Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

November 24 - November 25, 2020

Dekada Cup 9

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 JERZY REGIELI
6 (6/0) 32 (26/6)
81%
20
2 Piotr Twerdyk
6 (5/1) 44 (27/17)
61%
17
3 Filip Kraupe
5 (4/1) 22 (15/7)
68%
15
3 Osoroo Enkhbayar
5 (4/1) 33 (20/13)
61%
15
5 Piotr Garus
6 (4/2) 30 (17/13)
57%
13
5 Dawid Sobiech
5 (3/2) 32 (16/16)
50%
13
5 Jarosław Kanclerz " Snooky"
5 (3/2) 23 (14/9)
61%
13
5 Artur Szarawara
6 (4/2) 36 (18/18)
50%
13
9 Rafal Stepnik
Dekada Klub
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
11
Show more
9 Mariusz Krawiec
5 (3/2) 19 (8/11)
42%
11
9 Izabela Łącka
5 (3/2) 22 (11/11)
50%
11
9 Jakub Kraupe
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
11
13 Rakowski Michał
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
10
13 Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Dekada Klub
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
10
13 Adam van der Coghen
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
10
13 Dawid Ples
4 (2/2) 16 (6/10)
38%
10
17 Andrzej Holeczek
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
9
17 Karol Froś
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
9
17 Łukasz Niedzielski
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
9
17 Grzegorz Kowalczyk
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
9
17 Arkadiusz Nicewicz
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
9
17 Łukasz Górecki
3 (1/2) 19 (10/9)
53%
9
17 Konrad Klinowski
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
9
17 Maciej Bandyk
3 (1/2) 19 (6/13)
32%
9
25 Łukasz Buras
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
8
25 Sebastian Miśniakiewicz
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
8
25 Artur Bronikowski
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
8
25 Marek Żołądkowski
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
8
25 Kacper Kubica
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
8
25 Karol Bujny
2 (0/2) 5 (1/4)
20%
8
25 DOMINIK REGIELI "KING"
2 (0/2) 16 (7/9)
44%
8
25 Maciej Nowakowski
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
8
Entry deadline Nov 24, 2020, 6:00 PM (local time)
Starts Nov 24, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Dekada Klub ranking
Organizer Dekada Klub
Contact JERZY REGIELI (regieli@o2.pl, 502755574)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Poland
Artur Szarawara
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 19:02  Table 2
2   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Karol Bujny
Tue 18:03 
3   
Poland
Łukasz Niedzielski
Egypt
Krzysztof Paliwoda
Tue 18:31  Table 7
4   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Dawid Sobiech
Tue 18:03  Table 1
5   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Piotr Garus
Tue 18:25  Table 6
6   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Maciej Nowakowski
Tue 18:35  Table 8
7   
Poland
Jakub Kraupe
Poland
Rakowski Michał
Tue 19:02  Table 4
8   
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Poland
Maciej Bandyk
Tue 18:04  Table 2
9   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Dawid Ples
Tue 18:04  Table 3
10   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 18:17 
11   
Poland
Artur Bronikowski
Brazil
Filip Kraupe
Tue 18:17 
12   
Poland
Konrad Klinowski
Poland
Karol Froś
Tue 18:05 
13   
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Poland
Adam van der Coghen
Tue 18:52  Table 3
14   
Aland Islands
Rafal Stepnik
Poland
Łukasz Buras
Tue 18:09  Table 4
15   
Poland
Marek Żołądkowski
Poland
Łukasz Górecki
Tue 18:17  Table 5
16   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 18:48  Table 1

Winner round 1

Race to 5
17   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
JERZY REGIELI
R1
Tue 20:04  Table 2
18   
Egypt
Krzysztof Paliwoda
Poland
Dawid Sobiech
Tue 19:12  Table 5
19   
Poland
Piotr Garus
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 19:18  Table 6
20   
Poland
Jakub Kraupe
Poland
Maciej Bandyk
Tue 20:01  Table 4
21   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 18:50 
22   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Konrad Klinowski
Tue 19:27 
23   
Poland
Adam van der Coghen
Aland Islands
Rafal Stepnik
Tue 19:21  Table 3
24   
Poland
Łukasz Górecki
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 19:28  Table 1

Loser round 1

Race to 5
25   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Karol Bujny
Tue 20:14  Table 1
26   
Poland
Łukasz Niedzielski
Poland
Kacper Kubica
Tue 19:12  Table 7
27   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Maciej Nowakowski
Tue 19:21  Table 8
28   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Tue 20:01  Table 3
29   
Poland
Dawid Ples
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Tue 18:49 
30   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Karol Froś
Tue 18:49 
31   
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Poland
Łukasz Buras
Tue 19:28  Table 7
32   
Poland
Marek Żołądkowski
Poland
Izabela Łącka
Tue 19:53  Table 6

Loser round 2

Race to 5
33   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Łukasz Górecki
Tue 20:52  Table 6
34   
Poland
Łukasz Niedzielski
Poland
Adam van der Coghen
Tue 20:33  Table 7
35   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Konrad Klinowski
Tue 20:14 
36   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 20:43 
37   
Poland
Dawid Ples
Poland
Maciej Bandyk
Tue 20:34  Table 4
38   
Poland
Karol Froś
Poland
Piotr Garus
Tue 19:53 
39   
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Egypt
Krzysztof Paliwoda
Tue 20:15  Table 7
40   
Poland
Izabela Łącka
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 20:44  Table 3

Winners qualification

Race to 5
41   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Dawid Sobiech
Tue 20:22  Table 2
42   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Jakub Kraupe
Tue 20:37  Table 6
43   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Brazil
Filip Kraupe
Tue 20:08  Table 5
44   
Aland Islands
Rafal Stepnik
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 20:15  Table 8

Loser round 3

Race to 5
45   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Adam van der Coghen
Tue 21:31  Table 6
46   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Rakowski Michał
Tue 20:45  Table 2
47   
Poland
Dawid Ples
Poland
Piotr Garus
Tue 21:21  Table 4
48   
Egypt
Krzysztof Paliwoda
Poland
Izabela Łącka
Tue 21:19  Table 3

Losers qualification

Race to 5
49   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Jakub Kraupe
Tue 22:07  Table 6
50   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Dawid Sobiech
Tue 21:40  Table 2
51   
Poland
Piotr Garus
Aland Islands
Rafal Stepnik
Tue 21:53  Table 8
52   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 21:48  Table 3

Quarter final

Race to 5
53   
Poland
JERZY REGIELI
R1
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 22:18  Table 3
54   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Dawid Sobiech
Tue 22:07  Table 2
55   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Piotr Garus
Tue 22:21  Table 7
56   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Artur Szarawara
Tue 22:48  Table 6

Semi final

Race to 5
57   
Poland
JERZY REGIELI
R1
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 23:08  Table 2
58   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 23:32  Table 6

Final

Race to 5
59   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Piotr Twerdyk
Wed 00:17 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment