Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 3 - March 4, 2018

BK Söder KM 10-ball 2018

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Sebastian Larsson
Biljardklubben Söder
6 (5/1) 50 (31/19)
62%
1000
2 Maxwell Johnson
6 (4/2) 57 (31/26)
54%
800
3 Thomas Ekwall
Sundsvalls Biljardklubb
7 (5/2) 53 (31/22)
58%
700
3 Paul Quinn
5 (4/1) 45 (25/20)
56%
700
5 Fredrik Schönemann
3 (2/1) 23 (13/10)
57%
600
5 Tony Bjorkenius
Biljardklubben Söder
4 (3/1) 28 (18/10)
64%
600
5 Robin Lundberg
5 (3/2) 43 (20/23)
47%
600
5 Johan Umefjord
3 (2/1) 25 (13/12)
52%
600
9 Joachim Paulsson
3 (1/2) 22 (11/11)
50%
500
Show more
9 Jesper Lindner
5 (3/2) 34 (20/14)
59%
500
9 Karl Gabrielsson
4 (2/2) 29 (17/12)
59%
500
9 Björn Wållberg
5 (3/2) 34 (19/15)
56%
500
13 Mikael Porselid
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
500
13 Sorin Danaila
4 (2/2) 27 (16/11)
59%
500
13 Carl-Peter Duvenfelt
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
500
13 Andreas Husman
4 (2/2) 31 (14/17)
45%
500
17 Agneta Planeskog
Biljardklubben Söder
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
400
17 Johnny Kjellröier
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
400
17 Niklas Engdahl
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
400
17 Fredrik Strid
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
400
17 Lars Grennerklef
3 (1/2) 20 (6/14)
30%
400
17 Oscar Burman
3 (1/2) 24 (13/11)
54%
400
17 Jonas Larsson
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
400
17 Daniel Björkman
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
400
25 Claes Welander
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
400
25 Ola Arosenius
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
400
Entry deadline Mar 3, 2018, 11:00 AM (local time)
Starts Mar 3, 2018, 11:00 AM (local time)
Format Double elimination (26 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Contact Fredrik Schönemann (fredrik.schonemann@hotmail.com), Tony Bjorkenius and Robin Lundberg

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Sweden
Fredrik Schönemann
Walk Over
 
2   
Sweden
Niklas Engdahl
Sweden
Jesper Lindner
Sat 11:06 
3   
Sweden
Andreas Husman
Sweden
Ola Arosenius
Sat 11:06 
4   
Sweden
Carl-Peter Duvenfelt
Karl Gabrielsson
Sat 11:06 
5   
Sweden
Johan Umefjord
Walk Over
 
6   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Björn Wållberg
Sat 11:06 
7   
Sweden
Jonas Larsson
Sweden
Lars Grennerklef
Sat 11:06 
8   
Walk Over
Sweden
Joachim Paulsson
 
9   
Sweden
Max Johansson
Walk Over
 
10   
Sweden
Sorin Danaila
Sweden
Mikael Porselid
Sat 11:06 
11   
Ireland
Paul Quinn
Sweden
Johnny Kjellröier
Sat 11:06 
12   
Walk Over
Sweden
Robin Lundberg
 
13   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Claes Welander
Sat 11:59 
14   
Sweden
Oscar Burman
Sweden
Daniel Björkman
Sat 12:02 
15   
Sweden
Fredrik Strid
Sweden
Thomas Ekwall
Sat 12:02 
16   
Walk Over
Sweden
Sebastian Larsson
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Jesper Lindner
Sat 12:10 
18   
Sweden
Andreas Husman
Karl Gabrielsson
Sat 12:39 
19   
Sweden
Johan Umefjord
Sweden
Björn Wållberg
Sat 12:27 
20   
Sweden
Lars Grennerklef
Sweden
Joachim Paulsson
Sat 12:18 
21   
Sweden
Max Johansson
Sweden
Sorin Danaila
Sat 12:23 
22   
Ireland
Paul Quinn
Sweden
Robin Lundberg
Sat 12:39 
23   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Daniel Björkman
Sat 13:23 
24   
Sweden
Thomas Ekwall
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 12:50 

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Sweden
Niklas Engdahl
 
26   
Sweden
Ola Arosenius
Sweden
Carl-Peter Duvenfelt
Sat 12:55 
27   
Walk Over
Sweden
Agneta Planeskog
 
28   
Sweden
Jonas Larsson
Walk Over
 
29   
Walk Over
Sweden
Mikael Porselid
 
30   
Sweden
Johnny Kjellröier
Walk Over
 
31   
Sweden
Claes Welander
Sweden
Oscar Burman
Sat 13:23 
32   
Sweden
Fredrik Strid
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Sweden
Niklas Engdahl
Sweden
Thomas Ekwall
Sat 13:42 
34   
Sweden
Carl-Peter Duvenfelt
Sweden
Daniel Björkman
Sat 14:14 
35   
Sweden
Agneta Planeskog
Sweden
Robin Lundberg
Sat 13:51 
36   
Sweden
Jonas Larsson
Sweden
Sorin Danaila
Sat 13:15 
37   
Sweden
Mikael Porselid
Sweden
Lars Grennerklef
Sat 13:21 
38   
Sweden
Johnny Kjellröier
Sweden
Björn Wållberg
Sat 13:48 
39   
Sweden
Oscar Burman
Sweden
Andreas Husman
Sat 14:10 
40   
Sweden
Fredrik Strid
Sweden
Jesper Lindner
Sat 13:54 

Winners qualification

Race to 5
41   
Sweden
Fredrik Schönemann
Karl Gabrielsson
Sat 14:24 
42   
Sweden
Johan Umefjord
Sweden
Joachim Paulsson
Sat 14:25 
43   
Sweden
Max Johansson
Ireland
Paul Quinn
Sat 14:27 
44   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 14:51 

Loser round 3

Race to 5
45   
Sweden
Thomas Ekwall
Sweden
Carl-Peter Duvenfelt
Sat 15:05 
46   
Sweden
Robin Lundberg
Sweden
Sorin Danaila
Sat 15:18 
47   
Sweden
Mikael Porselid
Sweden
Björn Wållberg
Sat 14:58 
48   
Sweden
Andreas Husman
Sweden
Jesper Lindner
Sat 15:18 

Losers qualification

Race to 5
49   
Sweden
Thomas Ekwall
Sweden
Joachim Paulsson
Sat 15:42 
50   
Sweden
Robin Lundberg
Karl Gabrielsson
Sat 16:20 
51   
Sweden
Björn Wållberg
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 15:50 
52   
Sweden
Jesper Lindner
Sweden
Max Johansson
Sat 16:20 

Quarter final

Race to 6
53   
Sweden
Fredrik Schönemann
Sweden
Sebastian Larsson
Sat 18:33 
54   
Sweden
Johan Umefjord
Sweden
Thomas Ekwall
Sat 18:41 
55   
Ireland
Paul Quinn
Sweden
Robin Lundberg
Sat 18:43 
56   
Sweden
Tony Bjorkenius
Sweden
Max Johansson
Sat 18:18 

Semi final

Race to 7
57   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Thomas Ekwall
Sat 18:44 
58   
Ireland
Paul Quinn
Sweden
Max Johansson
Sat 18:44 

Final

Race to 8
59   
Sweden
Sebastian Larsson
Sweden
Max Johansson
Sat 20:26 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment