Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 25, 2020

Club 147 Annual Groups Event

Worldrules

Add players

Please wait...

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Danny Davies
7 (7/0) 29 (21/8)
72%
1 Louis Heathcote
7 (5/2) 25 (19/6)
76%
1 Adam Glover
6 (5/1) 23 (16/7)
70%
1 Wayne Gardener
7 (7/0) 26 (21/5)
81%
1 Steve Mitch
7 (6/1) 23 (19/4)
83%
1 Riley James
7 (5/2) 31 (18/13)
58%
1 Mick Green
7 (6/1) 25 (19/6)
76%
1 Steve Robershaw
6 (5/1) 22 (16/6)
73%
9 Mahomed Aslam Abubakar
7 (5/2) 30 (18/12)
60%
Show more
9 Steve Morris
7 (6/1) 27 (20/7)
74%
9 Ellis Evans
6 (4/2) 20 (13/7)
65%
9 Guy Fraser
6 (4/2) 23 (16/7)
70%
9 Ady Alexander
7 (5/2) 27 (15/12)
56%
9 Toby Vernon
7 (6/1) 27 (19/8)
70%
9 Emmanuel Olanrewaju
7 (4/3) 32 (17/15)
53%
9 Oliver Wildman
7 (5/2) 25 (16/9)
64%
17 Reece Townsend
7 (4/3) 29 (16/13)
55%
17 Vikas Sabharwal
7 (5/2) 27 (17/10)
63%
17 Mark Taylor
7 (4/3) 31 (17/14)
55%
17 Rakesh Patel
7 (4/3) 29 (15/14)
52%
17 Liam Charles
6 (4/2) 25 (13/12)
52%
17 Steve Cook
7 (4/3) 26 (16/10)
62%
17 Graham Mott
6 (3/3) 23 (12/11)
52%
17 Wayne Freeman
7 (5/2) 26 (16/10)
62%
25 Steve O Connor
7 (3/4) 27 (14/13)
52%
25 McKenzie Brown
7 (4/3) 30 (15/15)
50%
25 Jeff Spence
7 (4/3) 26 (15/11)
58%
25 Dale Fessy
6 (3/3) 24 (12/12)
50%
25 Kyle Grey
7 (4/3) 30 (16/14)
53%
25 Lewis Mott
7 (4/3) 32 (17/15)
53%
25 Matthew Newell
7 (5/2) 29 (17/12)
59%
25 Billy Harding
6 (3/3) 27 (13/14)
48%
33 Leigh Mannion
7 (3/4) 29 (13/16)
45%
33 Ross Smith
7 (3/4) 26 (12/14)
46%
33 Glynn Meadows
6 (2/4) 26 (11/15)
42%
33 Scott Taylor
7 (4/3) 24 (13/11)
54%
33 Aki Khan
7 (4/3) 30 (16/14)
53%
33 Chris Bingham
6 (3/3) 25 (12/13)
48%
33 Dips Patel
7 (3/4) 26 (12/14)
46%
33 Jay Karia
7 (3/4) 29 (14/15)
48%
33 Dharmesh Chohan
7 (3/4) 26 (13/13)
50%
42 Lee Gagg
6 (3/3) 22 (11/11)
50%
42 Frankie Gillen
6 (2/4) 25 (10/15)
40%
42 Luke Williams
7 (1/6) 27 (9/18)
33%
42 Vijay Patel
7 (3/4) 26 (12/14)
46%
42 Anita Chapenari
7 (1/6) 25 (7/18)
28%
42 Stiggy Wright
7 (2/5) 28 (12/16)
43%
42 Darren Cato
7 (3/4) 30 (13/17)
43%
49 Ladis Cuprik
7 (3/4) 30 (12/18)
40%
49 Carolyn Bowkett
6 (1/5) 25 (9/16)
36%
49 Shay Kanabar
7 (2/5) 25 (7/18)
28%
49 Graham Allen
7 (1/6) 27 (7/20)
26%
49 Kev Cronin
7 (1/6) 25 (7/18)
28%
49 Dan Whait
7 (3/4) 24 (11/13)
46%
49 Stuart Cole
7 (1/6) 24 (6/18)
25%
56 Teresa Blair
7 (1/6) 25 (6/19)
24%
56 Donna Elliott
6 (0/6) 18 (0/18)
0%
56 Matthew Holmes
7 (1/6) 27 (7/20)
26%
56 Adam Chamberlain
7 (1/6) 25 (7/18)
28%
56 Damian Findley
7 (1/6) 25 (6/19)
24%
56 Shane Elliott
7 (2/5) 28 (12/16)
43%
56 Rickesh Brahmbhatt
7 (1/6) 24 (5/19)
21%
Entry deadline Jan 16, 2020, 12:00 AM (local time)
Starts Jan 25, 2020, 9:30 AM (local time)
Format Round robin (64 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer club 147
Contact Jason Herczeg (Jason1503@hotmail.co.uk)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mick Green 7 6 0 1 19 6 13 0 0 0 0.76 18
2 Mahomed Aslam Abubakar 7 5 0 2 18 12 6 0 0 0 0.6 15
3 Vikas Sabharwal 7 5 0 2 17 10 7 0 0 0 0.63 15
4 Matthew Newell 7 5 0 2 17 12 5 0 0 0 0.586 15
5 Aki Khan 7 4 0 3 16 14 2 0 0 0 0.533 12
6 Luke Williams 7 1 0 6 9 18 -9 2 0 0 0.333 3
7 Kev Cronin 7 1 0 6 7 18 -11 0 0 0 0.28 3
8 Matthew Holmes 7 1 0 6 7 20 -13 0 0 0 0.259 3
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Steve Robershaw 6 5 0 1 16 6 10 0 0 0 0.727 15
2 Ellis Evans 6 4 0 2 13 7 6 0 0 0 0.65 12
3 Liam Charles 6 4 0 2 13 12 1 0 0 0 0.52 12
4 Billy Harding 6 3 0 3 13 14 -1 0 0 0 0.481 9
5 Glynn Meadows 6 2 0 4 11 15 -4 0 0 0 0.423 6
6 Frankie Gillen 6 2 0 4 10 15 -5 0 0 0 0.4 6
7 Carolyn Bowkett 6 1 0 5 9 16 -7 1 0 0 0.36 3
8 Paul Thompson 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Adam Glover 6 5 0 1 16 7 9 0 0 0 0.696 15
2 Guy Fraser 6 4 0 2 16 7 9 0 0 0 0.696 12
3 Graham Mott 6 3 0 3 12 11 1 0 0 0 0.522 9
4 Dale Fessy 6 3 0 3 12 12 0 0 0 0 0.5 9
5 Chris Bingham 6 3 0 3 12 13 -1 0 0 0 0.48 9
6 Lee Gagg 6 3 0 3 11 11 0 0 0 0 0.5 9
7 Owen Phillips 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Donna Elliott 6 0 0 6 0 18 -18 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Steve Mitch 7 6 0 1 19 4 15 0 0 0 0.826 18
2 Toby Vernon 7 6 0 1 19 8 11 0 0 0 0.704 18
3 Wayne Freeman 7 5 0 2 16 10 6 0 0 0 0.615 15
4 Lewis Mott 7 4 0 3 17 15 2 -1 0 0 0.531 12
5 Scott Taylor 7 4 0 3 13 11 2 0 0 0 0.542 12
6 Anita Chapenari 7 1 0 6 7 18 -11 0 0 0 0.28 3
7 Stuart Cole 7 1 0 6 6 18 -12 0 0 0 0.25 3
8 Teresa Blair 7 1 0 6 6 19 -13 0 0 0 0.24 3
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Wayne Gardener 7 7 0 0 21 5 16 0 0 0 0.808 21
2 Oliver Wildman 7 5 0 2 16 9 7 0 0 0 0.64 15
3 Reece Townsend 7 4 0 3 16 13 3 0 0 0 0.552 12
4 Jeff Spence 7 4 0 3 15 11 4 0 0 0 0.577 12
5 Dharmesh Chohan 7 3 0 4 13 13 0 0 0 0 0.5 9
6 Darren Cato 7 3 0 4 13 17 -4 0 0 0 0.433 9
7 Graham Allen 7 1 0 6 7 20 -13 0 0 0 0.259 3
8 Damian Findley 7 1 0 6 6 19 -13 0 0 0 0.24 3
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Riley James 7 5 0 2 18 13 5 0 0 0 0.581 15
2 Emmanuel Olanrewaju 7 4 0 3 17 15 2 0 0 0 0.531 12
3 Steve Cook 7 4 0 3 16 10 6 1 0 0 0.615 12
4 Kyle Grey 7 4 0 3 16 14 2 0 0 0 0.533 12
5 Leigh Mannion 7 3 0 4 13 16 -3 0 0 0 0.448 9
6 Vijay Patel 7 3 0 4 12 14 -2 0 0 0 0.462 9
7 Ladis Cuprik 7 3 0 4 12 18 -6 0 0 0 0.4 9
8 Shane Elliott 7 2 0 5 12 16 -4 0 0 0 0.429 6
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Louis Heathcote 7 5 0 2 19 6 13 0 0 0 0.76 15
2 Ady Alexander 7 5 0 2 15 12 3 0 0 0 0.556 15
3 Rakesh Patel 7 4 0 3 15 14 1 0 0 0 0.517 12
4 McKenzie Brown 7 4 0 3 15 15 0 0 0 0 0.5 12
5 Dips Patel 7 3 0 4 12 14 -2 0 0 0 0.462 9
5 Ross Smith 7 3 0 4 12 14 -2 0 0 0 0.462 9
7 Dan Whait 7 3 0 4 11 13 -2 0 0 0 0.458 9
8 Adam Chamberlain 7 1 0 6 7 18 -11 0 0 0 0.28 3
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Danny Davies 7 7 0 0 21 8 13 1 0 0 0.724 21
2 Steve Morris 7 6 0 1 20 7 13 0 0 0 0.741 18
3 Mark Taylor 7 4 0 3 17 14 3 2 0 0 0.548 12
4 Steve O Connor 7 3 0 4 14 13 1 0 0 0 0.519 9
5 Jay Karia 7 3 0 4 14 15 -1 0 0 0 0.483 9
6 Stiggy Wright 7 2 0 5 12 16 -4 0 0 0 0.429 6
7 Shay Kanabar 7 2 0 5 7 18 -11 0 0 0 0.28 6
8 Rickesh Brahmbhatt 7 1 0 6 5 19 -14 0 0 0 0.208 3

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
England
Matthew Holmes
England
Luke Williams
Sat 10:02 
2-A   
United Kingdom
Mahomed Aslam Abubakar
England
Mick Green
Sat 10:03 
3-A   
England
Kev Cronin
England
Matthew Newell
Sat 10:34 
4-A   
England
Aki Khan
India
Vikas Sabharwal
Sat 10:35 
5-B   
United Kingdom
Glynn Meadows
England
Carolyn Bowkett
Sat 10:04 
6-B   
England
Paul Thompson
England
Steve Robershaw
Sat 10:04 
7-B   
England
Ellis Evans
United Kingdom
Frankie Gillen
Sat 11:02 
8-B   
England
Billy Harding
England
Liam Charles
Sat 10:05 
9-C   
England
Donna Elliott
England
Chris Bingham
Sat 10:04 
10-C   
England
Guy Fraser
Wales
Lee Gagg
Sat 10:04 
11-C   
England
Dale Fessy
England
Owen Phillips
Sat 10:37 
12-C   
England
Adam Glover
England
Graham Mott
Sat 10:41 
13-D   
England
Anita Chapenari
England
Wayne Freeman
Sat 10:05 
14-D   
England
Stuart Cole
England
Lewis Mott
Sat 10:05 
15-D   
United Kingdom
Teresa Blair
England
Toby Vernon
Sat 10:41 
16-D   
England
Steve Mitch
United Kingdom
Scott Taylor
Sat 10:42 
17-E   
England
Darren Cato
England
Oliver Wildman
Sat 10:06 
18-E   
England
Dharmesh Chohan
England
Wayne Gardener
Sat 10:06 
19-E   
England
Damian Findley
United Kingdom
Reece Townsend
Sat 10:44 
20-E   
England
Jeff Spence
England
Graham Allen
Sat 10:48 
21-F   
England
Riley James
England
Kyle Grey
Sat 10:06 
22-F   
England
Ladis Cuprik
England
Steve Cook
R1
Sat 10:06 
23-F   
England
Shane Elliott
England
Emmanuel Olanrewaju
Sat 10:50 
24-F   
India
Vijay Patel
United Kingdom
Leigh Mannion
Sat 10:52 
25-G   
England
Dan Whait
United Kingdom
Ross Smith
Sat 10:06 
26-G   
England
Rakesh Patel
England
McKenzie Brown
Sat 10:06 
27-G   
England
Ady Alexander
England
Dips Patel
Sat 10:52 
28-G   
United Kingdom
Louis Heathcote
England
Adam Chamberlain
Sat 10:54 
29-H   
England
Steve O Connor
England
Mark Taylor
Sat 10:07 
30-H   
England
Stiggy Wright
England
Steve Morris
Sat 10:08 
31-H   
England
Shay Kanabar
England
Jay Karia
Sat 10:55 
32-H   
England
Rickesh Brahmbhatt
United Kingdom
Danny Davies
Sat 10:55 

Round 2

Race to 3
33-A   
England
Matthew Holmes
England
Mick Green
Sat 11:03 
34-A   
England
Luke Williams
R2
England
Matthew Newell
Sat 11:03 
35-A   
United Kingdom
Mahomed Aslam Abubakar
India
Vikas Sabharwal
Sat 11:34 
36-A   
England
Kev Cronin
England
Aki Khan
Sat 11:08 
37-B   
United Kingdom
Glynn Meadows
England
Steve Robershaw
Sat 11:41 
38-B   
England
Carolyn Bowkett
United Kingdom
Frankie Gillen
Sat 11:42 
39-B   
England
Paul Thompson
England
Liam Charles
 
40-B   
England
Ellis Evans
England
Billy Harding
Sat 11:43 
41-C   
England
Donna Elliott
Wales
Lee Gagg
Sat 11:20 
42-C   
England
Chris Bingham
England
Owen Phillips
 
43-C   
England
Guy Fraser
England
Graham Mott
Sat 11:49 
44-C   
England
Dale Fessy
England
Adam Glover
Sat 11:49 
45-D   
England
Anita Chapenari
England
Lewis Mott
Sat 11:20 
46-D   
England
Wayne Freeman
England
Toby Vernon
Sat 11:21 
47-D   
England
Stuart Cole
United Kingdom
Scott Taylor
Sat 11:54 
48-D   
United Kingdom
Teresa Blair
England
Steve Mitch
Sat 11:59 
49-E   
England
Darren Cato
England
Wayne Gardener
Sat 11:21 
50-E   
England
Oliver Wildman
United Kingdom
Reece Townsend
Sat 11:21 
51-E   
England
Dharmesh Chohan
England
Graham Allen
Sat 12:06 
52-E   
England
Damian Findley
England
Jeff Spence
Sat 12:15 
53-F   
England
Riley James
England
Steve Cook
Sat 11:22 
54-F   
England
Kyle Grey
England
Emmanuel Olanrewaju
Sat 11:33 
55-F   
England
Ladis Cuprik
United Kingdom
Leigh Mannion
Sat 12:15 
56-F   
England
Shane Elliott
India
Vijay Patel
Sat 12:15 
57-G   
England
Dan Whait
England
McKenzie Brown
Sat 11:23 
58-G   
United Kingdom
Ross Smith
England
Dips Patel
Sat 12:22 
59-G   
England
Rakesh Patel
England
Adam Chamberlain
Sat 11:48 
60-G   
England
Ady Alexander
United Kingdom
Louis Heathcote
Sat 12:18 
61-H   
England
Steve O Connor
England
Steve Morris
Sat 11:28 
62-H   
England
Mark Taylor
R2
England
Jay Karia
Sat 11:48 
63-H   
England
Stiggy Wright
United Kingdom
Danny Davies
Sat 12:19 
64-H   
England
Shay Kanabar
England
Rickesh Brahmbhatt
Sat 12:19 

Round 3

Race to 3
65-A   
England
Matthew Holmes
England
Matthew Newell
Sat 12:28 
66-A   
England
Mick Green
India
Vikas Sabharwal
Sat 12:29 
67-A   
England
Luke Williams
England
Aki Khan
Sat 13:07 
68-A   
United Kingdom
Mahomed Aslam Abubakar
England
Kev Cronin
Sat 13:08 
69-B   
United Kingdom
Glynn Meadows
United Kingdom
Frankie Gillen
Sat 13:39 
70-B   
England
Steve Robershaw
England
Liam Charles
Sat 12:29 
71-B   
England
Carolyn Bowkett
R1
England
Billy Harding
Sat 13:40 
72-B   
England
Paul Thompson
England
Ellis Evans
 
73-C   
England
Donna Elliott
England
Owen Phillips
 
74-C   
Wales
Lee Gagg
England
Graham Mott
Sat 12:30 
75-C   
England
Chris Bingham
England
Adam Glover
Sat 13:08 
76-C   
England
Guy Fraser
England
Dale Fessy
Sat 13:09 
77-D   
England
Anita Chapenari
England
Toby Vernon
Sat 12:30 
78-D   
England
Lewis Mott
R-1
United Kingdom
Scott Taylor
Sat 12:35 
79-D   
England
Wayne Freeman
England
Steve Mitch
Sat 12:44 
80-D   
England
Stuart Cole
United Kingdom
Teresa Blair
Sat 13:09 
81-E   
England
Darren Cato
United Kingdom
Reece Townsend
Sat 12:33 
82-E   
England
Wayne Gardener
England
Graham Allen
Sat 13:06 
83-E   
England
Oliver Wildman
England
Jeff Spence
Sat 13:09 
84-E   
England
Dharmesh Chohan
England
Damian Findley
Sat 13:12 
85-F   
England
Riley James
England
Emmanuel Olanrewaju
Sat 12:36 
86-F   
England
Steve Cook
United Kingdom
Leigh Mannion
Sat 13:06 
87-F   
England
Kyle Grey
India
Vijay Patel
Sat 13:21 
88-F   
England
Ladis Cuprik
England
Shane Elliott
Sat 13:22 
89-G   
England
Dan Whait
England
Dips Patel
Sat 13:07 
90-G   
England
McKenzie Brown
England
Adam Chamberlain
Sat 12:41 
91-G   
United Kingdom
Ross Smith
United Kingdom
Louis Heathcote
Sat 13:39 
92-G   
England
Rakesh Patel
England
Ady Alexander
Sat 13:22 
93-H   
England
Steve O Connor
England
Jay Karia
Sat 12:43 
94-H   
England
Steve Morris
United Kingdom
Danny Davies
Sat 12:58 
95-H   
England
Mark Taylor
England
Rickesh Brahmbhatt
Sat 13:25 
96-H   
England
Stiggy Wright
England
Shay Kanabar
Sat 13:30 

Round 4

Race to 3
97-A   
England
Matthew Holmes
India
Vikas Sabharwal
Sat 13:46 
98-A   
England
Matthew Newell
England
Aki Khan
Sat 13:47 
99-A   
England
Mick Green
England
Kev Cronin
Sat 13:57 
100-A   
England
Luke Williams
United Kingdom
Mahomed Aslam Abubakar
Sat 14:14 
101-B   
United Kingdom
Glynn Meadows
England
Liam Charles
Sat 14:39 
102-B   
United Kingdom
Frankie Gillen
England
Billy Harding
Sat 14:39 
103-B   
England
Steve Robershaw
England
Ellis Evans
Sat 14:14 
104-B   
England
Carolyn Bowkett
England
Paul Thompson
 
105-C   
England
Donna Elliott
England
Graham Mott
Sat 13:51 
106-C   
England
Owen Phillips
England
Adam Glover
 
107-C   
Wales
Lee Gagg
England
Dale Fessy
Sat 14:14 
108-C   
England
Chris Bingham
England
Guy Fraser
Sat 14:15 
109-D   
England
Anita Chapenari
United Kingdom
Scott Taylor
Sat 13:51 
110-D   
England
Toby Vernon
England
Steve Mitch
Sat 13:52 
111-D   
England
Lewis Mott
United Kingdom
Teresa Blair
Sat 14:16 
112-D   
England
Wayne Freeman
England
Stuart Cole
Sat 14:44 
113-E   
England
Darren Cato
England
Graham Allen
Sat 13:52 
114-E   
United Kingdom
Reece Townsend
England
Jeff Spence
Sat 13:53 
115-E   
England
Wayne Gardener
England
Damian Findley
Sat 14:20 
116-E   
England
Oliver Wildman
England
Dharmesh Chohan
Sat 14:23 
117-F   
England
Riley James
United Kingdom
Leigh Mannion
Sat 13:53 
118-F   
England
Emmanuel Olanrewaju
India
Vijay Patel
Sat 13:54 
119-F   
England
Steve Cook
England
Shane Elliott
Sat 14:26 
120-F   
England
Kyle Grey
England
Ladis Cuprik
Sat 14:27 
121-G   
England
Dan Whait
England
Adam Chamberlain
Sat 13:54 
122-G   
England
Dips Patel
United Kingdom
Louis Heathcote
Sat 14:27 
123-G   
England
McKenzie Brown
England
Ady Alexander
Sat 14:28 
124-G   
United Kingdom
Ross Smith
England
Rakesh Patel
Sat 14:46 
125-H   
England
Steve O Connor
United Kingdom
Danny Davies
R1
Sat 13:55 
126-H   
England
Jay Karia
England
Rickesh Brahmbhatt
Sat 13:55 
127-H   
England
Steve Morris
England
Shay Kanabar
Sat 14:33 
128-H   
England
Mark Taylor
England
Stiggy Wright
Sat 14:33 

Round 5

Race to 3
129-A   
England
Matthew Holmes
England
Aki Khan
Sat 14:45 
130-A   
India
Vikas Sabharwal
England
Kev Cronin
Sat 14:57 
131-A   
England
Matthew Newell
United Kingdom
Mahomed Aslam Abubakar
Sat 15:14 
132-A   
England
Mick Green
England
Luke Williams
Sat 15:20 
133-B   
United Kingdom
Glynn Meadows
England
Billy Harding
Sat 15:35 
134-B   
England
Liam Charles
England
Ellis Evans
Sat 15:35 
135-B   
United Kingdom
Frankie Gillen
England
Paul Thompson
 
136-B   
England
Steve Robershaw
England
Carolyn Bowkett
Sat 15:20 
137-C   
England
Donna Elliott
England
Adam Glover
Sat 14:57 
138-C   
England
Graham Mott
England
Dale Fessy
Sat 15:21 
139-C   
England
Owen Phillips
England
Guy Fraser
 
140-C   
Wales
Lee Gagg
England
Chris Bingham
Sat 15:21 
141-D   
England
Anita Chapenari
England
Steve Mitch
Sat 14:58 
142-D   
United Kingdom
Scott Taylor
United Kingdom
Teresa Blair
Sat 14:58 
143-D   
England
Toby Vernon
England
Stuart Cole
Sat 15:45 
144-D   
England
Lewis Mott
England
Wayne Freeman
Sat 16:09 
145-E   
England
Darren Cato
England
Jeff Spence
Sat 14:59 
146-E   
England
Graham Allen
England
Damian Findley
Sat 15:00 
147-E   
United Kingdom
Reece Townsend
England
Dharmesh Chohan
Sat 15:22 
148-E   
England
Wayne Gardener
England
Oliver Wildman
Sat 15:00 
149-F   
England
Riley James
India
Vijay Patel
Sat 15:00 
150-F   
United Kingdom
Leigh Mannion
England
Shane Elliott
Sat 15:01 
151-F   
England
Emmanuel Olanrewaju
England
Ladis Cuprik
Sat 15:19 
152-F   
England
Steve Cook
England
Kyle Grey
Sat 15:27 
153-G   
England
Dan Whait
United Kingdom
Louis Heathcote
Sat 15:01 
154-G   
England
Adam Chamberlain
England
Ady Alexander
Sat 15:01 
155-G   
England
Dips Patel
England
Rakesh Patel
Sat 15:27 
156-G   
England
McKenzie Brown
United Kingdom
Ross Smith
Sat 15:30 
157-H   
England
Steve O Connor
England
Rickesh Brahmbhatt
Sat 15:02 
158-H   
United Kingdom
Danny Davies
England
Shay Kanabar
Sat 15:05 
159-H   
England
Jay Karia
England
Stiggy Wright
Sat 15:30 
160-H   
England
Steve Morris
England
Mark Taylor
Sat 15:30 

Round 6

Race to 3
161-A   
England
Matthew Holmes
England
Kev Cronin
Sat 15:48 
162-A   
England
Aki Khan
United Kingdom
Mahomed Aslam Abubakar
Sat 16:43 
163-A   
India
Vikas Sabharwal
England
Luke Williams
Sat 15:49 
164-A   
England
Matthew Newell
England
Mick Green
Sat 16:43 
165-B   
United Kingdom
Glynn Meadows
England
Ellis Evans
Sat 16:10 
166-B   
England
Billy Harding
England
Paul Thompson
 
167-B   
England
Liam Charles
England
Carolyn Bowkett
Sat 16:11 
168-B   
United Kingdom
Frankie Gillen
England
Steve Robershaw
Sat 16:12 
169-C   
England
Donna Elliott
England
Dale Fessy
Sat 16:11 
170-C   
England
Adam Glover
England
Guy Fraser
Sat 16:13 
171-C   
England
Graham Mott
England
Chris Bingham
Sat 16:13 
172-C   
England
Owen Phillips
Wales
Lee Gagg
 
173-D   
England
Anita Chapenari
United Kingdom
Teresa Blair
Sat 16:14 
174-D   
England
Steve Mitch
England
Stuart Cole
Sat 16:49 
175-D   
United Kingdom
Scott Taylor
England
Wayne Freeman
Sat 16:43 
176-D   
England
Toby Vernon
England
Lewis Mott
Sat 16:49 
177-E   
England
Darren Cato
England
Damian Findley
Sat 16:15 
178-E   
England
Jeff Spence
England
Dharmesh Chohan
Sat 16:15 
179-E   
England
Graham Allen
England
Oliver Wildman
Sat 16:15 
180-E   
United Kingdom
Reece Townsend
England
Wayne Gardener
Sat 16:18 
181-F   
England
Riley James
England
Shane Elliott
Sat 16:16 
182-F   
India
Vijay Patel
England
Ladis Cuprik
Sat 16:20 
183-F   
United Kingdom
Leigh Mannion
England
Kyle Grey
Sat 16:21 
184-F   
England
Emmanuel Olanrewaju
England
Steve Cook
Sat 16:26 
185-G   
England
Dan Whait
England
Ady Alexander
Sat 16:30 
186-G   
United Kingdom
Louis Heathcote
England
Rakesh Patel
Sat 16:50 
187-G   
England
Adam Chamberlain
United Kingdom
Ross Smith
Sat 16:50 
188-G   
England
Dips Patel
England
McKenzie Brown
Sat 16:50 
189-H   
England
Steve O Connor
England
Shay Kanabar
Sat 16:51 
190-H   
England
Rickesh Brahmbhatt
England
Stiggy Wright
Sat 16:53 
191-H   
United Kingdom
Danny Davies
England
Mark Taylor
Sat 16:57 
192-H   
England
Jay Karia
England
Steve Morris
Sat 16:57 

Round 7

Race to 3
193-A   
England
Matthew Holmes
United Kingdom
Mahomed Aslam Abubakar
Sat 17:28 
194-A   
England
Kev Cronin
England
Luke Williams
Sat 17:03 
195-A   
England
Aki Khan
England
Mick Green
Sat 17:32 
196-A   
India
Vikas Sabharwal
England
Matthew Newell
Sat 17:44  Table 5
197-B   
United Kingdom
Glynn Meadows
England
Paul Thompson
 
198-B   
England
Ellis Evans
England
Carolyn Bowkett
Sat 17:21 
199-B   
England
Billy Harding
England
Steve Robershaw
Sat 17:09 
200-B   
England
Liam Charles
United Kingdom
Frankie Gillen
Sat 17:09 
201-C   
England
Donna Elliott
England
Guy Fraser
Sat 17:14 
202-C   
England
Dale Fessy
England
Chris Bingham
Sat 17:44 
203-C   
England
Adam Glover
Wales
Lee Gagg
Sat 17:14 
204-C   
England
Graham Mott
England
Owen Phillips
 
205-D   
England
Anita Chapenari
England
Stuart Cole
Sat 17:20 
206-D   
United Kingdom
Teresa Blair
England
Wayne Freeman
Sat 17:20 
207-D   
England
Steve Mitch
England
Lewis Mott
Sat 17:37 
208-D   
United Kingdom
Scott Taylor
England
Toby Vernon
Sat 17:37 
209-E   
England
Darren Cato
England
Dharmesh Chohan
Sat 17:22 
210-E   
England
Damian Findley
England
Oliver Wildman
Sat 17:22 
211-E   
England
Jeff Spence
England
Wayne Gardener
Sat 17:23 
212-E   
England
Graham Allen
United Kingdom
Reece Townsend
Sat 17:24 
213-F   
England
Riley James
England
Ladis Cuprik
Sat 17:24 
214-F   
England
Shane Elliott
England
Kyle Grey
Sat 17:25 
215-F   
India
Vijay Patel
England
Steve Cook
Sat 17:49 
216-F   
United Kingdom
Leigh Mannion
England
Emmanuel Olanrewaju
Sat 17:50 
217-G   
England
Dan Whait
England
Rakesh Patel
Sat 17:51 
218-G   
England
Ady Alexander
United Kingdom
Ross Smith
Sat 17:31 
219-G   
United Kingdom
Louis Heathcote
England
McKenzie Brown
Sat 17:54 
220-G   
England
Adam Chamberlain
England
Dips Patel
Sat 17:52 
221-H   
England
Steve O Connor
England
Stiggy Wright
Sat 18:08 
222-H   
England
Shay Kanabar
England
Mark Taylor
Sat 18:08 
223-H   
England
Rickesh Brahmbhatt
England
Steve Morris
Sat 18:34 
224-H   
United Kingdom
Danny Davies
England
Jay Karia
Sat 17:56 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment