Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 7, 2020

BV Schierstein Series

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 David Vu
6 (5/1) 44 (26/18)
59%
2 Emin Habibov
7 (5/2) 43 (27/16)
63%
3 Christoph Möhringer
6 (4/2) 42 (25/17)
60%
3 David Wißen
6 (4/2) 38 (21/17)
55%
5 Ahmet Hasbal
3 (2/1) 17 (8/9)
47%
5 Zoher Jawish
4 (3/1) 26 (17/9)
65%
5 Zlatibor Micic
4 (3/1) 28 (14/14)
50%
5 Christian Roller
4 (3/1) 21 (13/8)
62%
9 Dietmar Banyay
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
Show more
9 Mala Malla
5 (3/2) 34 (19/15)
56%
9 Marko Nikolis
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
9 Ma Gic
5 (3/2) 27 (17/10)
63%
13 Martin Harm
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
13 Engin Kesen
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
13 Zoran Mujkic
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
13 Svetozar Perisin
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
17 Sandra Thomas
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 George Olen Mayes Jr.
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Markus Schöniger
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
17 Joachim Storch
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
17 Heiko Baumfalk
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
17 Marleen Geßner
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
17 Carsten Christ
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
17 Waldemar Holzwarth
3 (1/2) 19 (9/10)
47%
Starts Feb 7, 2020, 8:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Infinity of Pool
Contact Sascha Haas (saschahaas41@gmail.com)
More info
BV Schierstein Series 2019/2020

Jeweils Freitags ab 20 Uhr
Bis 16 Teilnehmern Gruppenmodus
Ab 16 Teilnehmern Doppel K.O
Viertelfinale Einfach K.O
10 Ball auf 4 GW
9 Ball auf 5 GW

Startgeld: 10 Geld
1. 40% 2. 30% 3.-4. 15%

Anmeldung: infinityofpool@outlook.com
Wiesbadener Landstraße 16, 65203 Wiesbaden-Amöneburg

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Serbia
Marko Nikolis
Walk Over
 
2   
United States
George Olen Mayes Jr.
Germany
Ma Gic
Fri 20:06  Table 1
3   
Germany
Christian Roller
Germany
Engin Kesen
Fri 20:06  Table 7
4   
Walk Over
Bosnia and Herzegovina
Zoran Mujkic
 
5   
Germany
Markus Schöniger
Walk Over
 
6   
Serbia
Zlatibor Micic
Germany
Christoph Möhringer
Fri 20:35  Table 3
7   
Germany
Marleen Geßner
Serbia
Svetozar Perisin
Fri 20:06  Table 2
8   
Walk Over
Germany
David Vu
 
9   
Germany
Sandra Thomas
Walk Over
 
10   
Azerbaijan
Emin Habibov
Germany
Martin Harm
Fri 20:06  Table 3
11   
Germany
David Wißen
Syria
Zoher Jawish
Fri 20:06  Table 4
12   
Walk Over
Germany
Carsten Christ
 
13   
Germany
Dietmar Banyay
Walk Over
 
14   
Germany
Joachim Storch
Germany
Waldemar Holzwarth
Fri 20:06  Table 5
15   
Serbia
Mala Malla
Germany
Heiko Baumfalk
Fri 20:06  Table 6
16   
Walk Over
Turkey
Ahmet Hasbal
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Serbia
Marko Nikolis
Germany
Ma Gic
Fri 21:00  Table 5
18   
Germany
Christian Roller
Bosnia and Herzegovina
Zoran Mujkic
Fri 20:38  Table 7
19   
Germany
Markus Schöniger
Serbia
Zlatibor Micic
Fri 21:19  Table 1
20   
Germany
Marleen Geßner
Germany
David Vu
Fri 21:06  Table 2
21   
Germany
Sandra Thomas
Azerbaijan
Emin Habibov
Fri 20:40  Table 4
22   
Syria
Zoher Jawish
Germany
Carsten Christ
Fri 20:45  Table 1
23   
Germany
Dietmar Banyay
Germany
Waldemar Holzwarth
Fri 21:12  Table 3
24   
Serbia
Mala Malla
Turkey
Ahmet Hasbal
Fri 21:01  Table 6

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
United States
George Olen Mayes Jr.
 
26   
Germany
Engin Kesen
Walk Over
 
27   
Walk Over
Germany
Christoph Möhringer
 
28   
Serbia
Svetozar Perisin
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Martin Harm
 
30   
Germany
David Wißen
Walk Over
 
31   
Walk Over
Germany
Joachim Storch
 
32   
Germany
Heiko Baumfalk
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
United States
George Olen Mayes Jr.
Serbia
Mala Malla
Fri 21:53  Table 5
34   
Germany
Engin Kesen
Germany
Waldemar Holzwarth
Fri 21:47  Table 7
35   
Germany
Christoph Möhringer
Germany
Carsten Christ
Fri 21:45  Table 3
36   
Serbia
Svetozar Perisin
Germany
Sandra Thomas
Fri 21:06  Table 4
37   
Germany
Martin Harm
Germany
Marleen Geßner
Fri 21:48  Table 2
38   
Germany
David Wißen
Germany
Markus Schöniger
Fri 22:00  Table 1
39   
Germany
Joachim Storch
Bosnia and Herzegovina
Zoran Mujkic
Fri 21:05  Table 7
40   
Germany
Heiko Baumfalk
Germany
Ma Gic
Fri 21:53  Table 6

Winners qualification

Race to 5
41   
Serbia
Marko Nikolis
Germany
Christian Roller
Fri 22:04  Table 4
42   
Serbia
Zlatibor Micic
Germany
David Vu
Fri 22:16  Table 2
43   
Azerbaijan
Emin Habibov
Syria
Zoher Jawish
Fri 22:23  Table 3
44   
Germany
Dietmar Banyay
Turkey
Ahmet Hasbal
Fri 22:27  Table 1

Loser round 3

Race to 5
45   
Serbia
Mala Malla
Germany
Engin Kesen
Fri 22:42  Table 5
46   
Germany
Christoph Möhringer
Serbia
Svetozar Perisin
Fri 22:28  Table 6
47   
Germany
Martin Harm
Germany
David Wißen
Fri 22:37  Table 7
48   
Bosnia and Herzegovina
Zoran Mujkic
Germany
Ma Gic
Fri 22:36  Table 4

Losers qualification

Race to 5
49   
Serbia
Mala Malla
Germany
David Vu
Fri 23:29  Table 5
50   
Germany
Christoph Möhringer
Serbia
Marko Nikolis
Fri 23:12  Table 6
51   
Germany
David Wißen
Germany
Dietmar Banyay
Fri 23:36  Table 7
52   
Germany
Ma Gic
Azerbaijan
Emin Habibov
Fri 23:04  Table 3

Quarter final

Race to 5
53   
Germany
Christian Roller
Germany
David Vu
Sat 00:21  Table 5
54   
Serbia
Zlatibor Micic
Germany
Christoph Möhringer
Sat 00:12  Table 6
55   
Syria
Zoher Jawish
Germany
David Wißen
Sat 00:19  Table 4
56   
Turkey
Ahmet Hasbal
Azerbaijan
Emin Habibov
Fri 23:57  Table 3

Semi final

Race to 5
57   
Germany
David Vu
Germany
Christoph Möhringer
Sat 01:19  Table 5
58   
Germany
David Wißen
Azerbaijan
Emin Habibov
Sat 01:20  Table 4

Final

Race to 5
59   
Germany
David Vu
Azerbaijan
Emin Habibov
Sat 02:13  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants