Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 19, 2021

Beginner Cup XVII - turniej 9/15

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mariusz Kowalik
5 (5/0) 13 (10/3)
77%
2 Ewelina Piślewska
6 (4/2) 14 (10/4)
71%
3 Piotr Kędzierski
5 (3/2) 13 (7/6)
54%
3 Mateusz Kunowski
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
5 Łukasz Bojanowicz
4 (1/3) 11 (4/7)
36%
5 Krzysztof Doroszkiewicz
4 (2/2) 12 (6/6)
50%
5 Alina Buryma
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
5 Tomasz Kulczyński
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
9 Mariusz Ptaszyński
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
9 Wolny Los1
0 (0/0) 0 (0/0)
0%
9 Mateusz Niemirski
4 (1/3) 10 (3/7)
30%
Starts Jul 19, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (11 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2020/21 and Beginner Cup XVII
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ewelina Piślewska 4 3 0 1 7 2 5 0 0 0 0.778 3
2 Piotr Kędzierski 4 3 0 1 6 4 2 0 0 0 0.6 3
3 Krzysztof Doroszkiewicz 4 2 0 2 6 6 0 0 0 0 0.5 2
4 Łukasz Bojanowicz 4 1 0 3 4 7 -3 0 0 0 0.364 1
5 Mateusz Niemirski 4 1 0 3 3 7 -4 0 0 0 0.3 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Kowalik 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Mateusz Kunowski 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
3 Alina Buryma 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Tomasz Kulczyński 3 1 0 2 2 5 -3 0 0 0 0.286 1
5 Mariusz Ptaszyński 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Wolny Los1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Ewelina Piślewska
Mon 19:09 
2-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Mateusz Niemirski
Mon 19:09 
3-B   
Poland
Tomasz Kulczyński
Wolny Los1
 
4-B   
Poland
Alina Buryma
Poland
Mariusz Ptaszyński
 
5-B   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Mateusz Kunowski
Mon 19:09 

Round 2

Race to 2
6-A   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Mateusz Niemirski
Mon 20:34 
7-A   
Poland
Łukasz Bojanowicz
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 20:17 
8-B   
Poland
Tomasz Kulczyński
Poland
Mariusz Ptaszyński
 
9-B   
Wolny Los1
Poland
Mateusz Kunowski
 
10-B   
Poland
Alina Buryma
Poland
Mariusz Kowalik
Mon 20:03 

Round 3

Race to 2
11-A   
Poland
Mateusz Niemirski
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 19:47 
12-A   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Mon 20:13 
13-B   
Poland
Tomasz Kulczyński
Poland
Mateusz Kunowski
Mon 20:03 
14-B   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Mariusz Kowalik
 
15-B   
Wolny Los1
Poland
Alina Buryma
 

Round 4

Race to 2
16-A   
Poland
Piotr Kędzierski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Mon 20:50 
17-A   
Poland
Mateusz Niemirski
Poland
Łukasz Bojanowicz
Mon 20:51 
18-B   
Poland
Tomasz Kulczyński
Poland
Mariusz Kowalik
Mon 19:38 
19-B   
Poland
Mateusz Kunowski
Poland
Alina Buryma
Mon 19:38 
20-B   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Wolny Los1
 

Round 5

Race to 2
21-A   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Łukasz Bojanowicz
Mon 19:48 
22-A   
Poland
Piotr Kędzierski
Poland
Ewelina Piślewska
Mon 19:31 
23-B   
Poland
Tomasz Kulczyński
Poland
Alina Buryma
Mon 19:09 
24-B   
Poland
Mariusz Kowalik
Wolny Los1
 
25-B   
Poland
Mateusz Kunowski
Poland
Mariusz Ptaszyński
 

Semi final

Race to 2
26   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Mateusz Kunowski
 
27   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 21:21 

Final

Race to 2
28   
Poland
Ewelina Piślewska
Poland
Mariusz Kowalik
Mon 21:47 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants