Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 8, 2019

BK Söder Måndagsavslutning 2019

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Tim Seci
8 (7/1) 138 (83/55)
60%
2 Calle Stoltz
Biljardären Biljardklubb
6 (5/1) 96 (57/39)
59%
3 Malina Bertilsson
Stockholms Biljardsällskap
5 (4/1) 96 (53/43)
55%
3 Göran Claeson
Stockholms Biljardsällskap
6 (4/2) 96 (58/38)
60%
5 Tony Ahola
3 (2/1) 44 (27/17)
61%
5 Agneta Planeskog
Biljardklubben Söder
5 (3/2) 91 (48/43)
53%
5 Johnny Kjellröier
Biljardklubben Söder
4 (3/1) 75 (42/33)
56%
5 Peter Sahlin
4 (2/2) 67 (29/38)
43%
9 Johny Söör
3 (1/2) 52 (23/29)
44%
Show more
9 Fredrik Strid
4 (2/2) 71 (41/30)
58%
9 Björn Wållberg-Beutelrock
Biljardklubben Söder
4 (2/2) 74 (37/37)
50%
9 Michael Masko
4 (2/2) 81 (40/41)
49%
13 Fredrik Schönemann
3 (1/2) 42 (12/30)
29%
13 Sebastian Larsson
Biljardklubben Söder
4 (2/2) 63 (30/33)
48%
13 Jonas Larsson
3 (1/2) 52 (25/27)
48%
13 Maxwell Johnson
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 53 (24/29)
45%
17 Tony Bjorkenius
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 36 (14/22)
39%
17 Claes Welander
3 (1/2) 52 (21/31)
40%
17 Ola Arosenius
2 (0/2) 37 (15/22)
41%
17 Leif Graaf
2 (0/2) 35 (13/22)
37%
17 Lars Grennerklef
2 (0/2) 39 (17/22)
44%
17 Yuzhou Li
Biljardären Biljardklubb
2 (0/2) 31 (9/22)
29%
17 Olle Wallin
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 35 (13/22)
37%
17 David Hughes
2 (0/2) 38 (16/22)
42%
Starts Jun 8, 2019, 2:15 PM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 11
Handicap No handicap
Contact Tony Bjorkenius

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 11
1   
Albania
Tim Seci
Sweden
Olle Wallin
Sat 14:13 
2   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Max Johansson
Sat 14:13 
3   
Sweden
Jonas Larsson
Sweden
Johnny Kjellröier
Sat 14:13 
4   
Sweden
Björn Wållberg
Sweden
Fredrik Strid
Sat 14:13 
5   
Sweden
Yuzhou Li
Sweden
Claes Welander
Sat 14:13 
6   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Calle Stoltz
Sat 14:13 
7   
Sweden
Malina Bertilsson
Sweden
Lars Grennerklef
Sat 14:13 
8   
Sweden
David Hughes
Sweden
Michael Masko
Sat 14:13 

Winner round 1

Race to 11
9   
Sweden
Peter Sahlin
Albania
Tim Seci
Sat 14:46 
10   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Tony Ahola
Sat 14:33 
11   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Johnny Kjellröier
Sat 15:03 
12   
Sweden
Björn Wållberg
Sweden
Göran Claeson
Sat 14:55 
13   
Sweden
Johny Söör
Sweden
Claes Welander
Sat 14:51 
14   
Sweden
Calle Stoltz
Sweden
Leif Graaf
Sat 14:33 
15   
Sweden
Ola Arosenius
Sweden
Malina Bertilsson
Sat 15:02 
16   
Sweden
Michael Masko
Sweden
Agneta Planeskog
Sat 14:49 

Loser round 1

Race to 11
17   
Sweden
Olle Wallin
Sweden
Agneta Planeskog
Sat 15:38 
18   
Sweden
Max Johansson
Sweden
Ola Arosenius
Sat 16:08 
19   
Sweden
Jonas Larsson
Sweden
Leif Graaf
Sat 15:29 
20   
Sweden
Fredrik Strid
Sweden
Claes Welander
Sat 15:36 
21   
Sweden
Yuzhou Li
Sweden
Göran Claeson
Sat 15:43 
22   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Tony Bjorkenius
Sat 15:39 
23   
Sweden
Lars Grennerklef
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 15:29 
24   
Sweden
David Hughes
Albania
Tim Seci
Sat 15:37 

Loser round 2

Race to 11
25   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Max Johansson
Sat 17:06 
26   
Sweden
Jonas Larsson
Sweden
Fredrik Strid
Sat 16:18 
27   
Sweden
Göran Claeson
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 16:37 
28   
Sweden
Sebastian Larsson
Albania
Tim Seci
Sat 16:18 

Winners qualification

Race to 11
29   
Sweden
Peter Sahlin
Sweden
Tony Ahola
Sat 16:03 
30   
Sweden
Johnny Kjellröier
Sweden
Björn Wållberg
Sat 16:04 
31   
Sweden
Johny Söör
Sweden
Calle Stoltz
Sat 16:48 
32   
Sweden
Malina Bertilsson
Sweden
Michael Masko
Sat 16:45 

Losers qualification

Race to 11
33   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Björn Wållberg
Sat 17:41 
34   
Sweden
Fredrik Strid
Sweden
Peter Sahlin
Sat 17:06 
35   
Sweden
Göran Claeson
Sweden
Michael Masko
Sat 17:35 
36   
Albania
Tim Seci
Sweden
Johny Söör
Sat 17:38 

Quarter final

Race to 11
37   
Sweden
Tony Ahola
Sweden
Göran Claeson
Sat 18:41 
38   
Sweden
Johnny Kjellröier
Albania
Tim Seci
Sat 18:41 
39   
Sweden
Calle Stoltz
Sweden
Peter Sahlin
Sat 18:43 
40   
Sweden
Malina Bertilsson
Sweden
Agneta Planeskog
Sat 18:45 

Semi final

Race to 11
41   
Sweden
Göran Claeson
Albania
Tim Seci
Sat 19:38 
42   
Sweden
Calle Stoltz
Sweden
Malina Bertilsson
Sat 19:38 

Final

Race to 11
43   
Albania
Tim Seci
Sweden
Calle Stoltz
Sat 20:35 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants