Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 19 - January 20, 2021

Dekada Cup 17

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Piotr Twerdyk
6 (6/0) 47 (30/17)
64%
20
2 Izabela Łącka
7 (6/1) 46 (27/19)
59%
17
3 JERZY REGIELI
5 (4/1) 34 (24/10)
71%
15
3 Filip Kraupe
5 (4/1) 25 (16/9)
64%
15
5 Andrzej Holeczek
5 (3/2) 27 (14/13)
52%
13
5 Artur Bronikowski
5 (3/2) 25 (13/12)
52%
13
5 Michał Malicki
5 (3/2) 27 (16/11)
59%
13
5 Grzegorz Szymela
4 (3/1) 24 (14/10)
58%
13
9 Karol Bujny
4 (2/2) 16 (5/11)
31%
11
Show more
9 Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Dekada Klub
3 (2/1) 22 (12/10)
55%
11
9 Agnieszka Bronikowska
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
11
9 Adam van der Coghen
5 (3/2) 23 (11/12)
48%
11
9 Maciej Nowakowski
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
11
9 Łukasz Górecki
3 (2/1) 6 (5/1)
83%
11
9 Mateusz Tomiczek
3 (2/1) 16 (10/6)
63%
11
9 Wojciech Głąb
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
11
17 Łukasz Buras
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
9
17 Mariusz Krawiec
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
9
17 Marek Żołądkowski
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
9
17 Norbert Wojaczek
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
9
17 Beata Humańska
3 (1/2) 10 (2/8)
20%
9
17 DOMINIK REGIELI "KING"
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
9
17 Daria Grabska
3 (1/2) 10 (2/8)
20%
9
17 Konrad Klinowski
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
9
25 Piotr Garus
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
8
25 Rakowski Michał
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
8
25 Sebastian Miśniakiewicz
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
8
25 Jarosław Kanclerz " Snooky"
2 (0/2) 13 (4/9)
31%
8
25 Kacper Kubica
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
8
25 Karol Froś
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
8
25 Grzegorz Kowalczyk
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
8
25 Arkadiusz Nicewicz
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
8
33 Rafal Stepnik
Dekada Klub
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
7
33 Dawid Sobiech
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
7
33 Artur Szarawara
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
7
Entry deadline Jan 19, 2021, 6:00 PM (local time)
Starts Jan 19, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (35 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Dekada Klub ranking
Organizer Dekada Klub
Contact JERZY REGIELI (regieli@o2.pl, 502755574)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Walk Over
 
2   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Izabela Łącka
Tue 19:07 
3   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Michał Malicki
 
5   
Poland
Łukasz Górecki
Walk Over
 
6   
Walk Over
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
 
7   
Poland
Dominik (King of dart) Regieli
Walk Over
 
8   
Walk Over
Russia
Daria Grabska
 
9   
Japan
Mateusz Tomiczek
Walk Over
 
10   
Walk Over
Poland
Beata Humańska
 
11   
Poland
Mariusz Krawiec
Walk Over
 
12   
Walk Over
Poland
Karol Froś
 
13   
Poland
Norbert Wojaczek
Walk Over
 
14   
Walk Over
Brazil
Filip Kraupe
 
15   
Aland Islands
Rafal Stepnik
Walk Over
 
16   
Walk Over
Poland
Konrad Klinowski
 
17   
Poland
Marek Żołądkowski
Walk Over
 
18   
Poland
Łukasz Buras
Poland
Piotr Garus
Tue 19:07 
19   
Poland
Kacper Kubica
Walk Over
 
20   
Walk Over
Poland
Piotr Twerdyk
 
21   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Walk Over
 
22   
Walk Over
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
 
23   
Poland
Maciej Nowakowski
Walk Over
 
24   
Walk Over
Egypt
Krzysztof (The Snooker Man) Paliwoda
 
25   
Poland
Rakowski Michał
Walk Over
 
26   
Walk Over
Poland
Karol Bujny
 
27   
Poland
Artur Bronikowski
Walk Over
 
28   
Walk Over
Poland
JERZY REGIELI
 
29   
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Walk Over
 
30   
Walk Over
Poland
Grzegorz Szymela
 
31   
Poland
Wojciech Głąb
Poland
Dawid Sobiech
Tue 18:02 
32   
Walk Over
Poland
Adam van der Coghen
 

Winner round 1

Race to 5
33   
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Poland
Izabela Łącka
Tue 19:07  Table 4
34   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Michał Malicki
Tue 19:21  Table 3
35   
Poland
Łukasz Górecki
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Tue 18:02 
36   
Poland
Dominik (King of dart) Regieli
R1
Russia
Daria Grabska
Tue 18:03  Table 1
37   
Japan
Mateusz Tomiczek
Poland
Beata Humańska
Tue 18:56  Table 7
38   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Karol Froś
Tue 19:07 
39   
Poland
Norbert Wojaczek
Brazil
Filip Kraupe
Tue 18:53  Table 2
40   
Aland Islands
Rafal Stepnik
Poland
Konrad Klinowski
Tue 19:08 
41   
Poland
Marek Żołądkowski
Poland
Łukasz Buras
Tue 19:08  Table 5
42   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 18:54  Table 3
43   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 18:07  Table 5
44   
Poland
Maciej Nowakowski
Egypt
Krzysztof (The Snooker Man) Paliwoda
Tue 18:07  Table 4
45   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Karol Bujny
Tue 18:03 
46   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
JERZY REGIELI
Tue 18:26  Table 1
47   
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 18:04  Table 2
48   
Poland
Wojciech Głąb
Poland
Adam van der Coghen
Tue 18:06  Table 3

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Poland
Artur Szarawara
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Walk Over
Walk Over
 
57   
Walk Over
Poland
Piotr Garus
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Poland
Dawid Sobiech
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Adam van der Coghen
Tue 19:08 
66   
Walk Over
Poland
Arkadiusz Nicewicz
 
67   
Walk Over
Poland
Artur Bronikowski
 
68   
Walk Over
Poland
Rakowski Michał
 
69   
Walk Over
Poland
Maciej Nowakowski
 
70   
Walk Over
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
 
71   
Walk Over
Poland
Kacper Kubica
 
72   
Walk Over
Poland
Łukasz Buras
 
73   
Poland
Piotr Garus
Aland Islands
Rafal Stepnik
 
74   
Walk Over
Poland
Norbert Wojaczek
 
75   
Walk Over
Poland
Karol Froś
 
76   
Walk Over
Poland
Beata Humańska
 
77   
Walk Over
Russia
Daria Grabska
 
78   
Walk Over
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
 
79   
Walk Over
Kiribati
Andrzej Holeczek
 
80   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 19:59 

Winners qualification

Race to 5
81   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Michał Malicki
Tue 20:04  Table 3
82   
Poland
Łukasz Górecki
Poland
Dominik (King of dart) Regieli
Tue 19:06  Table 1
83   
Japan
Mateusz Tomiczek
Poland
Mariusz Krawiec
Tue 19:38  Table 7
84   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Konrad Klinowski
Tue 19:35 
85   
Poland
Marek Żołądkowski
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 20:26  Table 5
86   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Egypt
Krzysztof (The Snooker Man) Paliwoda
R1
Tue 19:09  Table 8
87   
Poland
Karol Bujny
Poland
JERZY REGIELI
  Table 8
88   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Wojciech Głąb
Tue 18:42  Table 6

Loser round 3

Race to 5
89   
Poland
Adam van der Coghen
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Tue 19:36  Table 6
90   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Rakowski Michał
Tue 19:06 
91   
Poland
Maciej Nowakowski
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 19:32  Table 2
92   
Poland
Kacper Kubica
Poland
Łukasz Buras
Tue 20:26  Table 6
93   
Poland
Piotr Garus
Poland
Norbert Wojaczek
Tue 19:37 
94   
Poland
Karol Froś
Poland
Beata Humańska
Tue 19:39 
95   
Russia
Daria Grabska
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Tue 18:27 
96   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 20:07  Table 2

Losers qualification

Race to 5
97   
Poland
Adam van der Coghen
Poland
Konrad Klinowski
Tue 20:23 
98   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Mariusz Krawiec
Tue 20:52  Table 4
99   
Poland
Maciej Nowakowski
Poland
Dominik (King of dart) Regieli
Tue 20:24  Table 1
100   
Poland
Łukasz Buras
Poland
Michał Malicki
Tue 21:13  Table 6
101   
Poland
Norbert Wojaczek
Poland
Wojciech Głąb
Tue 19:39  Table 1
102   
Poland
Beata Humańska
Poland
Karol Bujny
Tue 20:29  Table 8
103   
Russia
Daria Grabska
Poland
Agnieszka Bronikowska
Tue 19:59  Table 4
104   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Marek Żołądkowski
Tue 21:21  Table 2

Last sixteen

Race to 5
105   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Adam van der Coghen
Tue 20:42  Table 3
106   
Poland
Łukasz Górecki
Poland
Artur Bronikowski
Tue 21:44  Table 3
107   
Japan
Mateusz Tomiczek
Poland
Michał Malicki
Tue 21:50  Table 7
108   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Karol Bujny
Tue 21:03  Table 8
109   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Wojciech Głąb
Tue 21:27  Table 1
110   
Egypt
Krzysztof (The Snooker Man) Paliwoda
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 22:07  Table 4
111   
Poland
JERZY REGIELI
R1
Poland
Agnieszka Bronikowska
Tue 21:03  Table 1
112   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Maciej Nowakowski
Tue 21:02  Table 7

Quarter final

Race to 5
113   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Artur Bronikowski
Tue 21:48  Table 3
114   
Poland
Michał Malicki
Brazil
Filip Kraupe
Tue 22:47  Table 7
115   
Poland
Piotr Twerdyk
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 23:02  Table 1
116   
Poland
JERZY REGIELI
R1
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 21:50  Table 6

Semi final

Race to 5
117   
Poland
Izabela Łącka
Brazil
Filip Kraupe
Tue 23:37  Table 6
118   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
JERZY REGIELI
R1
Tue 23:43  Table 1

Final

Race to 5
119   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Piotr Twerdyk
Wed 00:22  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment