Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 14, 2019

ABC 11-19

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Bernt Even Nilsen
Ask BC
5 (4/1) 62 (34/28)
55%
100
2 Odd Martin Asp
Ask BC
5 (3/2) 64 (33/31)
52%
87
3 Jörgen Sandman
Ask BC
4 (2/2) 49 (26/23)
53%
74
3 Nejat Baranji
Strømmen BK
4 (2/2) 49 (24/25)
49%
74
5 Ingolf Höns
Ask BC
3 (1/2) 36 (16/20)
44%
61
5 Jon Arnesen
Strømmen BK
3 (2/1) 38 (19/19)
50%
61
7 Kent Hansen
Oslo BK
3 (1/2) 39 (19/20)
49%
55
7 Petter Simonsen
Strømmen BK
3 (0/3) 37 (16/21)
43%
55
Entry deadline Mar 14, 2019, 6:38 PM (local time)
Starts Mar 14, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Round robin (8 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Rankings ABC Ranking Vår 2019
Organizer Ask BC
More info
Disiplin er 5:9 (1 poeng for 5 og 2 poeng for 9)
Turneringspremie til finalister.
Minst 4 deltakere for at turneringen skal gi rankingpoeng.
Tellende for ABC Ranking Vår 2019
20 beste av total 26 turneringer tellende.
-
Spilleregler 5:9
Opplegg med 9’ern på spot og 5’ern bakerst.
Ingen 3-ballsregel på brekket.
Poengballer replasseres når de lages utenfor tur eller spretter ut av bordet.
Ball i hånd over hele bordet.
3 feil er tap av parti og motstander får de poengene som er på bordet.
Distansen er 21.
HCP er 0-16

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jörgen Sandman 3 2 0 1 20 16 4 0 0 0 0.556 2
2 Nejat Baranji 3 2 0 1 19 18 1 0 0 0 0.514 2
3 Jon Arnesen 3 2 0 1 19 19 0 0 0 0 0.5 2
4 Petter Simonsen 3 0 0 3 16 21 -5 0 0 0 0.432 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bernt Even Nilsen 3 2 0 1 20 17 3 0 0 0 0.541 2
2 Odd Martin Asp 3 2 0 1 20 18 2 0 0 0 0.526 2
3 Ingolf Höns 3 1 0 2 16 20 -4 0 0 0 0.444 1
4 Kent Hansen 3 1 0 2 19 20 -1 0 0 0 0.487 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1-A   
Norway
Nejat Baranji
2
Norway
Jörgen Sandman
2
Thu 18:38  Table 2
2-A   
Norway
Jon Arnesen
1
Norway
Petter Simonsen
3
Thu 18:38  Table 4
3-B   
Norway
Ingolf Höns
1
Norway
Bernt Even Nilsen
2
Thu 18:39  Table 5
4-B   
Norway
Kent Hansen
3
Norway
Odd Martin Asp
3
Thu 18:39  Table 3

Round 2

Race to 7
5-A   
Norway
Nejat Baranji
2
Norway
Petter Simonsen
3
Thu 19:31  Table 2
6-A   
Norway
Jörgen Sandman
2
Norway
Jon Arnesen
1
Thu 19:31  Table 4
7-B   
Norway
Ingolf Höns
1
Norway
Odd Martin Asp
3
Thu 19:34  Table 3
8-B   
Norway
Bernt Even Nilsen
2
Norway
Kent Hansen
3
Thu 19:34  Table 5

Round 3

Race to 7
9-A   
Norway
Nejat Baranji
2
Norway
Jon Arnesen
1
Thu 20:41  Table 4
10-A   
Norway
Petter Simonsen
3
Norway
Jörgen Sandman
2
Thu 20:41  Table 2
11-B   
Norway
Ingolf Höns
1
Norway
Kent Hansen
3
Thu 20:24  Table 3
12-B   
Norway
Odd Martin Asp
3
Norway
Bernt Even Nilsen
2
Thu 20:25  Table 5

Semi final

Race to 7
13   
Norway
Jörgen Sandman
2
Norway
Odd Martin Asp
3
Thu 21:40  Table 3
14   
Norway
Nejat Baranji
2
Norway
Bernt Even Nilsen
2
Thu 21:40  Table 4

Final

Race to 7
15   
Norway
Odd Martin Asp
3
Norway
Bernt Even Nilsen
2
Thu 22:45  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment