Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 30, 2020

Dekada Sosnowiec: Ostatni turniej bilardowy

Multiball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Marcin Kielan
6 (6/0) 37 (28/9)
76%
2 Dawid Sobiech
8 (6/2) 59 (37/22)
63%
3 Mariusz Chmielarz
Porter Club
5 (4/1) 30 (20/10)
67%
3 Krzysztof Paliwoda
8 (6/2) 49 (30/19)
61%
5 Jerzy Regieli
4 (3/1) 25 (18/7)
72%
5 Filip Kraupe
7 (5/2) 50 (28/22)
56%
5 Roman Banasik
6 (4/2) 31 (16/15)
52%
5 Piotr Hołociński
5 (4/1) 37 (23/14)
62%
9 Muczko Damian
4 (2/2) 23 (9/14)
39%
Show more
9 Górecki Łukasz
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
9 Piotr Twerdyk
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
9 Adam Polak
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
13 Rafa Dekste
Dekada Klub
5 (3/2) 32 (19/13)
59%
13 Piotr Garus
4 (2/2) 27 (12/15)
44%
13 Michał Rosół
4 (2/2) 29 (13/16)
45%
13 Jarosław Kanclerz " Snooky"
4 (2/2) 29 (15/14)
52%
17 Łącka Iza
3 (1/2) 23 (9/14)
39%
17 Niedzielski Łukasz
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
17 Mariusz Krawiec
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
17 Paweł BallOn
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
17 Osoroo Enkhbayar
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
17 Jakub Mermel
3 (1/2) 19 (6/13)
32%
17 Jakub Kraupe
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
17 Paweł Padura
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
25 Paweł Grzanka
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
25 Bujny Karol
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
25 Szymela Grzegorz
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
25 Andrzej Holeczek
2 (0/2) 16 (7/9)
44%
25 Michał Wyszatkiewicz
2 (0/2) 8 (3/5)
38%
25 Kacper Kubica
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
25 Adam van der Coghen
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
33 Iwan Maciek
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
33 Seweryn Juras
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
33 Beata Humańska
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
33 Karol Froś
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
Starts Jun 30, 2020, 6:30 PM (local time)
Format Double elimination (36 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Dekada Klub
Contact Mateusz Solo (matsolosolarz@gmail.com, 666688677)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Poland
Piotr Hołociński
Poland
Beata Humańska
Tue 18:46  Table 6
2   
Poland
Jakub Mermel
Walk Over
 
3   
Walk Over
Poland
Adam van der Coghen
 
4   
Łącka Iza
Walk Over
 
5   
Walk Over
Poland
Marcin Kielan
 
6   
Poland
Michał Rosół
Walk Over
 
7   
Walk Over
Górecki Łukasz
 
8   
Poland
Krzysztof Paliwoda
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 19:06  Table 2
9   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Mariusz Krawiec
Tue 19:21  Table 3
10   
Poland
Mariusz Chmielarz
Walk Over
 
11   
Walk Over
Poland
Dawid Sobiech
 
12   
Szymela Grzegorz
Walk Over
 
13   
Walk Over
Kiribati
Andrzej Holeczek
 
14   
Poland
Roman Banasik
Walk Over
 
15   
Walk Over
Poland
Piotr Garus
 
16   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Rafa Dekste
Tue 19:22  Table 1

Winner round 1

Race to 5
17   
Poland
Iwan Maciek
Poland
Piotr Hołociński
Tue 20:06  Table 6
18   
Poland
Jakub Mermel
Poland
Michał Wyszatkiewicz
Tue 18:34  Table 3
19   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Adam van der Coghen
Tue 19:06  Table 4
20   
Łącka Iza
Poland
Jakub Kraupe
Tue 19:11  Table 10
21   
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Poland
Marcin Kielan
  Table 4
22   
Poland
Michał Rosół
Poland
Paweł BallOn
Tue 18:34  Table 4
23   
Niedzielski Łukasz
Górecki Łukasz
Tue 18:47  Table 8
24   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Karol Froś
Tue 19:55 
25   
Poland
Seweryn Juras
Poland
Mariusz Krawiec
Tue 20:25  Table 3
26   
Poland
Mariusz Chmielarz
Bujny Karol
Tue 18:36  Table 5
27   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Dawid Sobiech
Tue 18:34  Table 1
28   
Szymela Grzegorz
Poland
Adam Polak
Tue 19:31  Table 8
29   
Poland
Paweł Padura
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 19:38  Table 2
30   
Poland
Roman Banasik
Muczko Damian
Tue 19:10  Table 5
31   
Poland
Jerzy Regieli
Poland
Piotr Garus
Tue 18:34  Table 2
32   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Paweł Grzanka
Tue 20:22  Table 1

Loser round 1

Race to 5
33   
Poland
Beata Humańska
Poland
Paweł Grzanka
Tue 21:12  Table 1
34   
Walk Over
Poland
Piotr Garus
 
35   
Walk Over
Poland
Roman Banasik
 
36   
Walk Over
Kiribati
Andrzej Holeczek
 
37   
Walk Over
Szymela Grzegorz
 
38   
Walk Over
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
 
39   
Walk Over
Bujny Karol
 
40   
Poland
Krzysztof Paliwoda
R1
Poland
Seweryn Juras
Tue 21:08  Table 3
41   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Karol Froś
Tue 20:26 
42   
Walk Over
Niedzielski Łukasz
 
43   
Walk Over
Poland
Michał Rosół
 
44   
Walk Over
Poland
Dominik Regieli ,,King"
 
45   
Walk Over
Poland
Jakub Kraupe
 
46   
Walk Over
Poland
Adam van der Coghen
 
47   
Walk Over
Poland
Michał Wyszatkiewicz
 
48   
Poland
Rafa Dekste
Poland
Iwan Maciek
Tue 20:55  Table 6

Winner round 2

Race to 5
49   
Poland
Piotr Hołociński
Poland
Jakub Mermel
Tue 20:57  Table 10
50   
Poland
Piotr Twerdyk
Łącka Iza
Tue 19:56  Table 10
51   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Paweł BallOn
Tue 20:37  Table 2
52   
Górecki Łukasz
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 21:02  Table 8
53   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Mariusz Chmielarz
Tue 21:08  Table 4
54   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Adam Polak
Tue 20:11  Table 8
55   
Poland
Paweł Padura
Muczko Damian
Tue 20:50  Table 5
56   
Poland
Jerzy Regieli
Brazil
Filip Kraupe
Tue 21:24  Table 6

Loser round 2

Race to 5
57   
Poland
Paweł Grzanka
Poland
Piotr Garus
Tue 22:08  Table 1
58   
Poland
Roman Banasik
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 21:17  Table 2
59   
Szymela Grzegorz
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 20:12  Table 4
60   
Bujny Karol
Poland
Krzysztof Paliwoda
Tue 22:30  Table 10
61   
Poland
Kacper Kubica
Niedzielski Łukasz
Tue 21:42  Table 3
62   
Poland
Michał Rosół
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Tue 22:20  Table 5
63   
Poland
Jakub Kraupe
Poland
Adam van der Coghen
Tue 20:01  Table 5
64   
Poland
Michał Wyszatkiewicz
Poland
Rafa Dekste
Tue 21:32 

Loser round 3

Race to 5
65   
Poland
Piotr Garus
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 23:00  Table 1
66   
Poland
Roman Banasik
Poland
Paweł BallOn
Tue 22:39  Table 8
67   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Łącka Iza
Tue 21:51  Table 4
68   
Poland
Krzysztof Paliwoda
Poland
Jakub Mermel
Tue 22:54  Table 4
69   
Niedzielski Łukasz
Brazil
Filip Kraupe
Tue 22:31  Table 3
70   
Poland
Michał Rosół
Poland
Paweł Padura
Tue 22:56  Table 5
71   
Poland
Jakub Kraupe
Poland
Dawid Sobiech
R1
Tue 21:51  Table 6
72   
Poland
Rafa Dekste
Poland
Mariusz Krawiec
Tue 22:39  Table 2

Winners qualification

Race to 5
73   
Poland
Piotr Hołociński
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 22:34  Table 6
74   
Poland
Marcin Kielan
Górecki Łukasz
Tue 21:52  Table 8
75   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Adam Polak
Tue 21:52  Table 10
76   
Muczko Damian
Poland
Jerzy Regieli
Tue 21:55  Table 5

Loser round 4

Race to 5
77   
Poland
Piotr Garus
Poland
Roman Banasik
Tue 23:41  Table 1
78   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Krzysztof Paliwoda
R1
Tue 23:24  Table 4
79   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Michał Rosół
Tue 23:44  Table 3
80   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Rafa Dekste
Tue 23:19  Table 2

Losers qualification

Race to 5
81   
Poland
Roman Banasik
Poland
Adam Polak
Wed 00:31 
82   
Poland
Krzysztof Paliwoda
Muczko Damian
Wed 00:18  Table 4
83   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Piotr Twerdyk
Wed 00:30  Table 1
84   
Poland
Dawid Sobiech
Górecki Łukasz
Wed 00:15  Table 2

Quarter final

Race to 5
85   
Poland
Piotr Hołociński
Poland
Krzysztof Paliwoda
Wed 00:51  Table 4
86   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Roman Banasik
Wed 00:32  Table 3
87   
Poland
Mariusz Chmielarz
Brazil
Filip Kraupe
Wed 01:41  Table 2
88   
Poland
Jerzy Regieli
Poland
Dawid Sobiech
Wed 00:55  Table 2

Semi final

Race to 5
89   
Poland
Krzysztof Paliwoda
Poland
Marcin Kielan
Wed 01:50  Table 4
90   
Poland
Mariusz Chmielarz
Poland
Dawid Sobiech
Wed 02:30  Table 4

Final

Race to 5
91   
Poland
Marcin Kielan
Poland
Dawid Sobiech
Wed 02:55  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment