Czapski
Sun 17:33  Table 011
115   
Poland
Mirosław Kozłowski
Poland
Marcin Morawski
Sun 17:34  Table 08
116   
Poland
Dominik Zając
Poland
Tomasz Malinowski
Sun 17:24  Table 010

Semi final

117   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Bartosz Czapski
Sun 18:39  Table 011
118   
Poland
Mirosław Kozłowski
Poland
Tomasz Malinowski
Sun 18:24  Table 08

Final

119   
Poland
Bartosz Czapski
Poland
Tomasz Malinowski
Sun 19:42  Table 09

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment