Saving..

Edit match video

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action
Share

Share this page

October 22, - October 21, 2018

Amatørturnering Nivå 2. Oslo Biljardsenter

Add players

Please wait...
8-Ball

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Niko Chatzitheodorou
Oslo BK
4 (4/0) 20 (12/8)
60%
2 Daniel Axeborg
Oslo Snooker
5 (4/1) 18 (13/5)
72%
3 Emil Andreassen
Vestby BK
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
3 Ivan Tadic
Oslo BK
6 (4/2) 20 (12/8)
60%
5 Ib Christiansen
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
5 Simen Jøndal
Oslo BK
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
7 Mentor Nuredini
4 (2/2) 12 (7/5)
58%
7 Bernjard David C Ruiz
3 (1/2) 8 (3/5)
38%
9 Martin Andersson
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
9 Tom-Henrik Sandvik
Oslo BK
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
9 Adil
2 (0/2) 6 (1/5)
17%
Starts Oct 22, 2018, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (11 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Oslo BK
More info
8 ball med distanse 3 på vinnersiden og i enkeltcupen. Distanse 2 på tapersiden.
Hjemmelaget middag :)
Velkommen til Oslo Biljardsenter :)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1
Norway
Adil
Norway
Ivan Tadic
Mon 18:39  Table 1   
2
Norway
Ib Christiansen
Walk Over
    
3
Bernjard David C Ruiz
Norway
Daniel Axeborg
Mon 18:39  Table 2   
4
Sweden
Martin Andersson
Mentor Nuredini
Mon 18:40  Table 3   

Winner round 1

Race to 3
5
Greece
Niko Chatzitheodorou
Norway
Ivan Tadic
Mon 19:10    
6
Norway
Ib Christiansen
Norway
Tom-Henrik Sandvik
Mon 18:40  Table 4   
7
Norway
Emil Andreassen
Norway
Daniel Axeborg
Mon 19:09    
8
Mentor Nuredini
Norway
Simen Jøndal
Mon 19:06  Table 3   

Loser round 1

Race to 2
9
Norway
Adil
Mentor Nuredini
Mon 19:58    
10
Walk Over
Norway
Emil Andreassen
    
11
Bernjard David C Ruiz
Norway
Tom-Henrik Sandvik
Mon 19:26    
12
Sweden
Martin Andersson
Norway
Ivan Tadic
Mon 20:11    

Loser round 2

Race to 2
13
Mentor Nuredini
Norway
Emil Andreassen
Mon 20:12  Table 2   
14
Bernjard David C Ruiz
Norway
Ivan Tadic
Mon 20:49    

Winners qualification

Race to 3
15
Greece
Niko Chatzitheodorou
Norway
Ib Christiansen
Mon 20:16    
16
Norway
Daniel Axeborg
Norway
Simen Jøndal
Mon 19:59  Table 11   

Losers qualification

Race to 2
17
Norway
Emil Andreassen
Norway
Ib Christiansen
Mon 21:40    
18
Norway
Ivan Tadic
Norway
Simen Jøndal
Mon 21:39    

Semi final

Race to 3
19
Greece
Niko Chatzitheodorou
Norway
Emil Andreassen
Mon 21:41    
20
Norway
Daniel Axeborg
Norway
Ivan Tadic
Mon 21:41    

Final

Race to 3
21
Greece
Niko Chatzitheodorou
Norway
Daniel Axeborg
Mon 22:39    

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment