Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 6 - October 7, 2020

Dekada Cup 2

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Piotr Twerdyk
6 (6/0) 39 (27/12)
69%
20
2 Adam van der Coghen
5 (4/1) 35 (22/13)
63%
17
3 Izabela Łącka
6 (4/2) 41 (23/18)
56%
15
3 Grzegorz Kowalczyk
5 (4/1) 36 (22/14)
61%
15
5 Bacławski Marek
3 (2/1) 18 (13/5)
72%
13
5 Tom Tom
5 (3/2) 27 (14/13)
52%
13
5 Andrzej Holeczek
6 (4/2) 26 (14/12)
54%
13
5 Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Dekada Klub
5 (3/2) 26 (14/12)
54%
13
9 Rakowski Michał
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
11
Show more
9 DOMINIK REGIELI "KING"
4 (2/2) 15 (6/9)
40%
11
9 Karol Froś
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
11
9 Artur Szarawara
4 (2/2) 16 (9/7)
56%
11
13 JERZY REGIELI
3 (1/2) -1 (-1/0)
0%
10
13 Roman Banasik
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
10
13 Mariusz Krawiec
3 (1/2) 9 (2/7)
22%
10
13 Grzegorz Szymela
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
10
17 Dawid Sobiech
2 (0/2) -2 (-2/0)
0%
9
17 Łukasz Buras
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
9
17 Sebastian Miśniakiewicz
3 (1/2) 8 (2/6)
25%
9
17 Artur Bronikowski
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
9
17 Jarosław Kanclerz " Snooky"
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
9
17 Marek Żołądkowski
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
9
17 Kacper Kubica
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
9
17 Artur Królczyk
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
9
Entry deadline Oct 6, 2020, 6:00 PM (local time)
Starts Oct 6, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Dekada Klub ranking
Organizer Dekada Klub
Contact JERZY REGIELI (regieli@o2.pl, 502755574)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Poland
Mariusz Krawiec
Walk Over
 
2   
Poland
Rakowski Michał
Egypt
Krzysztof Paliwoda
Tue 18:39  Table 3
3   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Artur Bronikowski
Wed 22:29 
4   
Walk Over
Poland
Adam van der Coghen
 
5   
Poland
Artur Królczyk
Walk Over
 
6   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 18:53  Table 5
7   
Poland
Karol Froś
Poland
Łukasz Buras
Tue 19:09  Table 8
8   
Walk Over
Poland
Roman Banasik
 
9   
Poland
Grzegorz Szymela
Walk Over
 
10   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Kacper Kubica
Tue 18:13  Table 2
11   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 18:49  Table 2
12   
Walk Over
Tom Tom
 
13   
Poland
Jerzy Regieli
Walk Over
 
14   
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Poland
Marek Żołądkowski
Tue 18:13  Table 1
15   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Poland
Dawid Sobiech
Tue 18:36 
16   
Walk Over
Poland
Bacławski Marek
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Rakowski Michał
Tue 19:45  Table 3
18   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Adam van der Coghen
Tue 18:54  Table 6
19   
Poland
Artur Królczyk
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 19:34  Table 5
20   
Poland
Karol Froś
Poland
Roman Banasik
Tue 20:17  Table 6
21   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Artur Szarawara
Tue 19:05  Table 7
22   
Poland
Piotr Twerdyk
Tom Tom
Tue 19:27  Table 2
23   
Poland
Jerzy Regieli
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Tue 19:23 
24   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Poland
Bacławski Marek
Tue 18:40  Table 4

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Egypt
Krzysztof Paliwoda
 
26   
Poland
Artur Bronikowski
Walk Over
 
27   
Walk Over
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
 
28   
Poland
Łukasz Buras
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Kacper Kubica
 
30   
Poland
Izabela Łącka
Walk Over
 
31   
Walk Over
Poland
Marek Żołądkowski
 
32   
Poland
Dawid Sobiech
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Egypt
Krzysztof Paliwoda
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Tue 19:48  Table 4
34   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
JERZY REGIELI
 
35   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tom Tom
Tue 20:00  Table 7
36   
Poland
Łukasz Buras
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 20:18  Table 5
37   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Roman Banasik
Tue 21:20  Table 3
38   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Artur Królczyk
Tue 20:35  Table 3
39   
Poland
Marek Żołądkowski
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 20:00  Table 1
40   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Mariusz Krawiec
Tue 20:29 

Winners qualification

Race to 5
41   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Adam van der Coghen
Tue 20:38  Table 7
42   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Poland
Karol Froś
Tue 21:20  Table 6
43   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 20:01  Table 2
44   
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Poland
Bacławski Marek
Tue 19:24  Table 1

Loser round 3

Race to 5
45   
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Poland
JERZY REGIELI
Tue 20:40 
46   
Tom Tom
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 20:59  Table 2
47   
Poland
Roman Banasik
Poland
Izabela Łącka
Tue 22:03  Table 3
48   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Mariusz Krawiec
Tue 20:50  Table 1

Losers qualification

Race to 5
49   
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Poland
Karol Froś
Tue 22:21  Table 6
50   
Tom Tom
Poland
Rakowski Michał
Tue 21:36  Table 2
51   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Dominik Regieli ,,King"
Tue 22:35  Table 1
52   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Artur Szarawara
Tue 21:47 

Quarter final

Race to 5
53   
Poland
Adam van der Coghen
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Tue 23:13  Table 6
54   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tom Tom
Tue 22:23  Table 2
55   
Poland
Piotr Twerdyk
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 21:50  Table 7
56   
Poland
Bacławski Marek
Poland
Izabela Łącka
Tue 23:14  Table 1

Semi final

Race to 5
57   
Poland
Adam van der Coghen
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Wed 00:05  Table 6
58   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Izabela Łącka
Wed 00:07  Table 1

Final

Race to 5
59   
Poland
Adam van der Coghen
Poland
Piotr Twerdyk
Wed 01:21 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment