Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 6, 2020

CUADRO A 3ªp copa esp pool 2019-20 (MADRID)

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Francisco Sanchez Ruiz
2 (2/0) 16 (14/2)
88%
1 Alvaro Garcia Sobrado
2 (2/0) 20 (14/6)
70%
1 Jonas Souto Comino
2 (2/0) 20 (14/6)
70%
1 David Márquez Avila
2 (2/0) 21 (14/7)
67%
5 Alvaro Canóniga García
4 (3/1) 34 (24/10)
71%
5 valer florin tundra
4 (3/1) 42 (25/17)
60%
5 Oscar León Rodrigo
3 (2/1) 32 (17/15)
53%
5 Adrian John Wood
5 (4/1) 46 (28/18)
61%
9 Amalia Matas
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
Show more
9 Alvaro Ogando González
5 (3/2) 53 (29/24)
55%
9 Javier Cortés Mazuelas
3 (1/2) 30 (11/19)
37%
9 Pablo ALVAREZ MARCOS
4 (2/2) 40 (20/20)
50%
13 Raul Esmoris
3 (1/2) 29 (12/17)
41%
13 Daniel Pérez Diaz
4 (2/2) 40 (22/18)
55%
13 Javier Tinaut Fernandez
3 (1/2) 31 (13/18)
42%
13 Li Ting Hu
3 (1/2) 34 (14/20)
41%
17 Manuel Castro González
3 (1/2) 34 (16/18)
47%
17 Pedro Merino
3 (1/2) 31 (13/18)
42%
17 Jaime Serrano Dominguez
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
17 David Del Puerto Martin
3 (1/2) 31 (13/18)
42%
17 Dan Dumitru
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
17 Patricia Sánchez
2 (0/2) 18 (4/14)
22%
17 Juan Miguel Sanz
2 (0/2) 21 (7/14)
33%
17 Jose L. Prado
2 (0/2) 20 (6/14)
30%
Entry deadline Feb 25, 2020, 8:00 PM (local time)
Starts Mar 6, 2020, 9:00 AM (local time)
Format Double elimination qualifier (24 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap
Dresscode
Organizer Federación de Billar de Cyl
Contact Federación de Billar de CyL (fcylbillar@hotmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Netherlands
Li Ting Hu
Spain
Adrian John Wood
Wed 17:28  Table 1
2   
Spain
Pablo ALVAREZ MARCOS
Spain
Daniel Pérez Diaz
Wed 17:28  Table 2
3   
Spain
Javier Tinaut Fernandez
Spain
valer florin tundra
Wed 17:28  Table 3
4   
Bhutan
Alvaro Ogando González
Spain
Jose L. Prado
Wed 17:28  Table 4
5   
Romania
Dan Dumitru
R2
Spain
Amalia Matas
Wed 17:28  Table 5
6   
Spain
Juan Miguel Sanz
Spain
Pedro Merino
Wed 17:28  Table 6
7   
Spain
Patricia Sánchez
Spain
David Del Puerto Martin
Fri 09:59  Table 2
8   
Spain
Jaime Serrano Dominguez
Spain
Manuel Castro González
Fri 10:02  Table 5

Winner round 1

Race to 7
9   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Spain
Adrian John Wood
Fri 10:46  Table 1
10   
Spain
Daniel Pérez Diaz
Bahamas
Javier Cortés Mazuelas
Fri 10:12  Table 6
11   
Spain
Raul Esmoris
Spain
valer florin tundra
Fri 10:25  Table 3
12   
Bhutan
Alvaro Ogando González
Spain
David Márquez Avila
Fri 10:26  Table 4
13   
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Spain
Amalia Matas
Fri 11:14  Table 5
14   
Spain
Pedro Merino
Spain
Alvaro Garcia Sobrado
Fri 11:22  Table 3
15   
Spain
Oscar León Rodrigo
Spain
David Del Puerto Martin
Fri 11:54  Table 6
16   
Spain
Manuel Castro González
Spain
Jonas Souto Comino
Fri 11:26  Table 1

Loser round 1

Race to 7
17   
Netherlands
Li Ting Hu
Spain
Manuel Castro González
Fri 12:17  Table 1
18   
Spain
Pablo ALVAREZ MARCOS
Spain
David Del Puerto Martin
Fri 13:14  Table 6
19   
Spain
Javier Tinaut Fernandez
Spain
Pedro Merino
Fri 12:30  Table 3
20   
Spain
Jose L. Prado
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Fri 12:50  Table 5
21   
Romania
Dan Dumitru
Bhutan
Alvaro Ogando González
Fri 11:55  Table 2
22   
Spain
Juan Miguel Sanz
Spain
Raul Esmoris
Fri 12:45  Table 4
23   
Spain
Patricia Sánchez
Spain
Daniel Pérez Diaz
Fri 13:01  Table 2
24   
Spain
Jaime Serrano Dominguez
Spain
Adrian John Wood
Fri 13:42  Table 4

Loser round 2

Race to 7
25   
Netherlands
Li Ting Hu
R1
Spain
Pablo ALVAREZ MARCOS
Fri 14:37  Table 6
26   
Spain
Javier Tinaut Fernandez
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Fri 13:54  Table 3
27   
Bhutan
Alvaro Ogando González
Spain
Raul Esmoris
Fri 13:48  Table 1
28   
Spain
Daniel Pérez Diaz
Spain
Adrian John Wood
Fri 15:03  Table 4

Winners qualification

Race to 7
29   
Spain
Francisco Sanchez Ruiz
Bahamas
Javier Cortés Mazuelas
Fri 13:49  Table 5
30   
Spain
valer florin tundra
Spain
David Márquez Avila
Fri 11:40  Table 4
31   
Spain
Amalia Matas
Spain
Alvaro Garcia Sobrado
Fri 13:55  Table 2
32   
Spain
Oscar León Rodrigo
Spain
Jonas Souto Comino
Fri 14:38  Table 3

Losers qualification

Race to 7
33   
Spain
Pablo ALVAREZ MARCOS
Spain
valer florin tundra
Fri 16:01  Table 6
34   
Chinese Taipei
Alvaro Canóniga García
Bahamas
Javier Cortés Mazuelas
Fri 14:42  Table 5
35   
Bhutan
Alvaro Ogando González
Spain
Oscar León Rodrigo
Fri 15:31  Table 3
36   
Spain
Adrian John Wood
Spain
Amalia Matas
Fri 16:28  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment