Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 13, 2020

Eesti Piljardi Esiliiga VI Etapp

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Gert Maimre
7 (7/0) 35 (28/7)
80%
640
2 Henrik-Johann Ligi
6 (5/1) 34 (23/11)
68%
560
3 Sander Kont
6 (4/2) 31 (20/11)
65%
500
3 Erki Lehtpuu
Break & Run
5 (4/1) 26 (18/8)
69%
500
5 Siimeon E. Pilli
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
5 (4/1) 29 (16/13)
55%
460
5 Nils Luhavee
Break & Run
4 (3/1) 24 (13/11)
54%
460
5 Marti Dengo
5 (3/2) 31 (15/16)
48%
460
5 Priit Pajumaa
Tallinna Piljardiklubi
7 (5/2) 42 (25/17)
60%
460
9 Harry Ventsel
5 (3/2) 31 (18/13)
58%
420
Show more
9 Rauno Rüütel
Break & Run
4 (3/1) 22 (12/10)
55%
420
9 Andres Viidik
6 (4/2) 29 (16/13)
55%
420
9 Oleg Sidorov
5 (3/2) 25 (13/12)
52%
420
9 Mario Palumets
6 (4/2) 34 (22/12)
65%
420
9 Tarvo Piip
Break & Run
6 (4/2) 35 (18/17)
51%
420
9 Mattias Raun
3 (2/1) 16 (10/6)
63%
420
9 Nikita Smirnov
3 (2/1) 17 (10/7)
59%
420
17 Revo Maimre
5 (3/2) 26 (18/8)
69%
360
17 Kim Orlov
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
360
17 Rene Pärnpuu
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
360
17 Janno Piilbaum
Break & Run
4 (2/2) 21 (12/9)
57%
360
17 Ken Riidak
Mezz Hill Hill Billiard Cafe
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
360
17 Fred Martmaa
Break & Run
4 (2/2) 24 (13/11)
54%
360
17 Tarmo Sandla
Tallinna Piljardiklubi
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
360
17 Peeter Paju
5 (3/2) 25 (14/11)
56%
360
25 Indrek Purge
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
340
25 Henri Tuulik
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
340
25 Toomas Tamm
Break & Run
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
340
25 Ivo Puhm
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
340
25 Ilmar Oit
4 (2/2) 23 (10/13)
43%
340
25 Ants-Kristjan Masing
Kalevi Piljardikool
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
340
25 Ilja Tištšenko
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
340
25 Aimar Kulp
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
340
33 Henry Merilaid
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
320
33 Oleg Bazanov
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
320
33 Märten Hunt
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
320
33 Rasmus Ligi
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
320
33 Veljo Pallase
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
320
33 Kaido Pungas
Break & Run
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
320
33 Erki Soomer
Break & Run
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
320
33 Marten Kont
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
320
33 Kalju Kratovitš
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
320
33 Priit Sisa
Break & Run
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
320
33 Margus Kala
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
320
33 Lennart Mägi
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
320
33 Mihkel Susi
2 (0/2) 13 (5/8)
38%
320
33 Tonis Tikerpuu
Break & Run
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
320
33 Margus Vaher
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
320
33 Merlin Purge
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
320
49 Indrek Paju
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
300
Starts Sep 13, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (49 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Piljardi esiliiga 2020, Piljardimeistrid MTÜ ranking and Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Gert Gnadeberg (gertgnadeberg@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Estonia
Sander Kont
Walk Over
 
2   
Estonia
Toomas Tamm
Estonia
Priit Sisa
Sun 10:29  Table 1
3   
Estonia
Indrek Paju
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sun 10:29  Table 2
4   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Henry Merilaid
Sun 10:29  Table 3
5   
Estonia
Ivo Puhm
Walk Over
 
6   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Fred Martmaa
Sun 10:29  Table 4
7   
Estonia
Marten Kont
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 10:29  Table 5
8   
Walk Over
Estonia
Harry Ventsel
 
9   
Estonia
Nils Luhavee
Walk Over
 
10   
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Estonia
Oleg Bazanov
Sun 10:29  Table 6
11   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Ilja Tištšenko
Sun 10:29  Table 7
12   
Walk Over
Estonia
Tarmo Sandla
 
13   
Estonia
Aimar Kulp
Walk Over
 
14   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Gert Maimre
Sun 10:29  Table 8
15   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Mario Palumets
Sun 10:29  Table 9
16   
Walk Over
Estonia
Marti Dengo
 
17   
Estonia
Rene Pärnpuu
Walk Over
 
18   
Estonia
Kaido Pungas
Estonia
Oleg Sidorov
Sun 10:29  Table 10
19   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Margus Kala
Sun 10:29  Table 11
20   
Walk Over
Estonia
Mattias Raun
 
21   
Estonia
Mihkel Susi
Walk Over
 
22   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Kim Orlov
Sun 10:29  Table 12
23   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Rasmus Ligi
Sun 10:32  Table 5
24   
Walk Over
Estonia
Henrik-Johann Ligi
 
25   
Estonia
Erki Lehtpuu
Walk Over
 
26   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Märten Hunt
Sun 10:32  Table 9
27   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Merlin Purge
Sun 10:30  Table 12
28   
Walk Over
Estonia
Kalju Kratovitš
 
29   
Estonia
Ken Riidak
Walk Over
 
30   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Veljo Pallase
Sun 10:35  Table 5
31   
Estonia
Margus Vaher
Estonia
Indrek Purge
Sun 10:44  Table 10
32   
Walk Over
Estonia
Nikita Smirnov
 

Winner round 1

Race to 4
33   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Priit Sisa
Sun 10:45  Table 1
34   
Estonia
Siimeon E. Pilli
Estonia
Peeter Paju
Sun 11:02  Table 2
35   
Estonia
Ivo Puhm
Estonia
Fred Martmaa
Sun 11:08  Table 5
36   
Estonia
Rauno Rüütel
Estonia
Harry Ventsel
Sun 10:55  Table 3
37   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sun 10:58  Table 6
38   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Tarmo Sandla
Sun 11:22  Table 9
39   
Estonia
Aimar Kulp
Estonia
Gert Maimre
Sun 11:24 
40   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Marti Dengo
Sun 11:36  Table 5
41   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Oleg Sidorov
Sun 10:55  Table 7
42   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Mattias Raun
Sun 11:45  Table 2
43   
Estonia
Mihkel Susi
Estonia
Kim Orlov
Sun 11:41  Table 6
44   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 12:15  Table 8
45   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Andres Viidik
Sun 11:41 
46   
Estonia
Janno Piilbaum
Estonia
Kalju Kratovitš
Sun 11:56  Table 1
47   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Revo Maimre
Sun 11:56  Table 3
48   
Estonia
Margus Vaher
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 12:32  Table 6

Loser round 1

Race to 4
49   
Walk Over
Estonia
Toomas Tamm
 
50   
Estonia
Indrek Paju
Estonia
Henry Merilaid
Sun 11:00  Table 4
51   
Walk Over
Estonia
Henri Tuulik
 
52   
Estonia
Marten Kont
Walk Over
 
53   
Walk Over
Estonia
Oleg Bazanov
 
54   
Estonia
Ilja Tištšenko
Walk Over
 
55   
Walk Over
Estonia
Tonis Tikerpuu
 
56   
Estonia
Erki Soomer
Walk Over
 
57   
Walk Over
Estonia
Kaido Pungas
 
58   
Estonia
Margus Kala
Walk Over
 
59   
Walk Over
Estonia
Lennart Mägi
 
60   
Estonia
Rasmus Ligi
Walk Over
 
61   
Walk Over
Estonia
Märten Hunt
 
62   
Estonia
Merlin Purge
Walk Over
 
63   
Walk Over
Estonia
Veljo Pallase
 
64   
Estonia
Indrek Purge
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
65   
Estonia
Toomas Tamm
Estonia
Margus Vaher
Sun 13:14  Table 8
66   
Estonia
Henry Merilaid
Estonia
Revo Maimre
Sun 13:23  Table 7
67   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Kalju Kratovitš
Sun 12:59  Table 1
68   
Estonia
Marten Kont
Estonia
Andres Viidik
Sun 12:16  Table 7
69   
Estonia
Oleg Bazanov
Estonia
Tarvo Piip
Sun 13:24  Table 10
70   
Estonia
Ilja Tištšenko
Estonia
Mihkel Susi
Sun 12:44  Table 2
71   
Estonia
Tonis Tikerpuu
Estonia
Ilmar Oit
Sun 12:48  Table 9
72   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 12:05  Table 4
73   
Estonia
Kaido Pungas
Estonia
Mario Palumets
Sun 13:00  Table 12
74   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Aimar Kulp
Sun 12:16  Table 11
75   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Priit Pajumaa
Sun 13:02  Table 3
76   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sun 12:18  Table 8
77   
Estonia
Märten Hunt
Estonia
Harry Ventsel
Sun 12:10  Table 12
78   
Estonia
Merlin Purge
Estonia
Ivo Puhm
Sun 13:12  Table 6
79   
Estonia
Veljo Pallase
Estonia
Peeter Paju
Sun 13:37  Table 4
80   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Priit Sisa
Sun 13:38  Table 5

Winners qualification

Race to 4
81   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Siimeon E. Pilli
Sun 12:38  Table 5
82   
Estonia
Fred Martmaa
Estonia
Rauno Rüütel
Sun 13:51  Table 7
83   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Tarmo Sandla
Sun 14:08  Table 11
84   
Estonia
Gert Maimre
Estonia
Marti Dengo
Sun 13:43  Table 11
85   
Estonia
Oleg Sidorov
Estonia
Mattias Raun
Sun 14:27  Table 9
86   
Estonia
Kim Orlov
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 14:34  Table 2
87   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 14:38  Table 12
88   
Estonia
Ken Riidak
Estonia
Nikita Smirnov
Sun 14:38  Table 4

Loser round 3

Race to 4
89   
Estonia
Toomas Tamm
Estonia
Revo Maimre
Sun 14:01  Table 8
90   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Andres Viidik
Sun 14:00  Table 1
91   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Ilja Tištšenko
Sun 14:35  Table 10
92   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Rene Pärnpuu
Sun 13:45  Table 9
93   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Aimar Kulp
Sun 14:00  Table 12
94   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Ants-Kristjan Masing
Sun 13:47  Table 3
95   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Ivo Puhm
Sun 14:10  Table 6
96   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Indrek Purge
Sun 15:00  Table 5

Losers qualification

Race to 4
97   
Estonia
Revo Maimre
Estonia
Marti Dengo
Sun 14:44  Table 7
98   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Tarmo Sandla
Sun 15:20  Table 11
99   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Fred Martmaa
Sun 15:46  Table 5
100   
Estonia
Rene Pärnpuu
Estonia
Sander Kont
Sun 14:33  Table 8
101   
Estonia
Mario Palumets
Estonia
Ken Riidak
Sun 15:57  Table 4
102   
Estonia
Priit Pajumaa
Estonia
Janno Piilbaum
Sun 15:39  Table 12
103   
Estonia
Harry Ventsel
Estonia
Kim Orlov
Sun 15:17  Table 2
104   
Estonia
Peeter Paju
Estonia
Oleg Sidorov
Sun 15:41  Table 1

Last sixteen

Race to 4
105   
Estonia
Siimeon E. Pilli
Estonia
Harry Ventsel
Sun 17:27  Table 11
106   
Estonia
Rauno Rüütel
Estonia
Sander Kont
Sun 17:27  Table 12
107   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Mario Palumets
Sun 17:27  Table 1
108   
Estonia
Gert Maimre
Estonia
Oleg Sidorov
Sun 17:27  Table 2
109   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Marti Dengo
Sun 17:27  Table 3
110   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Tarvo Piip
Sun 17:27  Table 4
111   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Andres Viidik
Sun 17:27  Table 5
112   
Estonia
Nikita Smirnov
Estonia
Priit Pajumaa
Sun 17:27  Table 6

Quarter final

Race to 4
113   
Estonia
Siimeon E. Pilli
Estonia
Sander Kont
Sun 18:22  Table 12
114   
Estonia
Nils Luhavee
Estonia
Gert Maimre
Sun 18:17  Table 3
115   
Estonia
Marti Dengo
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 18:31  Table 11
116   
Estonia
Erki Lehtpuu
Estonia
Priit Pajumaa
Sun 18:32  Table 6

Semi final

Race to 4
117   
Estonia
Sander Kont
Estonia
Gert Maimre
Sun 18:58  Table 12
118   
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Estonia
Erki Lehtpuu
Sun 19:46  Table 12

Final

Race to 4
119   
Estonia
Gert Maimre
R1
Estonia
Henrik-Johann Ligi
Sun 20:53  Table 12

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment