Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 21 - February 20, 2022

Advance

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Grzegorz Tabor
5 (5/0) 30 (20/10)
67%
50
2 Marius Solvang
Ask BC
5 (4/1) 28 (16/12)
57%
46
3 Desak Sri Pustini
Oslo BK
5 (3/2) 26 (16/10)
62%
40
3 Bernjard David C Ruiz
5 (3/2) 28 (13/15)
46%
40
5 Vasileios Nikolaou
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
35
5 Andris Viksnins
Østkanten Biljardklubb
4 (2/2) 21 (13/8)
62%
35
5 Eirik Sandaaker
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
35
5 Johannes Sandström
3 (2/1) 18 (8/10)
44%
35
9 Magnus Groseth
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
30
9 Kjartan Madsen
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
30
9 Per christian Slåtta
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
30
9 Pergantis Zalachas
Oslo BK
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
30
13 Johannes Ulsund
Oslo BK
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
25
13 Tomas Gryczon
Oslo BK
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
25
13 Astrid E. Pedersen
Oslo BK
2 (0/2) 12 (5/7)
42%
25
13 Johnny Wu
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
25
Entry deadline Feb 21, 2022, 6:12 PM (local time)
Starts Feb 21, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (16 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Adv 2022 tel Løkka
Organizer Oslo BK
Contact Tomas Gryczon (tomas.gryczon@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Norway
Eirik Sandaaker
Norway
Tomas Gryczon
Mon 18:11  Table 1
2   
Greece
Vasileios Nikolaou
Norway
Desak Sri Pustini
Mon 18:11  Table 2
3   
Norway
Marius Solvang
China
Johnny Wu
Mon 18:11  Table 3
4   
Norway
Andris Viksnins
Greece
Pergantis Zalachas
Mon 18:11  Table 4
5   
Norway
Per christian Slåtta
Poland
Grzegorz Tabor
Mon 18:11  Table 5
6   
Philippines
Bernjard David C Ruiz
Norway
Astrid E. Pedersen
Mon 18:11  Table 6
7   
Sweden
Johannes Sandström
Norway
Magnus Groseth
Mon 18:11  Table 7
8   
Norway
Kjartan Madsen
Norway
Johannes Ulsund
Mon 18:11  Table 8

Winners qualification

Race to 4
9   
Norway
Eirik Sandaaker
Norway
Desak Sri Pustini
Mon 19:47  Table 9
10   
Norway
Marius Solvang
Norway
Andris Viksnins
Mon 19:02  Table 4
11   
Poland
Grzegorz Tabor
Philippines
Bernjard David C Ruiz
Mon 19:16  Table 6
12   
Sweden
Johannes Sandström
Norway
Kjartan Madsen
Mon 19:48  Table 7

Loser round 1

Race to 3
13   
Norway
Tomas Gryczon
Greece
Vasileios Nikolaou
Mon 19:15  Table 2
14   
China
Johnny Wu
Greece
Pergantis Zalachas
Mon 19:02  Table 3
15   
Norway
Per christian Slåtta
Norway
Astrid E. Pedersen
Mon 19:41  Table 5
16   
Norway
Magnus Groseth
Norway
Johannes Ulsund
Mon 19:48  Table 8

Losers qualification

Race to 3
17   
Greece
Vasileios Nikolaou
Norway
Kjartan Madsen
Mon 20:20  Table 6
18   
Greece
Pergantis Zalachas
Philippines
Bernjard David C Ruiz
Mon 20:00  Table 3
19   
Norway
Per christian Slåtta
Norway
Andris Viksnins
Mon 20:12  Table 4
20   
Norway
Magnus Groseth
Norway
Desak Sri Pustini
Mon 20:20  Table 8

Quarter final

Race to 4
21   
Norway
Eirik Sandaaker
Philippines
Bernjard David C Ruiz
Mon 20:56  Table 4
22   
Norway
Marius Solvang
Greece
Vasileios Nikolaou
Mon 20:56  Table 5
23   
Poland
Grzegorz Tabor
Norway
Andris Viksnins
Mon 20:56  Table 6
24   
Sweden
Johannes Sandström
Norway
Desak Sri Pustini
Mon 20:56  Table 7

Semi final

Race to 4
25   
Philippines
Bernjard David C Ruiz
Norway
Marius Solvang
Mon 21:47  Table 4
26   
Poland
Grzegorz Tabor
Norway
Desak Sri Pustini
Mon 22:42 

Final

Race to 4
27   
Norway
Marius Solvang
Poland
Grzegorz Tabor
Mon 22:43 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants