Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 22 - December 23, 2020

Dekada Cup 13

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Piotr Twerdyk
9 (8/1) 48 (31/17)
65%
20
2 Paweł Błachowski
7 (5/2) 44 (25/19)
57%
17
3 JERZY REGIELI
6 (4/2) 35 (20/15)
57%
15
3 Filip Kołtowski
6 (5/1) 28 (18/10)
64%
15
5 Andrzej Holeczek
5 (3/2) 31 (18/13)
58%
13
5 Sambor Stachowiak
4 (3/1) 28 (18/10)
64%
13
5 Grzegorz Gawron
4 (3/1) 16 (10/6)
63%
13
5 Osoroo Enkhbayar
4 (3/1) 28 (19/9)
68%
13
9 Piotr Garus
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
11
Show more
9 Filip Kraupe
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
11
9 Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Dekada Klub
4 (2/2) 23 (11/12)
48%
11
9 DOMINIK REGIELI "KING"
4 (3/1) 30 (15/15)
50%
11
9 Karol Froś
4 (2/2) -2 (-1/-1)
0%
11
9 Wojciech Głąb
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
11
9 Artur Szarawara
3 (2/1) 9 (6/3)
67%
11
9 Tomasz Jedlecki
3 (2/1) 12 (7/5)
58%
11
17 Mariusz Krawiec
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
9
17 Artur Bronikowski
3 (1/2) -1 (-1/0)
0%
9
17 Jakub Kraupe
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
9
17 Adam van der Coghen
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
9
17 Maciej Nowakowski
4 (2/2) 15 (6/9)
40%
9
17 Łukasz Górecki
5 (3/2) 14 (5/9)
36%
9
17 Maciej Bandyk
4 (2/2) 12 (5/7)
42%
9
17 Dawid Ples
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
9
25 Rafa Dekste
Dekada Klub
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
8
25 Dawid Sobiech
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
8
25 Agnieszka Bronikowska
2 (0/2) 0 (-1/1)
0%
8
25 Jarosław Kanclerz " Snooky"
4 (2/2) 25 (11/14)
44%
8
25 Izabela Łącka
2 (0/2) 0 (-1/1)
0%
8
25 Kacper Kubica
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
8
25 Karol Bujny
2 (0/2) 4 (0/4)
0%
8
25 Arkadiusz Nicewicz
3 (1/2) 9 (3/6)
33%
8
33 Rakowski Michał
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
7
33 Sebastian Miśniakiewicz
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
7
33 Łukasz Królikowski
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
7
33 Marek Żołądkowski
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
7
33 Grzegorz Kowalczyk
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
7
33 Konrad Klinowski
2 (0/2) -2 (-2/0)
0%
7
Entry deadline Dec 22, 2020, 6:00 PM (local time)
Starts Dec 22, 2020, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (38 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Dekada Klub ranking
Organizer Dekada Klub
Contact JERZY REGIELI (regieli@o2.pl, 502755574)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Poland
Konrad Klinowski
Walk Over
 
2   
Poland
Rafa Dekste
Norway
Filip Kołtowski
Tue 18:37  Table 7
3   
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Adam van der Coghen
 
5   
Poland
Wojciech Głąb
Walk Over
 
6   
Walk Over
Poland
Kacper Kubica
 
7   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Walk Over
 
8   
Walk Over
Poland
Piotr Garus
 
9   
Poland
Artur Szarawara
Walk Over
 
10   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Łukasz Górecki
Thu 15:46 
11   
Poland
Izabela Łącka
Walk Over
 
12   
Walk Over
Poland
Karol Froś
 
13   
Poland
Paweł Błachowski
Walk Over
 
14   
Walk Over
Poland
JERZY REGIELI
 
15   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Marek Żołądkowski
Tue 18:01  Table 1
16   
Walk Over
Poland
Sambor Stachowiak
 
17   
Poland
Mariusz Krawiec
Walk Over
 
18   
Poland
Łukasz Królikowski
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 18:46  Table 8
19   
Poland
Dawid Sobiech
Walk Over
 
20   
Walk Over
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
 
21   
Poland
Karol Bujny
Walk Over
 
22   
Walk Over
Poland
Tomasz Jedlecki
 
23   
Poland
Maciej Nowakowski
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Thu 15:48 
24   
Walk Over
Poland
Maciej Bandyk
 
25   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Walk Over
 
26   
Walk Over
Brazil
Filip Kraupe
 
27   
Canada
Grzegorz Gawron
Walk Over
 
28   
Walk Over
Poland
Artur Bronikowski
 
29   
Poland
Dawid Ples
Walk Over
 
30   
Walk Over
Poland
Jakub Kraupe
 
31   
Poland
Dominik Regieli
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Tue 18:01  Table 2
32   
Walk Over
Poland
Grzegorz Kowalczyk
 

Winner round 1

Race to 5
33   
Poland
Konrad Klinowski
Norway
Filip Kołtowski
Tue 19:16 
34   
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Poland
Adam van der Coghen
Tue 18:34  Table 5
35   
Poland
Wojciech Głąb
Poland
Kacper Kubica
Tue 18:02  Table 3
36   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Piotr Garus
Tue 19:16  Table 7
37   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Łukasz Górecki
Tue 19:23  Table 3
38   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Karol Froś
Tue 19:17 
39   
Poland
Paweł Błachowski
Poland
JERZY REGIELI
Tue 18:48  Table 6
40   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Sambor Stachowiak
Tue 19:38  Table 1
41   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 19:23  Table 5
42   
Poland
Dawid Sobiech
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 19:03  Table 1
43   
Poland
Karol Bujny
Poland
Tomasz Jedlecki
Tue 19:38 
44   
Poland
Maciej Nowakowski
Poland
Maciej Bandyk
Tue 18:27  Table 3
45   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Brazil
Filip Kraupe
Tue 18:36 
46   
Canada
Grzegorz Gawron
Poland
Artur Bronikowski
Tue 18:36 
47   
Poland
Dawid Ples
Poland
Jakub Kraupe
Tue 18:16  Table 4
48   
Poland
Dominik Regieli
R1
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 19:34  Table 6

Loser round 1

Race to 5
49   
Walk Over
Poland
Rafa Dekste
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Poland
Rakowski Michał
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Poland
Marek Żołądkowski
Walk Over
 
57   
Walk Over
Poland
Łukasz Królikowski
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
65   
Poland
Rafa Dekste
Poland
Grzegorz Kowalczyk
Tue 20:04  Table 6
66   
Walk Over
Poland
Dawid Ples
 
67   
Walk Over
Poland
Artur Bronikowski
 
68   
Walk Over
Poland
Agnieszka Bronikowska
 
69   
Poland
Rakowski Michał
Poland
Maciej Bandyk
 
70   
Walk Over
Poland
Karol Bujny
 
71   
Walk Over
Poland
Dawid Sobiech
 
72   
Poland
Marek Żołądkowski
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 20:13  Table 5
73   
Poland
Łukasz Królikowski
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 20:07  Table 8
74   
Walk Over
Poland
Paweł Błachowski
 
75   
Walk Over
Poland
Izabela Łącka
 
76   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Poland
Łukasz Górecki
 
77   
Walk Over
Kiribati
Andrzej Holeczek
 
78   
Walk Over
Poland
Kacper Kubica
 
79   
Walk Over
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
 
80   
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Poland
Konrad Klinowski
Tue 19:24 

Winners qualification

Race to 5
81   
Norway
Filip Kołtowski
Poland
Adam van der Coghen
Tue 19:23  Table 4
82   
Poland
Wojciech Głąb
R1
Poland
Piotr Garus
Tue 20:16  Table 7
83   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Karol Froś
Tue 20:13 
84   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Sambor Stachowiak
Tue 20:26  Table 6
85   
Poland
Mariusz Krawiec
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 20:13  Table 3
86   
Poland
Tomasz Jedlecki
Poland
Maciej Nowakowski
Tue 19:39  Table 2
87   
Brazil
Filip Kraupe
Canada
Grzegorz Gawron
Tue 18:42  Table 2
88   
Poland
Jakub Kraupe
Poland
Dominik Regieli
Tue 20:04  Table 4

Loser round 3

Race to 5
89   
Poland
Rafa Dekste
Poland
Dawid Ples
Tue 20:41  Table 4
90   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Agnieszka Bronikowska
Tue 19:24 
91   
Poland
Maciej Bandyk
Poland
Karol Bujny
Tue 20:06  Table 1
92   
Poland
Dawid Sobiech
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 21:05 
93   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Paweł Błachowski
Tue 20:38  Table 8
94   
Poland
Izabela Łącka
Poland
Łukasz Górecki
Tue 20:13 
95   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Kacper Kubica
Tue 20:24  Table 2
96   
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Tue 19:24  Table 8

Losers qualification

Race to 5
97   
Poland
Dawid Ples
Poland
JERZY REGIELI
Tue 21:14  Table 2
98   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Karol Froś
Tue 20:42 
99   
Poland
Maciej Bandyk
Poland
Piotr Garus
Tue 21:18  Table 4
100   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Adam van der Coghen
Tue 21:05  Table 5
101   
Poland
Paweł Błachowski
Poland
Jakub Kraupe
Tue 21:08  Table 3
102   
Poland
Łukasz Górecki
Brazil
Filip Kraupe
Tue 20:59  Table 1
103   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
Maciej Nowakowski
Tue 20:50  Table 2
104   
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Poland
Mariusz Krawiec
Tue 21:10  Table 6

Last sixteen

Race to 5
105   
Norway
Filip Kołtowski
Brazil
Filip Kraupe
Tue 21:41  Table 1
106   
Poland
Wojciech Głąb
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 21:18  Table 7
107   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 21:50 
108   
Poland
Sambor Stachowiak
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Tue 21:59  Table 4
109   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Piotr Garus
Tue 21:59  Table 5
110   
Poland
Tomasz Jedlecki
Poland
JERZY REGIELI
Tue 21:45  Table 3
111   
Canada
Grzegorz Gawron
Poland
Karol Froś
Tue 20:43 
112   
Poland
Dominik Regieli
Poland
Paweł Błachowski
R2
Tue 21:40  Table 2

Quarter final

Race to 5
113   
Norway
Filip Kołtowski
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 22:21  Table 3
114   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Sambor Stachowiak
Tue 22:46  Table 4
115   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
JERZY REGIELI
Tue 22:36  Table 6
116   
Canada
Grzegorz Gawron
Poland
Paweł Błachowski
Tue 22:14  Table 1

Semi final

Race to 5
117   
Norway
Filip Kołtowski
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 23:43  Table 6
118   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Paweł Błachowski
Wed 00:34 

Final

Race to 5
119   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Paweł Błachowski
Wed 00:45  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment