Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 28, 2021

Beginner Cup XVII - turniej 6/15

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Mariusz Ptaszyński
6 (6/0) 13 (12/1)
92%
2 Mariusz Kowalik
6 (5/1) 15 (10/5)
67%
3 Karol Gryżewski
5 (3/2) 12 (7/5)
58%
3 Piotr Kędzierski
5 (3/2) 12 (6/6)
50%
5 Karol Gorodecki
4 (3/1) 11 (7/4)
64%
5 Marcin Gruber
4 (1/3) 10 (4/6)
40%
5 Barbara Łożko
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
5 Mateusz Niemirski
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
9 Krzysztof Doroszkiewicz
3 (0/3) 8 (2/6)
25%
9 Alina Buryma
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
9 Hubert Biczyk
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
9 Mateusz Kunowski
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
Starts Jun 28, 2021, 7:00 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Rankings Ranking Warszawy 2020/21 and Beginner Cup XVII
Organizer Black Ball Events
Contact Michał Nowak (agencja@black-ball.eu, 517648279)
More info
Turniej rankingowy WPT

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Kowalik 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Barbara Łożko 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Mateusz Niemirski 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Mateusz Kunowski 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Karol Gorodecki 3 3 0 0 6 2 4 0 0 0 0.75 3
2 Piotr Kędzierski 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Alina Buryma 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Krzysztof Doroszkiewicz 3 0 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mariusz Ptaszyński 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Karol Gryżewski 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Marcin Gruber 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Hubert Biczyk 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Mateusz Kunowski
Mon 20:56 
2-A   
Poland
Barbara Łożko
Poland
Mateusz Niemirski
Mon 19:05 
3-B   
Poland
Piotr Kędzierski
Poland
Karol Gorodecki
Mon 19:05 
4-B   
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Poland
Alina Buryma
Mon 19:05 
5-C   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Hubert Biczyk
Mon 19:05 
6-C   
Poland
Karol Gryżewski
Poland
Marcin Gruber
Mon 19:05 

Round 2

Race to 2
7-A   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Mateusz Niemirski
Mon 19:44 
8-A   
Poland
Mateusz Kunowski
Poland
Barbara Łożko
Mon 19:34 
9-B   
Poland
Piotr Kędzierski
Poland
Alina Buryma
Mon 19:44 
10-B   
Poland
Karol Gorodecki
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Mon 19:44 
11-C   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Marcin Gruber
Mon 19:29 
12-C   
Poland
Hubert Biczyk
Poland
Karol Gryżewski
Mon 19:29 

Round 3

Race to 2
13-A   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Barbara Łożko
Mon 20:12 
14-A   
Poland
Mateusz Niemirski
Poland
Mateusz Kunowski
Mon 20:12 
15-B   
Poland
Piotr Kędzierski
Poland
Krzysztof Doroszkiewicz
Mon 20:16 
16-B   
Poland
Alina Buryma
Poland
Karol Gorodecki
Mon 20:16 
17-C   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Karol Gryżewski
Mon 20:11 
18-C   
Poland
Marcin Gruber
Poland
Hubert Biczyk
Mon 20:11 

Quarter final

Race to 2
19   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Marcin Gruber
Mon 21:21 
20   
Poland
Karol Gorodecki
Poland
Karol Gryżewski
Mon 21:21 
21   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Mateusz Niemirski
Mon 21:21 
22   
Poland
Barbara Łożko
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 21:21 

Semi final

Race to 2
23   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Karol Gryżewski
Mon 22:04 
24   
Poland
Mariusz Ptaszyński
Poland
Piotr Kędzierski
Mon 21:45 

Final

Race to 2
25   
Poland
Mariusz Kowalik
Poland
Mariusz Ptaszyński
Mon 22:29 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants