Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 4, 2017

Capelle SPC 04/04 8-Ball

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jeroen van Loon
7 (6/1) 26 (20/6)
77%
50
2 Tim De Ruyter
7 (6/1) 30 (20/10)
67%
35
3 Patrick Berkenpas
Poolcentrum Keus
6 (3/3) 27 (14/13)
52%
25
3 Navin Ramkhelawan
6 (5/1) 23 (17/6)
74%
25
5 Ivan Labrović
4 (3/1) 16 (9/7)
56%
20
5 Benjamin de Leeuw
5 (3/2) 19 (11/8)
58%
20
5 Kakit Kong
Thurston Rotterdam
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
20
5 Mike van Gelderen
4 (3/1) 17 (11/6)
65%
20
9 Arco Van Der Velden
4 (3/1) 15 (9/6)
60%
15
Show more
9 Gino De Ruyter
De Distel
4 (1/3) 18 (8/10)
44%
15
9 Ron Qiu
4 (2/2) 19 (11/8)
58%
15
9 Regillio Irodikromo
5 (3/2) 22 (10/12)
45%
15
9 Jorrit Rogaar
5 (3/2) 21 (13/8)
62%
15
9 Crelis Hogchem
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
15
9 Pepijn Swets
5 (2/3) 20 (8/12)
40%
15
9 Antonie Nguyen
Thurston Rotterdam
5 (2/3) 24 (10/14)
42%
15
17 Omar Maasbommel
4 (0/4) 15 (2/13)
13%
10
17 Debbie Anthonissen
4 (0/4) 15 (2/13)
13%
10
17 John Paul Filius
4 (1/3) 18 (8/10)
44%
10
17 Nathalie Slagboom
4 (0/4) 15 (2/13)
13%
10
17 Arthur d0lkens
4 (1/3) 20 (8/12)
40%
10
17 Indy de Waard
3 (0/3) 16 (6/10)
38%
10
Starts Apr 4, 2017, 8:35 AM (local time)
Format Round robin (22 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings Capelle SPC dinsdag avond ranking
Organizer SPC Capelle
Contact Arco Van Der Velden , Wiresh La (Awl_@hotmail.com, +31 010-4795609) and John Paul Filius (Jpfilius8@gmail.com, +31 06-36440372)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mike van Gelderen 2 2 0 0 8 3 5 0 0 0 0.727 2
2 Kakit Kong 2 1 0 1 6 6 0 0 0 0 0.5 1
3 Patrick Berkenpas 2 0 0 2 3 8 -5 0 0 0 0.273 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Crelis Hogchem 3 2 0 1 8 5 3 0 0 0 0.615 2
2 Jorrit Rogaar 3 2 0 1 7 4 3 0 0 0 0.636 2
3 Antonie Nguyen 3 1 0 2 4 7 -3 0 0 0 0.364 1
4 Arthur d0lkens 3 1 0 2 5 8 -3 0 0 0 0.385 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Arco Van Der Velden 3 3 0 0 9 2 7 0 0 0 0.818 3
2 Ron Qiu 3 2 0 1 8 4 4 0 0 0 0.667 2
3 Pepijn Swets 3 1 0 2 4 6 -2 0 0 0 0.4 1
4 Omar Maasbommel 3 0 0 3 0 9 -9 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Navin Ramkhelawan 3 3 0 0 9 1 8 0 0 0 0.9 3
2 Regillio Irodikromo 3 2 0 1 6 5 1 0 0 0 0.545 2
3 John Paul Filius 3 1 0 2 5 6 -1 0 0 0 0.455 1
4 Nathalie Slagboom 3 0 0 3 1 9 -8 0 0 0 0.1 0
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tim De Ruyter 3 3 0 0 9 4 5 0 0 0 0.692 3
2 Jeroen van Loon 3 2 0 1 7 5 2 0 0 0 0.583 2
3 Gino De Ruyter 3 1 0 2 7 6 1 0 0 0 0.538 1
4 Debbie Anthonissen 3 0 0 3 1 9 -8 0 0 0 0.1 0
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ivan Labrović 2 2 0 0 5 2 3 0 0 0 0.714 2
2 Benjamin de Leeuw 2 1 0 1 3 3 0 0 0 0 0.5 1
3 Indy de Waard 2 0 0 2 3 6 -3 0 0 0 0.333 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Netherlands
Mike van Gelderen
China
Kakit Kong
Tue 20:17  Table 26
2-B   
Netherlands
Jorrit Rogaar
Netherlands
Arthur Dolkens
Tue 20:18  Table 9
3-B   
Netherlands
Crelis Hogchem
Vietnam
Antonie Nguyen
Tue 20:18  Table 12
4-C   
Netherlands
Pepijn Swets
Netherlands
Arco Van Der Velden
Tue 20:18  Table 10
5-C   
Netherlands
Omar Maasbommel
Netherlands
Ron Qiu
Tue 20:18  Table 11
6-D   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Netherlands
John Paul Filius
Tue 20:18  Table 13
7-D   
Netherlands
Regillio Irodikromo
Netherlands
Nathalie Slagboom
Tue 20:18  Table 14
8-E   
Netherlands
Jeroen van Loon
Netherlands
Tim De Ruyter
Tue 20:18  Table 15
9-E   
Belgium
Gino De Ruyter
Netherlands
Debbie Anthonissen
Tue 20:42  Table 10
10-F   
Netherlands
Indy de Waard
Netherlands
Benjamin de Leeuw
Tue 20:46  Table 13

Round 2

Race to 3
11-A   
China
Kakit Kong
Netherlands
Patrick Berkenpas
Tue 21:16  Table 15
12-B   
Netherlands
Jorrit Rogaar
Vietnam
Antonie Nguyen
Tue 21:02  Table 26
13-B   
Netherlands
Arthur Dolkens
Netherlands
Crelis Hogchem
Tue 21:06  Table 11
14-C   
Netherlands
Pepijn Swets
Netherlands
Ron Qiu
Tue 20:45  Table 15
15-C   
Netherlands
Arco Van Der Velden
Netherlands
Omar Maasbommel
Tue 20:45  Table 11
16-D   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Netherlands
Nathalie Slagboom
Tue 21:27  Table 14
17-D   
Netherlands
John Paul Filius
Netherlands
Regillio Irodikromo
Tue 21:21  Table 26
18-E   
Netherlands
Jeroen van Loon
Netherlands
Debbie Anthonissen
Tue 20:58  Table 9
19-E   
Netherlands
Tim De Ruyter
Belgium
Gino De Ruyter
Tue 20:56  Table 14
20-F   
Netherlands
Benjamin de Leeuw
Netherlands
Ivan Labrovic
Tue 21:53 

Round 3

Race to 3
21-A   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Mike van Gelderen
Tue 21:56 
22-B   
Netherlands
Jorrit Rogaar
Netherlands
Crelis Hogchem
Tue 21:41  Table 12
23-B   
Vietnam
Antonie Nguyen
Netherlands
Arthur Dolkens
Tue 21:39  Table 11
24-C   
Netherlands
Pepijn Swets
Netherlands
Omar Maasbommel
Tue 21:17  Table 12
25-C   
Netherlands
Ron Qiu
Netherlands
Arco Van Der Velden
Tue 21:20  Table 10
26-D   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Netherlands
Regillio Irodikromo
Tue 20:57  Table 12
27-D   
Netherlands
Nathalie Slagboom
Netherlands
John Paul Filius
Tue 20:57  Table 10
28-E   
Netherlands
Jeroen van Loon
Belgium
Gino De Ruyter
Tue 22:05 
29-E   
Netherlands
Debbie Anthonissen
Netherlands
Tim De Ruyter
Tue 21:23  Table 9
30-F   
Netherlands
Ivan Labrovic
Netherlands
Indy de Waard
Tue 21:43  Table 13

Last thirtytwo

Race to 4
31   
Netherlands
Mike van Gelderen
Walk Over
 
32   
Netherlands
Indy de Waard
Netherlands
Pepijn Swets
Tue 22:43  Table 9
33   
Netherlands
Regillio Irodikromo
Netherlands
Arthur Dolkens
Tue 22:44  Table 12
34   
Walk Over
Netherlands
Jeroen van Loon
 
35   
Netherlands
Ivan Labrovic
Walk Over
 
36   
Netherlands
Nathalie Slagboom
Netherlands
Jorrit Rogaar
Tue 22:41  Table 26
37   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Debbie Anthonissen
Tue 22:42  Table 15
38   
Walk Over
Netherlands
Arco Van Der Velden
 
39   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Walk Over
 
40   
Walk Over
Belgium
Gino De Ruyter
 
41   
Netherlands
Benjamin de Leeuw
Netherlands
Omar Maasbommel
Tue 22:45  Table 13
42   
Walk Over
Netherlands
Crelis Hogchem
 
43   
China
Kakit Kong
Walk Over
 
44   
Walk Over
Netherlands
Ron Qiu
 
45   
Netherlands
John Paul Filius
Vietnam
Antonie Nguyen
Tue 22:43  Table 14
46   
Walk Over
Netherlands
Tim De Ruyter
 

Last sixteen

Race to 4
47   
Netherlands
Mike van Gelderen
Netherlands
Pepijn Swets
Tue 23:34  Table 12
48   
Netherlands
Regillio Irodikromo
Netherlands
Jeroen van Loon
Tue 23:29  Table 11
49   
Netherlands
Ivan Labrovic
Netherlands
Jorrit Rogaar
Tue 23:12  Table 26
50   
Netherlands
Patrick Berkenpas
Netherlands
Arco Van Der Velden
Tue 23:04  Table 11
51   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Belgium
Gino De Ruyter
Tue 23:01  Table 15
52   
Netherlands
Benjamin de Leeuw
Netherlands
Crelis Hogchem
Tue 23:40  Table 15
53   
China
Kakit Kong
Netherlands
Ron Qiu
Tue 23:04  Table 10
54   
Vietnam
Antonie Nguyen
Netherlands
Tim De Ruyter
Tue 23:31  Table 13

Quarter final

Race to 4
55   
Netherlands
Mike van Gelderen
Netherlands
Jeroen van Loon
Wed 00:27  Table 14
56   
Netherlands
Ivan Labrovic
Netherlands
Patrick Berkenpas
Wed 00:27  Table 26
57   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Netherlands
Benjamin de Leeuw
Wed 00:27  Table 12
58   
China
Kakit Kong
Netherlands
Tim De Ruyter
Wed 00:01  Table 13

Semi final

Race to 3
59   
Netherlands
Jeroen van Loon
Netherlands
Patrick Berkenpas
Wed 00:52 
60   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Netherlands
Tim De Ruyter
Wed 00:49 

Final

Race to 3
61   
Netherlands
Jeroen van Loon
Netherlands
Tim De Ruyter
Wed 01:07 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants