Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 14, 2022

Eighty Trophy VIII - turniej 3/12

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Vitaliy Patsura
5 (4/1) 30 (19/11)
63%
300
2 Nikita Rudenko
6 (4/2) 33 (21/12)
64%
270
3 Sebastian Szymkowski
5 (4/1) 29 (19/10)
66%
240
3 Dimitr Bochoienko
4 (3/1) 24 (14/10)
58%
240
5 Brajan Sawicki
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
210
5 Piotr Niewczas
3 (1/2) 15 (4/11)
27%
210
7 Paula Aleksandra Baranowska
4 (1/3) 23 (8/15)
35%
210
7 Yoan Salambashev
3 (0/3) 20 (8/12)
40%
210
9 Maciej Kobuszewski
4 (0/4) 20 (4/16)
20%
180
Starts Jun 14, 2022, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (9 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2021/22 and Eighty Nine Trophy VIII
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sebastian Szymkowski 4 4 0 0 16 6 10 0 0 0 0.727 12
2 Nikita Rudenko 4 3 0 1 15 6 9 0 0 0 0.714 10
3 Brajan Sawicki 4 2 0 2 9 9 0 0 0 0 0.5 8
4 Paula Aleksandra Baranowska 4 1 0 3 8 15 -7 0 0 0 0.348 6
5 Maciej Kobuszewski 4 0 0 4 4 16 -12 0 0 0 0.2 4
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dimitr Bochoienko 3 3 0 0 12 6 6 0 0 0 0.667 9
2 Vitaliy Patsura 3 2 0 1 11 6 5 0 0 0 0.647 7
3 Piotr Niewczas 3 1 0 2 4 11 -7 0 0 0 0.267 5
4 Yoan Salambashev 3 0 0 3 8 12 -4 0 0 0 0.4 3

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1-A   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Brajan Sawicki
Tue 19:46 
2-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 19:33 
3-B   
Ukraine
Vitaliy Patsura
Poland
Piotr Niewczas
Tue 19:05 
4-B   
Moldova
Dimitr Bochoienko
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 19:05 

Round 2

Race to 4
5-A   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Tue 21:19 
6-A   
Ukraine
Nikita Rudenko
Poland
Maciej Kobuszewski
Tue 19:33 
7-B   
Ukraine
Vitaliy Patsura
Bulgaria
Yoan Salambashev
Tue 19:44 
8-B   
Poland
Piotr Niewczas
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 19:44 

Round 3

Race to 4
9-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Poland
Maciej Kobuszewski
Tue 20:33 
10-A   
Poland
Brajan Sawicki
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 20:39 
11-B   
Ukraine
Vitaliy Patsura
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 20:24 
12-B   
Bulgaria
Yoan Salambashev
Poland
Piotr Niewczas
Tue 20:24 

Round 4

Race to 4
13-A   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Sebastian Szymkowski
Tue 19:05 
14-A   
Poland
Paula Aleksandra Baranowska
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 19:05 

Round 5

Race to 4
15-A   
Poland
Sebastian Szymkowski
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 20:13 
16-A   
Poland
Maciej Kobuszewski
Poland
Brajan Sawicki
Tue 20:07 

Semi final

Race to 4
17   
Poland
Sebastian Szymkowski
Ukraine
Vitaliy Patsura
Tue 21:14 
18   
Ukraine
Nikita Rudenko
Moldova
Dimitr Bochoienko
Tue 21:14 

Final

Race to 4
19   
Ukraine
Vitaliy Patsura
Ukraine
Nikita Rudenko
Tue 21:58 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants