Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 7, 2020

Eesti meistrivõistlused 14.1 2020

Straightpool

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Nov 8, 2020, 12:00 AM (local time)
Starts Nov 7, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 75
Handicap No handicap
Rankings Eesti MV 2020 (absoluutarvestus 8, 9, 10, 14.1) and Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 75
1   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Henri Tuulik
Sat 10:01  Table 6
2   
Estonia
Johannes Raun
Estonia
Rene Pärnpuu
Sat 10:01  Table 1
3   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Maksim Pintšuk
Sat 10:01  Table 2
4   
Estonia
Mirko Raid
Estonia
Rainer Laar
Sat 10:01  Table 3
5   
Estonia
Stanislav Saiov
Estonia
Ken Riidak
Sat 10:01  Table 4
6   
Estonia
Karl Mihkelson
Estonia
Sander Kont
Sat 10:01  Table 5
7   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Janno Piilbaum
Sat 10:01  Table 7
8   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Mihkel Rehepapp
Sat 10:01  Table 12
9   
Estonia
Mark Magi
Estonia
Gert Jurgenson
Sat 10:01  Table 8
10   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 10:01  Table 9
11   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sat 10:01  Table 10
12   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Sat 10:01  Table 11
13   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Mario Palumets
Sat 10:26  Table 6
14   
Estonia
Mart Liigant
Estonia
Gert Maimre
Sat 10:40  Table 7
15   
Estonia
Gert Gnadeberg
Estonia
Tauno Markovskis
Sat 10:48  Table 2
16   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Rafig Adigazalov
Sat 10:48  Table 8

Winners qualification

Race to 75
17   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Rene Pärnpuu
Sat 11:10  Table 1
18   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Mirko Raid
Sat 11:35  Table 9
19   
Estonia
Stanislav Saiov
Estonia
Sander Kont
Sat 11:49  Table 5
20   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Mihkel Rehepapp
Sat 10:56  Table 12
21   
Estonia
Mark Magi
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 11:07  Table 6
22   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Sat 11:14  Table 11
23   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Gert Maimre
Sat 12:04  Table 7
24   
Estonia
Gert Gnadeberg
Estonia
Rafig Adigazalov
Sat 12:10  Table 12

Loser round 1

Race to 75
25   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Johannes Raun
Sat 11:20  Table 4
26   
Estonia
Maksim Pintšuk
Estonia
Rainer Laar
Sat 11:38  Table 6
27   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Karl Mihkelson
Sat 11:51  Table 1
28   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Juss Saska
Sat 10:51  Table 9
29   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sat 10:57  Table 10
30   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Revo Maimre
Sat 11:21  Table 3
31   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Mart Liigant
Sat 12:08  Table 8
32   
Estonia
Tauno Markovskis
Estonia
Erki Soomer
Sat 12:13  Table 10

Losers qualification

Race to 75
33   
Estonia
Johannes Raun
Estonia
Gert Gnadeberg
Sat 13:46  Table 12
34   
Estonia
Maksim Pintšuk
Estonia
Gert Maimre
Sat 13:14  Table 6
35   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Sat 13:46  Table 11
36   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Illimar Ventsel
Sat 12:14  Table 2
37   
Estonia
Gert Jurgenson
Estonia
Mihkel Rehepapp
Sat 12:20  Table 11
38   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Sander Kont
Sat 13:19  Table 7
39   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Mirko Raid
Sat 13:14  Table 3
40   
Estonia
Tauno Markovskis
Estonia
Rene Pärnpuu
Sat 13:33  Table 9

Last sixteen

Race to 100
41   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Gert Gnadeberg
Sat 15:12  Table 11
42   
Estonia
Joonas Saska
Estonia
Gert Maimre
Sat 15:12  Table 4
43   
Estonia
Stanislav Saiov
Estonia
Juss Saska
Sat 15:12  Table 5
44   
Estonia
Raimo Teesaar
Estonia
Sander Kont
Sat 15:12  Table 6
45   
Estonia
Mark Magi
Estonia
Aleksandr Jermikimov
Sat 15:12  Table 7
46   
Estonia
Eltsin Zabitov
Estonia
Tauno Markovskis
Sat 15:12  Table 8
47   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Mihkel Rehepapp
Sat 15:12  Table 12
48   
Estonia
Rafig Adigazalov
Estonia
Mirko Raid
Sat 15:12  Table 9

Quarter final

Race to 100
49   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Joonas Saska
Sat 17:33  Table 5
50   
Estonia
Juss Saska
Estonia
Raimo Teesaar
Sat 17:07  Table 12
51   
Estonia
Mark Magi
Estonia
Eltsin Zabitov
Sat 16:36  Table 12
52   
Estonia
Karl Gnadeberg
Estonia
Rafig Adigazalov
Sat 16:58  Table 11

Semi final

Race to 100
53   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Juss Saska
Sat 19:48  Table 12
54   
Estonia
Mark Magi
Estonia
Karl Gnadeberg
Sat 18:10  Table 11

Final

Race to 125
55   
Estonia
Denis Grabe
Estonia
Mark Magi
Sat 19:54  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment