Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 15, 2021

Biljardonsdag 15.09.2021

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marcus Myrås
Stord Snookerklubb
6 (6/0) 7 (7/0)
100%
8
2 Kenneth Jørgensen
6 (4/2) 7 (4/3)
57%
6
3 Kåre Åsnes
Stord Snookerklubb
5 (2/3) 5 (2/3)
40%
4
3 Andreas Hagenes
5 (3/2) 5 (3/2)
60%
4
5 Ruttikan Litlabø
4 (1/3) 4 (1/3)
25%
2
5 Kjell Olav Flatmo
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
2
5 Fartein Aamann
4 (3/1) 4 (3/1)
75%
2
5 Bernt Aarstad
2 (1/1) 2 (1/1)
50%
2
9 Kjell Stensletten
Stord Snookerklubb
3 (0/3) 3 (0/3)
0%
1
9 Kåre Johannes Aadland
Stord Snookerklubb
3 (0/3) 3 (0/3)
0%
1
10 Kristoffer Grasdal
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
0
Starts Sep 15, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Round robin (11 Participants)
Race to 1
Handicap No handicap
Rankings Biljardonsdag hausten 2021
Organizer Stord Snookerklubb

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bernt Aarstad 1 1 0 0 1 0 1 0 0 0 1 1
2 Kjell Olav Flatmo 1 0 0 1 0 1 -1 0 0 0 0 0
3 Kristoffer Grasdal 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Marcus Myrås 3 3 0 0 3 0 3 0 0 0 1 3
2 Andreas Hagenes 3 2 0 1 2 1 1 0 0 0 0.667 2
3 Kåre Åsnes 3 1 0 2 1 2 -1 0 0 0 0.333 1
4 Kjell Stensletten 3 0 0 3 0 3 -3 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Fartein Aamann 3 3 0 0 3 0 3 0 0 0 1 3
2 Kenneth Jørgensen 3 2 0 1 2 1 1 0 0 0 0.667 2
3 Ruttikan Litlabø 3 1 0 2 1 2 -1 0 0 0 0.333 1
4 Kåre Johannes Aadland 3 0 0 3 0 3 -3 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 1
1-A   
Norway
Kjell Olav Flatmo
Norway
Kristoffer Grasdal
Wed 18:29 
2-B   
Norway
Kjell Stensletten
Norway
Kåre Åsnes
Wed 18:36 
3-B   
Norway
Andreas Hagenes
Norway
Marcus Myrås
Wed 18:44 
4-C   
Norway
Kenneth Jørgensen
Norway
Fartein Aamann
Wed 18:58 
5-C   
Thailand
Ruttikan Litlabø
Norway
Kåre Johannes Aadland
Wed 19:12 

Round 2

Race to 1
6-A   
Norway
Kristoffer Grasdal
Norway
Bernt Aarstad
Wed 19:31 
7-B   
Norway
Kjell Stensletten
Norway
Marcus Myrås
Wed 19:38 
8-B   
Norway
Kåre Åsnes
Norway
Andreas Hagenes
Wed 19:49 
9-C   
Norway
Kenneth Jørgensen
Norway
Kåre Johannes Aadland
Wed 19:55 
10-C   
Norway
Fartein Aamann
Thailand
Ruttikan Litlabø
Wed 20:08 

Round 3

Race to 1
11-A   
Norway
Bernt Aarstad
Norway
Kjell Olav Flatmo
Wed 20:32 
12-B   
Norway
Kjell Stensletten
Norway
Andreas Hagenes
Wed 20:32 
13-B   
Norway
Marcus Myrås
Norway
Kåre Åsnes
Wed 20:44 
14-C   
Norway
Kenneth Jørgensen
Thailand
Ruttikan Litlabø
Wed 20:54 
15-C   
Norway
Kåre Johannes Aadland
Norway
Fartein Aamann
Wed 21:01 

Quarter final

Race to 1
16   
Norway
Bernt Aarstad
Norway
Andreas Hagenes
Wed 21:21 
17   
Norway
Kenneth Jørgensen
Norway
Kjell Olav Flatmo
Wed 21:42 
18   
Norway
Marcus Myrås
Thailand
Ruttikan Litlabø
Wed 21:49 
19   
Norway
Kåre Åsnes
Norway
Fartein Aamann
Wed 22:08 

Semi final

Race to 1
20   
Norway
Andreas Hagenes
Norway
Kenneth Jørgensen
Wed 22:11 
21   
Norway
Marcus Myrås
Norway
Kåre Åsnes
Wed 22:23 

Final

Race to 1
22   
Norway
Kenneth Jørgensen
Norway
Marcus Myrås
Wed 22:32 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants