Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 9, 2018

BK Söder Måndagsavslutning 2018

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Johnny Kjellröier
Biljardklubben Söder
6 (6/0) 115 (66/49)
57%
2 Harri Laakso
6 (5/1) 98 (64/34)
65%
3 Björn Wållberg
4 (3/1) 78 (41/37)
53%
3 Morgan Palmborg
Biljardklubben Söder
4 (3/1) 76 (41/35)
54%
5 Fredrik Schönemann
5 (3/2) 87 (38/49)
44%
5 Mikael Porselid
5 (3/2) 87 (49/38)
56%
5 Jonas Larsson
5 (3/2) 92 (51/41)
55%
5 Malina Bertilssoon
5 (3/2) 91 (51/40)
56%
9 Henrik Johansson
Biljardklubben Söder
5 (3/2) 90 (45/45)
50%
Show more
9 Agneta Planeskog
Biljardklubben Söder
3 (1/2) 52 (30/22)
58%
9 Leif Graaf
4 (2/2) 74 (37/37)
50%
9 David Hughes
3 (1/2) 55 (28/27)
51%
13 Robin Lundberg
3 (1/2) 49 (19/30)
39%
13 Joachim Paulsson
4 (2/2) 61 (32/29)
52%
13 Ola Arosenius
3 (1/2) 55 (26/29)
47%
13 Peter Sahlin
3 (1/2) 55 (23/32)
42%
17 Tony Bjorkenius
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 33 (11/22)
33%
17 Carl-Axel Åfors
2 (0/2) 40 (18/22)
45%
17 Johny Söör
2 (0/2) 33 (11/22)
33%
17 Claes Welander
2 (0/2) 30 (8/22)
27%
17 Olle Wallin
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 33 (11/22)
33%
17 Gustav Gafvelin
2 (0/2) 32 (10/22)
31%
17 Maxwell Johnson
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 40 (18/22)
45%
Starts Jun 9, 2018, 3:15 PM (local time)
Format Double to Single elimination (23 Participants)
Race to 11
Handicap No handicap
Contact Tony Bjorkenius and Robin Lundberg

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 11
1   
Sweden
Peter Sahlin
Walk Over
 
2   
Sweden
Johny Söör
Sweden
Malina Bertilssoon
Sat 15:44 
3   
Sweden
Morgan Palmborg
Walk Over
 
4   
Walk Over
Sweden
Mikael Porselid
 
5   
Sweden
Tony Bjorkenius
Walk Over
 
6   
Sweden
Claes Welander
Sweden
Harri Laakso
Sat 15:44 
7   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Gustav Gafvelin
Sat 15:44 
8   
Walk Over
Sweden
Max Johansson
 
9   
Sweden
Agneta Planeskog
Walk Over
 
10   
Sweden
Robin Lundberg
Sweden
Joachim Paulsson
Sat 15:44 
11   
Sweden
Jonas Larsson
Sweden
Henrik Johansson
Sat 15:44 
12   
Walk Over
Sweden
Björn Wållberg
 
13   
Sweden
David Hughes
Walk Over
 
14   
Sweden
Olle Wallin
Sweden
Leif Graaf
Sat 15:44 
15   
Finland
Carl-Axel Åfors
Sweden
Johnny Kjellröier
Sat 15:44 
16   
Walk Over
Sweden
Ola Arosenius
 

Winner round 1

Race to 11
17   
Sweden
Peter Sahlin
Sweden
Malina Bertilssoon
Sat 16:06 
18   
Sweden
Morgan Palmborg
Sweden
Mikael Porselid
Sat 15:45 
19   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Harri Laakso
Sat 16:00 
20   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Max Johansson
Sat 16:15 
21   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Joachim Paulsson
Sat 15:50 
22   
Sweden
Henrik Johansson
Sweden
Björn Wållberg
Sat 16:10 
23   
Sweden
David Hughes
Sweden
Leif Graaf
Sat 16:21 
24   
Sweden
Johnny Kjellröier
Sweden
Ola Arosenius
Sat 16:15 

Loser round 1

Race to 11
25   
Walk Over
Sweden
Johny Söör
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Sweden
Claes Welander
 
28   
Sweden
Gustav Gafvelin
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Robin Lundberg
 
30   
Sweden
Jonas Larsson
Walk Over
 
31   
Walk Over
Sweden
Olle Wallin
 
32   
Finland
Carl-Axel Åfors
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 11
33   
Sweden
Johny Söör
Sweden
Ola Arosenius
Sat 17:15 
34   
Walk Over
Sweden
Leif Graaf
 
35   
Sweden
Claes Welander
Sweden
Henrik Johansson
Sat 17:01 
36   
Sweden
Gustav Gafvelin
Sweden
Joachim Paulsson
Sat 16:24 
37   
Sweden
Robin Lundberg
Sweden
Max Johansson
Sat 17:10 
38   
Sweden
Jonas Larsson
Sweden
Tony Bjorkenius
Sat 16:47 
39   
Sweden
Olle Wallin
Sweden
Mikael Porselid
Sat 16:51 
40   
Finland
Carl-Axel Åfors
Sweden
Peter Sahlin
Sat 17:06 

Winners qualification

Race to 11
41   
Sweden
Malina Bertilssoon
Sweden
Morgan Palmborg
Sat 17:17 
42   
Sweden
Harri Laakso
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 17:39 
43   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Björn Wållberg
Sat 17:18 
44   
Sweden
David Hughes
Sweden
Johnny Kjellröier
Sat 17:41 

Loser round 3

Race to 11
45   
Sweden
Ola Arosenius
Sweden
Leif Graaf
Sat 18:04 
46   
Sweden
Henrik Johansson
Sweden
Joachim Paulsson
Sat 18:03 
47   
Sweden
Robin Lundberg
Sweden
Jonas Larsson
Sat 17:45 
48   
Sweden
Mikael Porselid
Sweden
Peter Sahlin
Sat 18:20 

Losers qualification

Race to 11
49   
Sweden
Leif Graaf
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 19:10 
50   
Sweden
Henrik Johansson
Sweden
Malina Bertilssoon
Sat 18:41 
51   
Sweden
Jonas Larsson
Sweden
David Hughes
Sat 18:26 
52   
Sweden
Mikael Porselid
Sweden
Agneta Planeskog
Sat 19:10 

Quarter final

Race to 11
53   
Sweden
Morgan Palmborg
Sweden
Mikael Porselid
Sat 20:58 
54   
Sweden
Harri Laakso
Sweden
Malina Bertilssoon
Sat 20:58 
55   
Sweden
Björn Wållberg
Sweden
Jonas Larsson
Sat 20:58 
56   
Sweden
Johnny Kjellröier
Sweden
Fredrik Schönemann
Sat 20:57 

Semi final

Race to 11
57   
Sweden
Morgan Palmborg
Sweden
Harri Laakso
Sat 22:34 
58   
Sweden
Björn Wållberg
Sweden
Johnny Kjellröier
Sat 22:34 

Final

Race to 11
59   
Sweden
Harri Laakso
Sweden
Johnny Kjellröier
Sat 22:42 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants