Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 28, 2019

ABC 09-19

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Geir Holmqvist
Ask BC
5 (5/0) 54 (35/19)
65%
100
2 Petter Simonsen
Strømmen BK
5 (3/2) 55 (30/25)
55%
87
3 Nejat Baranji
Strømmen BK
4 (2/2) 41 (19/22)
46%
74
3 Jesper Gustafsson
Ask BC
4 (2/2) 50 (26/24)
52%
74
5 Jon Arnesen
Strømmen BK
3 (1/2) 31 (13/18)
42%
61
5 Odd Martin Asp
Ask BC
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
61
7 Bernt Even Nilsen
Ask BC
3 (1/2) 33 (14/19)
42%
55
7 Amir Keiani
3 (0/3) 33 (12/21)
36%
55
Entry deadline Feb 28, 2019, 6:30 PM (local time)
Starts Feb 28, 2019, 6:30 PM (local time)
Format Round robin (8 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Rankings ABC Ranking Vår 2019
Organizer Ask BC
More info
Disiplin er 5:9 (1 poeng for 5 og 2 poeng for 9)
Turneringspremie til finalister.
Minst 4 deltakere for at turneringen skal gi rankingpoeng.
Tellende for ABC Ranking Vår 2019
20 beste av total 26 turneringer tellende.
-
Spilleregler 5:9
Opplegg med 9’ern på spot og 5’ern bakerst.
Ingen 3-ballsregel på brekket.
Poengballer replasseres når de lages utenfor tur eller spretter ut av bordet.
Ball i hånd over hele bordet.
3 feil er tap av parti og motstander får de poengene som er på bordet.
Distansen er 21.
HCP er 0-16

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Geir Holmqvist 3 3 0 0 21 9 12 2 0 0 0.7 3
2 Nejat Baranji 3 2 0 1 17 15 2 0 0 0 0.531 2
3 Jon Arnesen 3 1 0 2 13 18 -5 0 0 0 0.419 1
4 Amir Keiani 3 0 0 3 12 21 -9 0 0 0 0.364 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Petter Simonsen 3 2 0 1 19 16 3 0 0 0 0.543 2
2 Jesper Gustafsson 3 2 0 1 20 17 3 0 0 0 0.541 2
3 Odd Martin Asp 3 1 0 2 16 17 -1 0 0 0 0.485 1
4 Bernt Even Nilsen 3 1 0 2 14 19 -5 0 0 0 0.424 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1-A   
Norway
Nejat Baranji
2
Norway
Amir Keiani
4
Thu 18:38  Table 5
2-A   
Norway
Jon Arnesen
1
Norway
Geir Holmqvist
0
Thu 18:38  Table 4
3-B   
Norway
Petter Simonsen
4
Norway
Bernt Even Nilsen
2
Thu 18:38  Table 2
4-B   
Norway
Jesper Gustafsson
4
Norway
Odd Martin Asp
3
Thu 18:38  Table 3

Round 2

Race to 7
5-A   
Norway
Nejat Baranji
2
Norway
Geir Holmqvist
0
Thu 19:14  Table 4
6-A   
Norway
Amir Keiani
4
Norway
Jon Arnesen
1
Thu 19:14  Table 5
7-B   
Norway
Petter Simonsen
4
Norway
Odd Martin Asp
3
Thu 19:17  Table 2
8-B   
Norway
Bernt Even Nilsen
2
Norway
Jesper Gustafsson
4
Thu 19:17  Table 3

Round 3

Race to 7
9-A   
Norway
Nejat Baranji
2
Norway
Jon Arnesen
1
Thu 20:08  Table 5
10-A   
Norway
Geir Holmqvist
0
Norway
Amir Keiani
4
Thu 20:08  Table 4
11-B   
Norway
Petter Simonsen
4
Norway
Jesper Gustafsson
4
Thu 19:43  Table 2
12-B   
Norway
Odd Martin Asp
3
Norway
Bernt Even Nilsen
2
Thu 19:43  Table 3

Semi final

Race to 7
13   
Norway
Geir Holmqvist
0
Norway
Jesper Gustafsson
4
Thu 20:59  Table 4
14   
Norway
Nejat Baranji
2
Norway
Petter Simonsen
4
Thu 20:59  Table 3

Final

Race to 7
15   
Norway
Geir Holmqvist
0
Norway
Petter Simonsen
4
Thu 21:46  Table 4

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment