Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 18, 2023

Biljardonsdag 18.10.2023

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Oct 18, 2023, 6:00 PM (local time)
Organizer Stord Snookerklubb
Rankings Biljardonsdag hausten 2023
Format Round robin (16 Participants)
Race to 1
Handicap No handicap

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Andreas Hagenes 3 2 0 1 2 1 1 0 0 0 0.667 2
1 Marcus Myrås 3 2 0 1 2 1 1 0 0 0 0.667 2
1 Mikkjal Mikkelsen 3 2 0 1 2 1 1 0 0 0 0.667 2
4 Kenneth Jørgensen 3 0 0 3 0 3 -3 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Douglas McGaw 3 3 0 0 3 0 3 0 0 0 1 3
2 Catalin Marian 3 2 0 1 2 1 1 0 0 0 0.667 2
3 Toni Stokka 3 1 0 2 1 2 -1 0 0 0 0.333 1
4 Jan Åge Sande 3 0 0 3 0 3 -3 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Fartein Aamann 3 3 0 0 3 0 3 0 0 0 1 3
2 Kjell Olav Flatmo 3 2 0 1 2 1 1 0 0 0 0.667 2
3 Arild Kjellevold 3 1 0 2 1 2 -1 0 0 0 0.333 1
4 Kristoffer Aas 3 0 0 3 0 3 -3 0 0 0 0 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kåre Åsnes 3 2 0 1 2 1 1 0 0 0 0.667 2
2 Robert Delis 3 2 0 1 2 1 1 0 0 0 0.667 2
3 Erlend Schei 3 1 0 2 1 2 -1 0 0 0 0.333 1
4 John Dyrøy 3 1 0 2 1 2 -1 0 0 0 0.333 1

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 1
1-A   
Norway
Kenneth Jørgensen
Norway
Mikkjal Mikkelsen
Wed 18:18 
2-A   
Norway
Marcus Myrås
Norway
Andreas Hagenes
Wed 18:19 
3-B   
Norway
Toni Stokka
Norway
Douglas McGaw
Wed 18:26 
4-B   
Romania
Catalin Marian
Norway
Jan Åge Sande
Wed 18:31 
5-C   
Norway
Kjell Olav Flatmo
Norway
Arild Kjellevold
Wed 18:40 
6-C   
Norway
Fartein Aamann
Norway
Kristoffer Aas
Wed 18:54 
7-D   
Norway
John Dyrøy
Norway
Erlend Schei
Wed 19:13 
8-D   
Norway
Robert Delis
Norway
Kåre Åsnes
Wed 19:15 

Round 2

Race to 1
9-A   
Norway
Kenneth Jørgensen
Norway
Andreas Hagenes
Wed 19:25 
10-A   
Norway
Mikkjal Mikkelsen
Norway
Marcus Myrås
Wed 19:34 
11-B   
Norway
Toni Stokka
Norway
Jan Åge Sande
Wed 19:47 
12-B   
Norway
Douglas McGaw
Romania
Catalin Marian
Wed 20:01 
13-C   
Norway
Kjell Olav Flatmo
Norway
Kristoffer Aas
Wed 20:13 
14-C   
Norway
Arild Kjellevold
Norway
Fartein Aamann
Wed 20:27 
15-D   
Norway
John Dyrøy
Norway
Kåre Åsnes
Wed 20:44 
16-D   
Norway
Erlend Schei
Norway
Robert Delis
Wed 20:57 

Round 3

Race to 1
17-A   
Norway
Kenneth Jørgensen
Norway
Marcus Myrås
Wed 21:08 
18-A   
Norway
Andreas Hagenes
Norway
Mikkjal Mikkelsen
Wed 21:15 
19-B   
Norway
Toni Stokka
Romania
Catalin Marian
Wed 21:28 
20-B   
Norway
Jan Åge Sande
Norway
Douglas McGaw
Wed 21:37 
21-C   
Norway
Kjell Olav Flatmo
Norway
Fartein Aamann
Wed 21:48 
22-C   
Norway
Kristoffer Aas
Norway
Arild Kjellevold
Wed 22:05 
23-D   
Norway
John Dyrøy
Norway
Robert Delis
Wed 22:24 
24-D   
Norway
Kåre Åsnes
Norway
Erlend Schei
Wed 22:30 

Quarter final

Race to 1
25   
Norway
Marcus Myrås
Norway
Kjell Olav Flatmo
Wed 22:47 
26   
Romania
Catalin Marian
Norway
Fartein Aamann
Wed 22:51 
27   
Norway
Douglas McGaw
Norway
Robert Delis
Wed 23:06 
28   
Norway
Kåre Åsnes
Norway
Mikkjal Mikkelsen
Wed 23:09 

Semi final

Race to 1
29   
Norway
Marcus Myrås
Romania
Catalin Marian
Wed 23:34 
30   
Norway
Robert Delis
Norway
Kåre Åsnes
Wed 23:44 

Final

Race to 2
31   
Norway
Marcus Myrås
Norway
Robert Delis
Wed 23:57 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants