Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 15 - December 16, 2020

Dekada Cup 12

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Piotr Twerdyk
8 (7/1) 46 (31/15)
67%
20
2 JERZY REGIELI
6 (5/1) 47 (29/18)
62%
17
3 Mateusz Solo
7 (5/2) 38 (21/17)
55%
15
3 Krzysztof (The Snooker Junior) Paliwoda
Dekada Klub
5 (4/1) 31 (17/14)
55%
15
5 Filip Kraupe
4 (3/1) 25 (15/10)
60%
13
5 Osoroo Enkhbayar
5 (3/2) 34 (21/13)
62%
13
5 Grzegorz Szymela
5 (3/2) 35 (21/14)
60%
13
5 DOMINIK REGIELI "KING"
4 (3/1) 17 (8/9)
47%
13
9 Rafal Stepnik
Dekada Klub
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
11
Show more
9 Adam van der Coghen
5 (3/2) 27 (14/13)
52%
11
9 Wojciech Głąb
5 (3/2) 26 (14/12)
54%
11
9 Artur Szarawara
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
11
13 Andrzej Holeczek
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
10
13 Karol Bujny
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
10
13 Maciej Nowakowski
4 (2/2) 13 (5/8)
38%
10
13 Maciej Bandyk
4 (2/2) 12 (5/7)
42%
10
17 Piotr Garus
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
9
17 Mariusz Krawiec
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
9
17 Agnieszka Bronikowska
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
9
17 Artur Bronikowski
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
9
17 Jarosław Kanclerz " Snooky"
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
9
17 Izabela Łącka
3 (1/2) 3 (1/2)
33%
9
17 Łukasz Niedzielski
3 (1/2) 12 (3/9)
25%
9
17 Arkadiusz Nicewicz
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
9
25 Rakowski Michał
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
8
25 Dawid Sobiech
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
8
25 Sebastian Miśniakiewicz
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
8
25 Kacper Kubica
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
8
25 Jakub Kraupe
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
8
25 Karol Froś
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
8
25 Grzegorz Kowalczyk
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
8
25 Konrad Klinowski
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
8
Entry deadline Dec 15, 2020, 6:10 PM (local time)
Starts Dec 15, 2020, 6:10 PM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Dekada Klub ranking
Organizer Dekada Klub
Contact JERZY REGIELI (regieli@o2.pl, 502755574)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Poland
Artur Bronikowski
 
2   
Poland
Jakub Kraupe
Poland
Dominik Regieli
Tue 18:07 
3   
Poland
Piotr Twerdyk
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 18:37  Table 4
4   
Poland
Wojciech Głąb
Poland
Karol Froś
Tue 18:33  Table 3
5   
Aland Islands
Rafal Stepnik
Poland
Adam van der Coghen
Tue 19:16  Table 4
6   
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Poland
Konrad Klinowski
Tue 18:33  Table 2
7   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Poland
Łukasz Niedzielski
 
8   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Izabela Łącka
 
9   
Poland
Mateusz Solo
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 19:05  Table 7
10   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Kacper Kubica
Tue 18:19  Table 6
11   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Karol Bujny
Tue 18:05  Table 1
12   
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Poland
Dawid Sobiech
 
13   
Poland
Mariusz Krawiec
Poland
Piotr Garus
Tue 18:55  Table 6
14   
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Poland
Grzegorz Kowalczyk
 
15   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Maciej Nowakowski
Tue 19:03  Table 5
16   
Poland
Maciej Bandyk
Poland
Rakowski Michał
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Poland
Agnieszka Bronikowska
Poland
Dominik Regieli
 
18   
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Poland
Wojciech Głąb
Tue 19:28  Table 3
19   
Aland Islands
Rafal Stepnik
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Tue 20:18  Table 3
20   
Poland
Łukasz Niedzielski
Brazil
Filip Kraupe
Tue 18:54  Table 1
21   
Kiribati
Andrzej Holeczek
Poland
JERZY REGIELI
Tue 19:56  Table 7
22   
Poland
Grzegorz Szymela
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 19:04  Table 8
23   
Poland
Mariusz Krawiec
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Tue 19:41  Table 6
24   
Poland
Artur Szarawara
Poland
Maciej Bandyk
Tue 20:03  Table 5

Loser round 1

Race to 5
25   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Jakub Kraupe
 
26   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Karol Froś
Tue 19:28  Table 1
27   
Poland
Adam van der Coghen
Poland
Konrad Klinowski
Tue 20:18  Table 4
28   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Poland
Izabela Łącka
Tue 18:40 
29   
Poland
Mateusz Solo
Poland
Kacper Kubica
R1
Tue 19:56  Table 2
30   
Poland
Karol Bujny
Poland
Dawid Sobiech
 
31   
Poland
Piotr Garus
Poland
Grzegorz Kowalczyk
 
32   
Poland
Maciej Nowakowski
Poland
Rakowski Michał
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Poland
Artur Bronikowski
Poland
Maciej Bandyk
 
34   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
Mariusz Krawiec
Tue 20:39  Table 8
35   
Poland
Adam van der Coghen
Poland
Jarosław Kanclerz " Snooky"
Tue 20:45  Table 4
36   
Poland
Izabela Łącka
Kiribati
Andrzej Holeczek
 
37   
Poland
Mateusz Solo
Poland
Łukasz Niedzielski
Tue 20:26  Table 2
38   
Poland
Karol Bujny
Poland
Arkadiusz Nicewicz
Tue 21:18  Table 4
39   
Poland
Piotr Garus
Poland
Wojciech Głąb
  Table 1
40   
Poland
Maciej Nowakowski
Poland
Agnieszka Bronikowska
 

Winners qualification

Race to 5
41   
Poland
Dominik Regieli
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 20:39  Table 6
42   
Aland Islands
Rafal Stepnik
Brazil
Filip Kraupe
Tue 21:17  Table 1
43   
Poland
JERZY REGIELI
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 20:48  Table 7
44   
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Poland
Artur Szarawara
Tue 21:14  Table 5

Loser round 3

Race to 5
45   
Poland
Maciej Bandyk
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 21:19  Table 8
46   
Poland
Adam van der Coghen
Kiribati
Andrzej Holeczek
Tue 21:18  Table 2
47   
Poland
Mateusz Solo
Poland
Karol Bujny
Tue 22:03  Table 1
48   
Poland
Wojciech Głąb
Poland
Maciej Nowakowski
Tue 20:39  Table 1

Losers qualification

Race to 5
49   
Poland
Piotr Twerdyk
Aland Islands
Rafal Stepnik
 
50   
Poland
Adam van der Coghen
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 22:13  Table 2
51   
Poland
Mateusz Solo
Poland
Artur Szarawara
Tue 22:44 
52   
Poland
Wojciech Głąb
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 21:32  Table 7

Quarter final

Race to 5
53   
Poland
Dominik Regieli
Poland
Mateusz Solo
Tue 22:50  Table 1
54   
Brazil
Filip Kraupe
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 21:56  Table 6
55   
Poland
JERZY REGIELI
Mongolia
Osoroo Enkhbayar
Tue 22:30  Table 2
56   
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Poland
Grzegorz Szymela
Tue 22:05  Table 7

Semi final

Race to 5
57   
Poland
Mateusz Solo
Poland
Piotr Twerdyk
Tue 23:26  Table 2
58   
Poland
JERZY REGIELI
Egypt
Krzysztof,, KUTERNOGA,, Paliwoda
Tue 23:15  Table 6

Final

Race to 5
59   
Poland
Piotr Twerdyk
Poland
JERZY REGIELI
Tue 23:57 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment