Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 4, 2024

Boven 't IJ 9-ball huistoernooi reeks 3 #9

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Netherlands Jan Rempe
Boven 't IJ
8 (8/0) 35 (24/11)
69%
50
2 Cyprus Berk Mehmetcik
8 (7/1) 30 (23/7)
77%
35
3 Netherlands Gilliano Smit
7 (6/1) 27 (20/7)
74%
25
3 Netherlands Hervis Hamid
Boven 't IJ
7 (5/2) 28 (17/11)
61%
25
5 Netherlands Jerrel Nanhekhan
Boven 't IJ
6 (4/2) 21 (13/8)
62%
20
5 Netherlands Joshua Harkelijn
Boven 't IJ
6 (4/2) 25 (15/10)
60%
20
5 Azerbaijan Ramin Ismayilov
6 (3/3) 25 (12/13)
48%
20
5 Serbia Aleksandar Petrović
Boven 't IJ
6 (4/2) 22 (15/7)
68%
20
9 Netherlands Ijsbrand Bergisch
Plan B
5 (3/2) 20 (12/8)
60%
15
Show more
9 Bonaire, Saint Eustatius and Saba Aytel Soliano
Boven 't IJ
5 (4/1) 19 (13/6)
68%
15
9 Netherlands Maan Sadal
Boven 't IJ
5 (3/2) 21 (12/9)
57%
15
9 Netherlands Muhsin Yağlı
Boven 't IJ
5 (3/2) 18 (12/6)
67%
15
9 Netherlands Damiën Jesich
5 (3/2) 21 (12/9)
57%
15
9 Netherlands Richard van velthoven
Plan B
5 (3/2) 24 (13/11)
54%
15
9 Netherlands Stephen Reiziger
5 (3/2) 21 (11/10)
52%
15
9 Netherlands Laurens Trimpe
5 (3/2) 18 (10/8)
56%
15
17 Netherlands Michiel Hiep
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
10
17 Netherlands Jerry Scholten
4 (2/2) 17 (7/10)
41%
10
17 Netherlands Vincent Vijfvinkel
4 (2/2) 16 (7/9)
44%
10
17 Turkmenistan İrfan Keyüm
Boven 't IJ
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
10
17 Netherlands Theo Tol
Boven 't IJ
4 (1/3) 15 (6/9)
40%
10
17 Netherlands D Bast
Boven 't IJ
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
10
17 Netherlands Matthew van Gestel
Boven 't IJ
4 (3/1) 15 (9/6)
60%
10
17 Netherlands Mattias B
4 (2/2) 15 (6/9)
40%
10
25 Netherlands Chaka Sanichar
Boven 't IJ
4 (1/3) 18 (8/10)
44%
5
25 Netherlands Arthur Sieger
Boven 't IJ
4 (1/3) 16 (5/11)
31%
5
25 Croatia Dean Debak
Purple Pool
4 (1/3) 15 (6/9)
40%
5
25 Netherlands Elton Kamami
4 (1/3) 19 (9/10)
47%
5
25 Netherlands Sharon Sadal
4 (1/3) 15 (5/10)
33%
5
25 Netherlands Kitte
4 (1/3) 16 (5/11)
31%
5
25 Netherlands Aser Lugtu
4 (1/3) 13 (4/9)
31%
5
25 Netherlands Dave Deudekom
4 (1/3) 18 (8/10)
44%
5
33 Netherlands Mirjam Alfons
Boven 't IJ
4 (1/3) 14 (5/9)
36%
5
33 Netherlands Rustam Ahmedbaev
Boven 't IJ
4 (1/3) 14 (4/10)
29%
5
33 Bulgaria Daniel Petrov
4 (1/3) 17 (6/11)
35%
5
33 Netherlands Valen Tino
Boven 't IJ
4 (1/3) 13 (4/9)
31%
5
33 Netherlands Zoalfeqar Mohammad
4 (0/4) 15 (3/12)
20%
5
33 Philippines Renato Castañeda
4 (0/4) 15 (3/12)
20%
5
33 Belgium Roman Prinsen
4 (1/3) 16 (5/11)
31%
5
33 Poland Michał Ball
4 (0/4) 16 (4/12)
25%
5
Starts Apr 4, 2024, 8:00 PM (local time)
Entry deadline Apr 4, 2024, 5:00 PM (local time)
Organizer Boven 't IJ
Contact Jan Rempe (jan.rempke@gmail.com, +31 06-34849113), Bertan Isik , Valen Tino and Shoaib Momand (momandshoaib@gmail.com, 0684428799)
Rankings Pool Ranking Nederland and Boven 't IJ 9-ball huistoernooi reeks 3
Format Round robin (40 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
More info
We gaan beginnen met de 3e reeks huistoernooien na een succesvolle eerste en tweede reeks. Deze tellen mee voor de huistoernooi masters reeks 3 en voor de nationale ranking als C-toernooi! Minimaal 7 deelnames vereist om mee te mogen doen aan de masters.

Inschrijf €12,-
€10 prijzengeld
€2 Masters pot
Pouletjes tot laatste 16/8

Prijzengeld t/m 32 man
1e plek 45%
2e plek 25%
3/4e plek 15% (x2)

Prijzengeld vanaf 32 man
1e plek 40%
2e plek 20%
3/4 plek 10% (x2)
5/8 plek 5% (x4)

T/m 32 man race naar 4
Boven 32 race naar 3



Vanaf 1900 gratis parkeren
https://maps.app.goo.gl/sNnoSskRkkvPPr2J9


10 min lopen vanaf noord-zuidlijn
https://maps.app.goo.gl/JAofo6gzgKG6CFg37


10 min fietsen vanaf pont IJplein
https://maps.app.goo.gl/zuG6PUt6SRYLUrya9

Video / Livestream

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Aytel Soliano 4 4 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 4
2 Laurens Trimpe 4 3 0 1 10 5 5 0 0 0 0.667 3
3 Theo Tol 4 1 0 3 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
4 Sharon Sadal 4 1 0 3 5 10 -5 0 0 0 0.333 1
5 Rustam Ahmedbaev 4 1 0 3 4 10 -6 0 0 0 0.286 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jan Rempe 4 4 0 0 12 5 7 0 0 0 0.706 4
2 Ijsbrand Bergisch 4 3 0 1 11 5 6 0 0 0 0.688 3
3 Mattias B 4 2 0 2 6 9 -3 0 0 0 0.4 2
4 Chaka Sanichar 4 1 0 3 8 10 -2 0 0 0 0.444 1
5 Michał Ball 4 0 0 4 4 12 -8 0 0 0 0.25 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Gilliano Smit 4 4 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 4
2 Joshua Harkelijn 4 3 0 1 11 6 5 0 0 0 0.647 3
3 Vincent Vijfvinkel 4 2 0 2 7 9 -2 0 0 0 0.438 2
4 Dean Debak 4 1 0 3 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
5 Zoalfeqar Mohammad 4 0 0 4 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Richard van velthoven 4 3 0 1 11 8 3 0 0 0 0.579 3
2 Maan Sadal 4 3 0 1 11 6 5 0 0 0 0.647 3
3 D Bast 4 2 0 2 9 10 -1 0 0 0 0.474 2
4 Dave Deudekom 4 1 0 3 8 10 -2 0 0 0 0.444 1
5 Daniel Petrov 4 1 0 3 6 11 -5 0 0 0 0.353 1
Group E Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Aleksandar Petrović 4 3 0 1 11 4 7 0 0 0 0.733 3
2 Jerrel Nanhekhan 4 3 0 1 10 4 6 0 0 0 0.714 3
3 İrfan Keyüm 4 2 0 2 8 9 -1 0 0 0 0.471 2
4 Kitte 4 1 0 3 5 11 -6 0 0 0 0.313 1
5 Roman Prinsen 4 1 0 3 5 11 -6 0 0 0 0.313 1
Group F Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Hervis Hamid 4 3 0 1 11 6 5 0 0 0 0.647 3
2 Damiën Jesich 4 3 0 1 10 6 4 0 0 0 0.625 3
3 Jerry Scholten 4 2 0 2 7 10 -3 0 0 0 0.412 2
4 Elton Kamami 4 1 0 3 9 10 -1 0 0 0 0.474 1
5 Valen Tino 4 1 0 3 4 9 -5 0 0 0 0.308 1
Group G Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Muhsin Yağlı 4 3 0 1 11 3 8 0 0 0 0.786 3
2 Stephen Reiziger 4 3 0 1 11 7 4 0 0 0 0.611 3
3 Matthew van Gestel 4 3 0 1 9 6 3 0 0 0 0.6 3
4 Arthur Sieger 4 1 0 3 5 11 -6 0 0 0 0.313 1
5 Renato Castañeda 4 0 0 4 3 12 -9 0 0 0 0.2 0
Group H Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Berk Mehmetcik 4 4 0 0 12 2 10 0 0 0 0.857 4
2 Ramin Ismayilov 4 2 0 2 8 8 0 0 0 0 0.5 2
3 Michiel Hiep 4 2 0 2 7 8 -1 0 0 0 0.467 2
4 Aser Lugtu 4 1 0 3 4 9 -5 0 0 0 0.308 1
5 Mirjam Alfons 4 1 0 3 5 9 -4 0 0 0 0.357 1

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Netherlands
Sharon Sadal
Netherlands
Theo Tol
Thu 20:04  Table 18
2-A   
Bonaire, Saint Eustatius and Saba
Aytel Soliano
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Thu 20:34  Table 6
3-B   
Netherlands
Mattias Bruyn
Poland
Michał Ball
Thu 20:04  Table 15
4-B   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Jan Rempe
Thu 20:04  Table 14
5-C   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Joshua Harkelijn
Thu 20:04  Table 13
6-C   
Netherlands
Zoalfeqar Mohammad
Netherlands
Vincent Vijfvinkel
Thu 20:04  Table 12
7-D   
Netherlands
Richard van velthoven
Bulgaria
Daniel Petrov
Thu 20:04  Table 11
8-D   
Netherlands
Dave Deudekom
Netherlands
Danny Bast
Thu 20:04  Table 10
9-E   
Turkmenistan
İrfan Keyüm
Serbia
Aleksandar Petrović
Thu 20:04  Table 9
10-E   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Belgium
Roman Prinsen
Thu 20:30  Table 14
11-F   
Netherlands
Elton Kamami
Netherlands
Hervis Hamid
Thu 20:04  Table 6
12-F   
Netherlands
Valen Tino
Netherlands
Jerry Scholten
Thu 20:18  Table 9
13-G   
Netherlands
Matthew van Gestel
Philippines
Renato Castañeda
Thu 20:34  Table 15
14-G   
Netherlands
Muhsin Yağlı
Netherlands
Stephen Reiziger
Thu 20:36  Table 10
15-H   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Netherlands
Michiel Hiep
Thu 20:37  Table 18
16-H   
Cyprus
Berk Mehmetcik
Netherlands
Mirjam Alfons
Thu 20:38  Table 11

Round 2

Race to 3
17-A   
Netherlands
Theo Tol
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Thu 21:01  Table 18
18-A   
Netherlands
Sharon Sadal
Netherlands
Laurens Trimpe
Thu 20:52  Table 6
19-B   
Poland
Michał Ball
Netherlands
Jan Rempe
Thu 20:40  Table 13
20-B   
Netherlands
Mattias Bruyn
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Thu 20:39  Table 12
21-C   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Vincent Vijfvinkel
Thu 20:54  Table 11
22-C   
Netherlands
Gilliano Smit
Croatia
Dean Debak
Thu 20:54  Table 14
23-D   
Bulgaria
Daniel Petrov
Netherlands
Danny Bast
Thu 21:02  Table 12
24-D   
Netherlands
Richard van velthoven
Netherlands
Maan Sadal
Thu 21:04  Table 10
25-E   
Serbia
Aleksandar Petrović
Belgium
Roman Prinsen
Thu 21:06  Table 15
26-E   
Turkmenistan
İrfan Keyüm
Netherlands
Kitte
Thu 21:13  Table 13
27-F   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Jerry Scholten
Thu 21:14  Table 14
28-F   
Netherlands
Elton Kamami
Netherlands
Damiën Jesich
Thu 21:15  Table 6
29-G   
Philippines
Renato Castañeda
Netherlands
Stephen Reiziger
Thu 21:20  Table 11
30-G   
Netherlands
Matthew van Gestel
Netherlands
Arthur Sieger
Thu 21:32  Table 9
31-H   
Netherlands
Michiel Hiep
Netherlands
Mirjam Alfons
Thu 21:32  Table 15
32-H   
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Netherlands
Aser
Thu 21:34  Table 13

Round 3

Race to 3
33-A   
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Netherlands
Laurens Trimpe
Thu 21:53  Table 11
34-A   
Netherlands
Theo Tol
Bonaire, Saint Eustatius and Saba
Aytel Soliano
Thu 21:46  Table 14
35-B   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Thu 21:37  Table 12
36-B   
Poland
Michał Ball
Netherlands
Chaka Sanichar
Thu 21:37  Table 10
37-C   
Netherlands
Vincent Vijfvinkel
Croatia
Dean Debak
Thu 21:39  Table 8
38-C   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Zoalfeqar Mohammad
Thu 21:40  Table 18
39-D   
Netherlands
Danny Bast
Netherlands
Maan Sadal
Thu 21:41  Table 6
40-D   
Bulgaria
Daniel Petrov
Netherlands
Dave Deudekom
Thu 21:43  Table 7
41-E   
Belgium
Roman Prinsen
Netherlands
Kitte
Thu 21:59  Table 18
42-E   
Serbia
Aleksandar Petrović
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Thu 22:01  Table 14
43-F   
Netherlands
Jerry Scholten
Netherlands
Damiën Jesich
Thu 22:01  Table 8
44-F   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Valen Tino
Thu 22:07  Table 11
45-G   
Netherlands
Stephen Reiziger
Netherlands
Arthur Sieger
Thu 22:21  Table 14
46-G   
Philippines
Renato Castañeda
Netherlands
Muhsin Yağlı
Thu 22:09  Table 13
47-H   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Aser
Thu 22:13  Table 12
48-H   
Netherlands
Michiel Hiep
Cyprus
Berk Mehmetcik
Thu 22:14  Table 15

Round 4

Race to 3
49-A   
Netherlands
Laurens Trimpe
Bonaire, Saint Eustatius and Saba
Aytel Soliano
Thu 22:14  Table 10
50-A   
Netherlands
Rustam Ahmedbaev
Netherlands
Sharon Sadal
Thu 22:11  Table 9
51-B   
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Netherlands
Chaka Sanichar
Thu 22:15  Table 6
52-B   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Mattias Bruyn
Thu 22:23  Table 8
53-C   
Croatia
Dean Debak
Netherlands
Zoalfeqar Mohammad
Thu 22:30  Table 13
54-C   
Netherlands
Vincent Vijfvinkel
Netherlands
Gilliano Smit
Thu 22:31  Table 11
55-D   
Netherlands
Maan Sadal
Netherlands
Dave Deudekom
Thu 22:40  Table 15
56-D   
Netherlands
Danny Bast
Netherlands
Richard van velthoven
Thu 22:34  Table 10
57-E   
Netherlands
Kitte
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Thu 22:41  Table 18
58-E   
Belgium
Roman Prinsen
Turkmenistan
İrfan Keyüm
Thu 22:41  Table 12
59-F   
Netherlands
Damiën Jesich
Netherlands
Valen Tino
Thu 22:35  Table 8
60-F   
Netherlands
Jerry Scholten
Netherlands
Elton Kamami
Thu 22:51  Table 13
61-G   
Netherlands
Arthur Sieger
Netherlands
Muhsin Yağlı
Thu 22:56  Table 14
62-G   
Netherlands
Stephen Reiziger
Netherlands
Matthew van Gestel
Thu 22:58  Table 15
63-H   
Netherlands
Aser
Cyprus
Berk Mehmetcik
Thu 22:52  Table 6
64-H   
Netherlands
Mirjam Alfons
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Thu 22:54  Table 11

Round 5

Race to 3
65-A   
Bonaire, Saint Eustatius and Saba
Aytel Soliano
Netherlands
Sharon Sadal
Thu 23:03  Table 10
66-A   
Netherlands
Laurens Trimpe
Netherlands
Theo Tol
Thu 23:04  Table 18
67-B   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Mattias Bruyn
Thu 23:04  Table 6
68-B   
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Poland
Michał Ball
Thu 23:12  Table 12
69-C   
Netherlands
Zoalfeqar Mohammad
Netherlands
Gilliano Smit
Thu 23:12  Table 11
70-C   
Croatia
Dean Debak
Netherlands
Joshua Harkelijn
Thu 23:15  Table 14
71-D   
Netherlands
Dave Deudekom
Netherlands
Richard van velthoven
Thu 23:24  Table 13
72-D   
Netherlands
Maan Sadal
Bulgaria
Daniel Petrov
Thu 23:26  Table 12
73-E   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Turkmenistan
İrfan Keyüm
Thu 23:30  Table 10
74-E   
Netherlands
Kitte
Serbia
Aleksandar Petrović
Thu 23:32  Table 14
75-F   
Netherlands
Valen Tino
Netherlands
Elton Kamami
Thu 23:36  Table 11
76-F   
Netherlands
Damiën Jesich
Netherlands
Hervis Hamid
Thu 23:41  Table 12
77-G   
Netherlands
Muhsin Yağlı
Netherlands
Matthew van Gestel
Thu 23:55  Table 11
78-G   
Netherlands
Arthur Sieger
Philippines
Renato Castañeda
Thu 23:45  Table 13
79-H   
Cyprus
Berk Mehmetcik
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Thu 23:45  Table 10
80-H   
Netherlands
Aser
Netherlands
Michiel Hiep
Thu 23:49  Table 18

Last sixteen

Race to 3
81   
Bonaire, Saint Eustatius and Saba
Aytel Soliano
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Thu 23:58  Table 14
82   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Damiën Jesich
Fri 00:08  Table 12
83   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Stephen Reiziger
Fri 00:24  Table 11
84   
Netherlands
Richard van velthoven
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Fri 00:13  Table 10
85   
Serbia
Aleksandar Petrović
Netherlands
Laurens Trimpe
Thu 23:58  Table 15
86   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Ijsbrand Bergisch
Fri 00:11  Table 18
87   
Netherlands
Muhsin Yağlı
Netherlands
Joshua Harkelijn
Fri 00:24  Table 13
88   
Cyprus
Berk Mehmetcik
Netherlands
Maan Sadal
Fri 00:18  Table 15

Quarter final

Race to 3
89   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Jan Rempe
Fri 00:41  Table 18
90   
Netherlands
Gilliano Smit
Azerbaijan
Ramin Ismayilov
Fri 00:54  Table 13
91   
Serbia
Aleksandar Petrović
Netherlands
Hervis Hamid
Fri 00:41  Table 14
92   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Cyprus
Berk Mehmetcik
Fri 00:51 

Semi final

Race to 3
93   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Gilliano Smit
Fri 01:31  Table 15
94   
Netherlands
Hervis Hamid
Cyprus
Berk Mehmetcik
Fri 01:12  Table 18

Final

Race to 1
95   
Netherlands
Jan Rempe
Cyprus
Berk Mehmetcik
Fri 02:02  Table 15

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants